Şimdi Ara

İstanbul Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı (Anakonu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni tercih dönemi yaklaşıyor malum. Bu bölümü düşünen arkadaşlara yardımcı olması amacıyla konu üzerinden elden geldiğince sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağım.

Konu üzerinden okul, fakülte, bölüm hakkındaki sorularınızı iletebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilirim.

Herkes dilediği yere yerleşir umarım. :)

• Merhaba, ben bu sene 2535. oldum dil-1'de ve istanbul ingiliz dili ve edebiyatina girecegim gibi gozukuyor. Oncelikle egitim kalitesini merak ediyorum. Ogretmenler nasil, dersler nasil ? Ayrica yandal ve cap hakkinda bilgi almak istiyorum. (Mutercim-tercumanlik ya da amerikan kulturu ve edebiyatiyla cap, olmazsa yandal yapmak istiyorum. ) Hazirlik okumak sizce mantikli mi ? Hazirlik atlama sinavi zor mu ? Ve son olarak erasmus hakkinda bilgi verirseniz sevinirim. Cok soru oldu ama mazur gorun, bayaa merakliyim haliyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ben de aynı yerde oluduğum için cevap vermek istedim hocalarımızdannben memnunum gayet donanımlılar ve derste söz hakkı oldukça tanıyorlar tercümanlıkla çap olanağı var amam dersler zor çok çalışmakla yapılamayacak bir şey değil tabii ki.Dersler zevkli geçiyor kitap okumayı seven biriysen zorlammazsın çok kitap okuyuluyor çünkü.Hazırlık sınavı kolay ben okumamayı seçtim çünkü speaking ve writing eksiğim yoktu.Erasmus için 2.20 ortalamayı tutturup yapılacak dil sınavında yüksekc puan almak gerekiyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir

• Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Son bir sorum daha olucak, ingilizce mütercim-tercümanlıkla çap yapma olanağım var mı ? Çünkü internette baktığım kadarıyla almanca ve fransızca tercümanlıkla çap varken ingilizce tercümanlığı göremedim :/

• BlackCelebration B kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Arkadaş beni yerime cevaplandırmış zaten, eğer aklına takılan başka şeyler olursa onlar hakkında da yardımcı olmak isterim. :)
  • MSarikoc03 M kullanıcısına yanıt
    İngilizce mütercim-tercümanlıkla çap yapma imkanım var mı acaba ?

Fakülte içi yandal, çift anadal yapabiliyorsun kardeşim. Ama dil üzerine 2 bölümle uğraşmanı tavsiye etmem. Başka bir bölüm üzerine yandal-çap yapman daha yararlı olur bence:)
  • MSarikoc03 M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, artık resmi olarak kazandım, gelmek için sabırsızlanıyorum

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim :) Nereden geleceksin? Aklına takılan sorular olursa çekinmeden sorabilirsin elden geldiğince yardımcı olurum. Yakın zamanda bir wp grubu da kurarım ide için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.