Şimdi Ara

istanbul trafiği klitlenme aşamasında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Istanbuldan disariya goc tesvik edilmeli, ornegin tarim veya esnaf kredileri vs vs yoksa topluca kafayi yersiniz orda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 yıl yaşadım şimdi Antalya dayım deymeyin keyfime
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Açıkcası bu trafiğin sebebi sadece devlet değil kusura bakmayın.

Adamın evi bahçeşehir de hanımlar rahat etsin diye.İşi fatih de hergün 15-20km yol geliyor 1 değil 2 değil herkes böyle yapıyor.

Adam Karşıdan hergün Avrupa yakasına geliyor işi için.

Sonuç berbat trafik.Aynısı biraderim için de geçerliydi.

Her gün fatih den maskoya gidiyordu özel aracı ile 2 yıl çalıştıktan sonra pes edip bıraktı işi.

Herkes evini işine yakın yerden tutar veya alırsa böyle sıkıntılar olmaz.

O dediğiniz kolay olmuyor işte. İş merkezlerinin olduğu yerlerde kiralar ve ev fiyatları ateş pahası oluyor. Mecbur uzak yerden ev alınıyor ya da kiraya çıkılıyor.

Birçoğunun eşi de çalışıyor. Bazılarının eşi farklı yakada çalışıyor. Evi alırken eşimin işine yakın olsun dedim, her gün 20 km gidip geliyorum mecbur.

Bazı işyerlerinin ofisleri farklı yerde ve mecburiyetten gitmen gerekebiliyor. Mesela bizim ofisin 2 yakada da şubesi var ama bazıları anadolu yakasında otursa bile avrupaya gitmek zorunda.

Danışman şirketleri çok büyüyor. Bunlar eleman kiralıyor ihtiyaca göre. 3 ay bir yerde, 5 ay başka bir yerde çalışanlar var. Okmeydanında otururken Gebzeye gidip geldim 7 ay. Keyfimden gidip gelmedim :)

Bunun gibi birçok detay var. Kimse keyfine o trafiği çekmez emin olun.

• 3. Köprü açılınca bütün otobüs ve kamyonları, tırları oradan gonderseler en azından bir nebzede olsa fsm rahatlar bence. Ayrıca Avrasya tünelinin çabucak bitip faaliyete geçmesi lazım.

• İstanbula göç önlenmeli, diğer şehirlerde iş imkanları yaratılmalı, sanayi ve iş merkezleri diğer şehirlere kaydırılmalı..Tarım ve Hayvancılık gelişmeli...
    Bunun tam tersi yapılıyor inşaat sektörü ve rant yüzünden, kimse de bu gidişatı durduramıyor...zaten yöneticilerimiz de bu pastadan pay alıyor..
    Çoğu insan, araba çok, zengin olduk ondan trafik var sanıyor..Sorunu bile tespit edemiyor..
    Sonuçta işler daha da kötüye gidecek, İstanbul için ufukta ışık bile yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Mantar gibi özel okul yapılıyor.Sabahları çocuklarını otomobilleri ile bırakan akşam üzeri tekrar alan hanım efendiler.

Yola erken çıkıp bu seferde yavaş giden servisler.

Reklam olsun diye boş beleş satışcılara araç veren şirketler olduğu sürece bu trafik azalmaz.

Kimse ben fakirim demesin...

bu Teog mudur ne melemdir, ondan da oluyor. eskiden herkes semtindeki ilk okul- orta- liseye giderdi. sadece üç beş kişi de semt dışına meslek lisesine giderdi. şimdi her yer vıcır vıcır servis.. özel okullar da servisi körüklüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

koskoca büyük türkiye halkı buna binermiki,araba bile beğenmiyorken

haklsınız binmez. ozaman halkımızın anladığı bir vasıta var. o olabilir.
     istanbul trafiği klitlenme aşamasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Yuksek paralara istanbul da hayatimi heba edecegime, dusuk maaslarla huzurlu sahil kasabalarinda mutlu mesut yasarim. Hem giderim cok daha az olur.

Bodrum olur, ayvalik olur, altinoluk olur, kusadasi olur. isteyen karadeniz e de gidebilir :)

Gercekten istanbul da durdugumuz her vakit gencligimiz bosa akip gidiyor. Hic birseyin keyfini cikaramiyoruz. Can guvenligimiz bile yok. Hangi kor kusuna gidecegimiz mechul. Babalarimizin, dedelerimizin zamaninda guzelmis istanbul. Artik beton yigini ve kaostan baska hic birsey vaat etmiyor.

Az kaldi 1, 1.5 seneye ben gidiyorum ege ye. istanbul size kalsin :) 1-2 sene sonraki halini hic dusunemiyorum zaten.

Nasıl gideceksiniz acarmisiniz
    İş falan ne
    Tabii mahsuru yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Yuksek paralara istanbul da hayatimi heba edecegime, dusuk maaslarla huzurlu sahil kasabalarinda mutlu mesut yasarim. Hem giderim cok daha az olur.

Bodrum olur, ayvalik olur, altinoluk olur, kusadasi olur. isteyen karadeniz e de gidebilir :)

Gercekten istanbul da durdugumuz her vakit gencligimiz bosa akip gidiyor. Hic birseyin keyfini cikaramiyoruz. Can guvenligimiz bile yok. Hangi kor kusuna gidecegimiz mechul. Babalarimizin, dedelerimizin zamaninda guzelmis istanbul. Artik beton yigini ve kaostan baska hic birsey vaat etmiyor.

Az kaldi 1, 1.5 seneye ben gidiyorum ege ye. istanbul size kalsin :) 1-2 sene sonraki halini hic dusunemiyorum zaten.

Nasıl gideceksiniz acarmisiniz
    İş falan ne
    Tabii mahsuru yoksa

Hocam ben lisansli asciyim. Cunda ya da bodrum taraflarina tasinma planlarimiz var. Aslinda bu sene gitmistik, bazi aksiklikler olunca geri donduk.

1-2 seneye gidip yerlesicez insallah. Birkac sene daha oralarda takilip kendi isimi yapmayi planliyorum.

• abartma yok geceen hafta vızem vardı okula sabah erkenden gıdıyımde calısıyım dedım,sabah 6da cıktım yola kartaldan havaalanı cıkısına kadar emeklıye emeklıye gıttık

sabahın 6sında bır sehırde bu denli trafık olabılır mı artık dayanılmaz noktalara geldı sehır dısına gıderken,istanbula donerken saatlere dıkkat etmezsenız trafıkde saatlerınız öluyor

bayram donusu vs gırmıyorum bılle körfezden istanbula gırene kadar mevsimler degısıyor

artık bır cozum bulunmalı
  • İstanbul ve civarından fabrikaları uzaklaştırmak kovmak lazım. Bu kendi kendine olacak iş değil. Adam niye istanbul yakınına fabrika vs açıyor lojistik imkanları iyi diye. O zaman ne yapmak gerekir o lojistik imkanın avantajlarını yok eden ilave vergiler getirilmeli. İstanbulda kağıt, ambalaj, ıvır zıvır başka yerlerde açılması mümkün sektörler için sigorta primleri artırılmalı ilave vergiler alınmalı ki adam için başka yerde fabrika açmak daha karlı olsun. İstanbul yalnız yüksek teknoloji, nitelikli personel gerektiren sektörlere açık olmalı.

Bir diğer konuda istanbul ankara izmir gibi yerlere kesinlikle yeni üniversite açılmamalı hatta mevcut olanlar başka illere kaydırılmalı. Bu şehirlerde eğitim fakültesi, ziraat, beden eğitimi gibi bölümlerin ne işi var? Bunlar taşraya taşınsa hem taşra gelişir hem göç önlenir, bir taşta iki kuş vurulur.

Alınacak önlemlerin maliyeti istanbula yapılacak yeni yatırımlardan çok daha az. Biraz vizyon sahibi olmak gerekiyor.

• Sürekli İstanbul trafiğinde olan bir arkadaş video çekse iyi olur.
  • 50 dakikadır Kavacıktan çikamadım. Toplasan 500 metre gitmisimdir.

Parti ayırtetmeksizin rant icin her tarafa gökdelen diken ara sokakları tek şerit yapan, park yeri yapmayan zihniyeti lanetliyorum !

• 8 sene istanbuldan sonra kocaeli gölcük gibisi yok diyebilirim. Kocaeli merkezle işim olmadığı için aracımla istediğim yere pat diye gidebiliyorum.

Bir arkadaş Antalya demiş ama orası da küçük istanbul haline geldi. Değmez yaşamaya merkezinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hug

Yasak var ama uygulamak imkansız.

Çünkü ilgili kamyonlar falanca holdinge ait, ilgili tırlar falanca holdingin tırları. Kimse dokunamaz. Dokunursan hakkariyi boylarsın..

Kokuşmuşluk her yanımızda. Artık nereden tutarsan orası elinde kalıyor memleketin.
  • şu an trafikte olanlara Allah sabır versin gece 12e kadar açılmaz cuma trafiği, özellikle istanbuldan çıkış çok fazla
  • Zonguldak'tan istanbul anadolu yakasına gelmişken avrupa yakasında oturan biladeri ziyaret edelim dedik 4 saat alışveriş merkezinde oyalandım saat olmuş gece 10 halen trafik vardı gidemedim geri döndüm.
    Gece 2 de mi misafirliğe gidiyorsunuz merak ettim?

• Cuma gunu ayri bir trafik olur istanbulda. Belirli saatler hatta dakikalar vardir fix onu gectiniz mi yandiniz 5 dk gec cikmanin 45 dakikama mal oldugunu bilirim o kadar fark ediyor. Ptesi mesela oglen 12:30 a kadar kucukyalinin gerisinden bostanciya kadar e5 trafigi vardir 14:30 da orasi biraz rahatlar, kopru anadolu-avrupa istikametinde trafik olmaz ama 16:00 dan sonra baslar trafik o ara gecip gittiniz gittiniz yoksa yas isiniz.

• "kupon yerlerin satışında benden okey alacaksın. benden onay almadan bunların satışını yapmayacaksın."
    ah be ah..
  • bir iki seneye kalmaz kendi mahallemizden cikamayiz arabamizla

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.