Şimdi Ara

İşte Opera'nın bir faydası daha... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
6.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İçerik engelle yi tekrar seçip engellediklerinizin üzerindekiler kaldırın.Sonra tekrar aynı yoldan gidip sadece reklamların üzerine tıklayın.Sitenin başka yerine tıklarsanız diğer şeyleri de engeller.Ben henüz reklam engelleme ile ilglili sıkıntı yaşamadım bu konuda.
  • olur gibi biraz daha uğraşayım en iyisi.

BrooklynZU teşekkürler. yapabildim sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavkar@fb -- 4 Ekim 2008; 18:39:00 >
  • Yanlış anlaşıldım sanırım. Şunu bi düzelteyim.

Diğer tarayıcılarda da elbette vardır bu özellik. Yani zararlı siteleri engelleme meselesi. Ben o an bana denk geldiği için konuyu bu site üzerine yoğunlaştırıp açtım.
    9.cn adresi o anda bana operadan uyarı verdiği için bunu sizlerle paylaşmak istedim sadece.
    İE'de ve chrome'da bu tür bir uyarı ile hiç karşılaşmadım daha önce. Ama mozilla'da çok önce karşılaşmıştım sanırım. Ben mozillada böyle bir engelleme sistemi yok demedim zaten önceki mesajlarımın hiç birinde. Dikkatinizi çekerim.
  • @PHI
    Kendi adıma cevap veriyorum.
    Ben anladım seni.Sadece diğer arkadaşlar FF dan örnekler gösterince ben de ona göre onlara cevap verdim.Ben de Opera kullanıcısıyım sonuç olarak.Elbette bu başlıkta senin yazdığına karşılık diğer browser kullanıcıları da cevap vereceklerdir.Bilgilendirme açısından daha iyi oluyor esasında.
  • Arkadaşlar,
    uzun süredir opera kullanan biri olarak söyleyebilirism ki Opera'nın güvenliğe verdiği önem diğer tarayıcılardan daha ön plandadır.Tarayıcının işlevselliği ile ilgili olarak buradan ek bir açıklama yapmaya gerek yo ksanırım.
    daha ayrıntılı bilgi için sizleri opera forumlarına bekleriz.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş reklam engelleme ilgili bir soru sormuştu.
    aşağıdaki linki takip ederek sorununa çözüm bulabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_5068692/mpage_32/key_/tm.htm#26383731

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahek -- 4 Ekim 2008; 23:42:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Yanlış anlaşıldım sanırım. Şunu bi düzelteyim.

Diğer tarayıcılarda da elbette vardır bu özellik. Yani zararlı siteleri engelleme meselesi. Ben o an bana denk geldiği için konuyu bu site üzerine yoğunlaştırıp açtım.
    9.cn adresi o anda bana operadan uyarı verdiği için bunu sizlerle paylaşmak istedim sadece.
    İE'de ve chrome'da bu tür bir uyarı ile hiç karşılaşmadım daha önce. Ama mozilla'da çok önce karşılaşmıştım sanırım. Ben mozillada böyle bir engelleme sistemi yok demedim zaten önceki mesajlarımın hiç birinde. Dikkatinizi çekerim.

Yok hocam ben de zaten muhalefet olmadım. Bilgilendirme amaçlı olarak FF den örnekler verdim. Hani insanlar düşünebilir FF hiç bir şekilde site engellemesi yapmıyor diye. Eğer böyle bir düşünce oluşursa ona karşılık ben bazı bilgiler verdim.

• TechN9ne arkadasımız daha once demişti o site operaya kotu olarak tanıtılmıstır sadece. Katılıyorum.
    Her tarayıcı birbiriyle yarışır :) Birisi birşey yapar, öteki daha iyisini getirir, ötekide daha iyisini.. Öyle öyle gider. Operada olan ozellikler hemen hemen herşey Mozilladada var. Arada hiç bir fark olmasa neden birden fazla tarayıcı var? Birbirlerini geliştiriyorlar demekki sürekli..
    Ben bildim bileli mozilla kullanırım, Daha once operayı yükledim, Forum sitelerinde falan mesela alt bolumleri ortalı gösteriyor. <= Mesela dedim.. Çok değişik.
    Chrome yükledim bir ara, beta oldugu için kasma oldu çok azcık sanırım. Yenisi çıkınca tekrar indireceğim. Ama Chrome mozilladan falan gerçekten çok hızlı. İndirenler hep öyle diyor zaten.
    Her zaman Mozilla ;)
  • firefox 100k larda gezerkende işlemciden yemiyor ramdan yiyor
    ama operada 20 yi aşkın sekme açtığın zaman işlemciyi %100 yiyor ve pc yi kilitliyor operayı sırf bu yüzden sevmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByAtikeen

TechN9ne arkadasımız daha once demişti o site operaya kotu olarak tanıtılmıstır sadece. Katılıyorum.
    Her tarayıcı birbiriyle yarışır :) Birisi birşey yapar, öteki daha iyisini getirir, ötekide daha iyisini.. Öyle öyle gider. Operada olan ozellikler hemen hemen herşey Mozilladada var. Arada hiç bir fark olmasa neden birden fazla tarayıcı var? Birbirlerini geliştiriyorlar demekki sürekli..
    Ben bildim bileli mozilla kullanırım, Daha once operayı yükledim, Forum sitelerinde falan mesela alt bolumleri ortalı gösteriyor. <= Mesela dedim.. Çok değişik.
    Chrome yükledim bir ara, beta oldugu için kasma oldu çok azcık sanırım. Yenisi çıkınca tekrar indireceğim. Ama Chrome mozilladan falan gerçekten çok hızlı. İndirenler hep öyle diyor zaten.
    Her zaman Mozilla ;)

Evet işte sürekli geliştiriyorlar.Ben de mozilladan şaşmam tasarımını falan da seviyorum o yüzden.

• Rekabet kaliteyi arttırır. Tarayıcılar arasında ne kadar fazla rekabet olursa bizim açımızdan o denli iyi sonuçta.
  • Opera sistem kaynaklarını çok harcıyor.En az güvenli ama yine de en profösyoneli
  • En az güvenli derken
    Bu arada Opera sanırım bir tek benim işlemcimi zorlamıyor.Herkes bundan şikayetçi gördüğüm kadarı ile.Opera nın benim sistemimin kaynaklarını çok harcadığına şahit olmadım açıkçası.
  • tesekuurler cok guzelmıs bnde bundan sonra opera kullanıcam
  • oPERA çok pratik firefoxta manuel yüklemek zorunda olduğun eklentileri opera standart olarak sunuyor.
    En büyük avantajı bu.
  • en iisi mozilla başkasını tanımam
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

İşte Opera'nın bir faydası daha...

www.9.cn adresi normalde virüslü bir site imiş. Az önce operadan girdiğimde yukarıdaki bu uyarıyı gördüm. Aynı siteye mozilla, ie ve chrome ile girince doğrudan kaspersky uyarı verdi. Ama operada önce bu uyarı çıktı. Kaspersky devreye girmedi.
    Yani bilgisayarınızda bir antivirüs programı olmasa bile Opera kullanıyorsanız virüslü sitelerden bir nebze kurtulmuş oluyorsunuz.

Devamında eğer "bu uyarıyı yoksay" diyip siteye girersem kaspersky devreye giriyor.

İşte Opera'nın bir faydası daha...

Kısacası
    Opera

Hocam ben opera 10 ve avira premium security suite son sürümünü kullanıyorum ve avirada webguard açıkken az evvel deneme amaçlı siteye girdim lakin bende hiç bir uyarı vermedi ikiside ne opera uyarı verdi ne de avira anlamadım nasıl iş!!!

• IE yi hiç değiştirmedim, Operayı bi denemek istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HydroAcidX

IE yi hiç değiştirmedim, Operayı bi denemek istiyorum.

inanın büyük bir eksiklik bu...
  • Opera'nın Farkı İşte ;)
  • operadan vazgeçmem asla sonsuza dek opera
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.