Şimdi Ara

İstanbul Kıyamet Vakti : Türk Yapımı Online MMORPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
6.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce beta sürümü yayınlanan oyunun 1 Nisan 2007 tarihi itibariyle resmi açılışı yapılmıştır.SOBEE ekibinin hazırladığı bu oyun Mynet işbirliği ile Türk oyunseverlerinin beğenisine sunulmuştur.Resmi sürümde beta sürümdeki birçok sorun giderilmiştir.

Oyunun web sitesine Buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

P4 1.5 GHz/ Celeron 1.8 GHz / AMD XP 2200+ veya üzeri işlemci
    Windows XP
    512 MB veya üzeri RAM
    1.2 GB boş harddisk alanı
    DirectX 9.0.c
    Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı
    Örnek : ATI Radeon 9500 veya üzeri / GeForce FX 5200 veya üzeri
    1024x768 minimum ekran kartı çözünürlüğü
    DirectX destekli ses kartı
    Internet Bağlantısı

Oyunun dosya boyutu 241 MB olup 1 MBit bağlantı ile yaklaşık 40-45 dakikada indirebilirsiniz.

Türkiye'de türünün bir ilk olması nedeniyle eksikleri yok değildir ancak görevleri ve hikayesi ile oynanası bir oyun olduğu düşüncesindeyim.

Tamamen Türkçe olarak hazırlanan oyunda üç karakter sınıfı (Savaşçı, Büyücü ve Şifacı) bulunmaktadır.

Oyundaki amaç İstanbul sokaklarında dolaşan yaratıkları temizleyerek güzel İstanbul'u kurtarmak (Ne kadar temizlesenizde sonu gelmiyor )

Şimdilik Eminönü, antrepo ve Mısır Çarşısının birebir kopyasında oynuyorsunuz.Level sınırı ise 29 olarak belirlenmiş.

Oyunda birçok hikaye mevcut bunlardan bir tanesini sitesinden alıntı yaparak size aktarayım.

Kör Adamın Gördükleri

Demek afeti ve getirdiklerini soruyorsun bana genç kişi. Dinle öyleyse, sana en başından anlatayım ortak kaderimizi

1956 yılının 25 Aralık' ında dünyanın yörüngesi güneş sistemi dışından gelen bir asteroid kümesiyle kesişti. Dünyanın her yanında büyük bir yıkım gerçekleşti. Sadece gökyüzünde asılı kalan toz bulutları bile milyonlarca insanın ölümü için yeterliydi. Fakat meteorların ortaya çıkardığı tek gerçek, yıkım ve ölüm olmamıştı.

Asıl açığa çıkanın yüz binlerce yıldır yer kabuğunu bizlerle paylaşmış, kimilerinin canavarlar kimilerininse saklı türler olarak adlandırdığı, arzın bilinmeyen derinliklerindeki komşularımız olduğunu öğrendik. Çok sıra dışı tesadüfler sonucu kimi insanlarla karşılaşmış ve masal diye adlandırdığımız hikayelere konu olmuş varlıklar!

Afetten birkaç yıl sonra, daha insanlık kozmik yıkımın yaralarını yeni sarmaya başlamışken, meteorların açtığı derin yarıklardan yollarını buldular yeryüzünün yabancı ortamına. İlk kim saldırdı bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da hiçbir şeyin bir daha eskisi gibi olamayacağıdır.

5 milyar yaşındaki yerkürenin üzerinde yalnızca birkaç yüz bin yıldır varolan bizlerin daha öğrenecek çok şeyi olduğu bir gerçekti. Element büyüsünü ilk kullanabilen insan, saklı türler 'den elde edilmiş bir kitabı deşifre edebilmiş yaşlı bir dil bilimciydi. Bugünün madde büyücüleri halen kitaplarının kapaklarına onun adının baş harflerini işlerler.

Ruh büyücülerinin namıdiğer şifacıların varlığı ise saklı türler den kimileriyle kurdukları bağlantı sonucu ruhun ve doğanın güçlerini harmanlamayı öğrenmiş küçük bir Mevlevi toplulukla başladı.

Eski usuller ile birlikte yeni keşfedilmiş güçlerin de kullanıldığı amansız bir savaş açıldı dünyanın dört bir yanında "Saklı Türler" 'e karşı!

Neredeyse yarım asırdır izliyorum bu savaşı ve çok şey gördü bu artık görmeyen gözlerim. Bir büyücünün sözüyle harekete geçip eti kavuran yıldırımları, bir şifacının dileğiyle canlanıp düşmanlarını sarmalayan zehirli sarmaşıkları, korkusuz bir savaşçının çığlığıyla düşmanlarının dizlerinin titrediğini gördüm...

Sayısız ölüm gördüm. Bunlar kimine keder getirdi, kimineyse yaşama sebebi ve insanoğlu her zaman yaptığı gibi yeni dünyaya uyum sağladı.

Fakat afetten sonra bile kişinin unutmadığı tek bir şey vardı ki o da insanın insana kıymasıdır. "Lodos" ve "Arzın Çocukları" işte bu anıların ürünüdür.

İnsanlık tarihi böylesine zıt görüşleri hiçbir zaman hoş görmemiştir ne yazık ki. İki topluluk arasındaki kanlı savaş otuz yıldır devam ediyor dünyanın birçok yerinde ve daha da devam edecek gibi görünüyor.

Bense insanın insana kıymaya tekrar başladığı gün kapadım gözlerimi ışığa.

Şimdi sen söyle genç kişi...

Bir zamanlar bir tablo kadar güzel olan İstanbul'da sen bu savaşın neresinde duruyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkpower -- 2 Eylül 2007; 5:15:01 >

• Eline Sağlık bende oynuyorum güzel oyun hem destek vermek lazım ki daha güzel oyunlar yapılsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Eline Sağlık bende oynuyorum güzel oyun hem destek vermek lazım ki daha güzel oyunlar yapılsın
    oynadım ama benim pek ilgimi çekmedi.

yinede tebrik etme lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fdaslan

oynadım ama benim pek ilgimi çekmedi.

yinede tebrik etme lazım

Alıntıları Göster
    bence hiç güzel değil
    zaten oynamak istesen bile lagdan bir iki adım bile atamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

bence hiç güzel değil

Alıntıları Göster
    biizmkiler yapmış helal olsun elleri kollarına sağlık böyle bi oyunuda online dunyasına soktukları için tsk ederim
    ancak:
    bana gore oyunun grafiğinde ve zamanda hata yapmışlar dusunun belkide şimdiki zamanda oynuyorsunuz oyunu ama elinde kılıçla kalkanla dolaşıyorsun bu bence sacma 2007 ve ustu yılında kılıç ne gezer yav(ss lere bakarak soyluyorum) toptur tufenktir bunlar olması lazım diye dsunuyorum
    2.cisi bu tip oyunlar farkındaysanız hep boyle mistik ortamlarda gecer ormanda calılıkta eski zamnlardan kalma mekanlarda (kılıç varsa boyle yerler olmalı)
    milenyuma ait sehirler yok bildiğim kadarı ile bu tip oyunlarda
    herseye rağmen yapanların emeğine sağlık oymayanlara kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: PuSaT28

biizmkiler yapmış helal olsun elleri kollarına sağlık böyle bi oyunuda online dunyasına soktukları için tsk ederim
    ancak:
    bana gore oyunun grafiğinde ve zamanda hata yapmışlar dusunun belkide şimdiki zamanda oynuyorsunuz oyunu ama elinde kılıçla kalkanla dolaşıyorsun bu bence sacma 2007 ve ustu yılında kılıç ne gezer yav(ss lere bakarak soyluyorum) toptur tufenktir bunlar olması lazım diye dsunuyorum
    2.cisi bu tip oyunlar farkındaysanız hep boyle mistik ortamlarda gecer ormanda calılıkta eski zamnlardan kalma mekanlarda (kılıç varsa boyle yerler olmalı)

Alıntıları Göster
    Ne hatası olursa olsun destek olmak boynumuzun borcu.
    İndirip deneyecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

bence hiç güzel değil

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sameducer

bence hiç güzel değil

Lag oluyor ama nerede olduğuna dikkat et.Lag özellikle Oyuncuların ve yaratıkların çok yoğun olduğu yerlerde oluyor bunun dışında oyunda lag yok.

• quote:

ancak:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: PuSaT28

ancak:

Hikaye mikaye bahane oyun şahane

Bu oyunun daha da genişletilmesi lazım.Bir kere 29 level sınırı düşük, ben 10 günde 29 levele geldim şimdi öylesine dolaşıyorum etrafta.Haritada küçük geliyor, İstanbul'un diğer semtleride açılsa iyi olur.Hatta vapur seyahati de koysalar eğlence olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkpower

quote:

Orjinalden alıntı: PuSaT28

ancak:

Hikaye mikaye bahane oyun şahane

Bu oyunun daha da genişletilmesi lazım.Bir kere 29 level sınırı düşük, ben 10 günde 29 levele geldim şimdi öylesine dolaşıyorum etrafta.Haritada küçük geliyor, İstanbul'un diğer semtleride açılsa iyi olur.Hatta vapur seyahati de koysalar eğlence olur.

Alıntıları Göster
    açıklamaya göre ulaşım için bir araç düşünülmemiş ve koyulmayacakmış sanırım

bu da oyunu çok uzatır,yürü yürü nereye kadar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fdaslan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fdeniz_93

Oyunun haritası zaten dar bir alanı kapsiyor; Eminönü, antrepo ve Mısır çarşısı.Zaten yürüyerek bile haritayı kısa bir sürede dolaşabilirsin.Bu nedenle vasıtaya hiç gerek yok ama ilerde Wow gibi büyük bir dünyaya sahip olursa o zaman bir gereklilik olur.

Yapımcıların söylemine göre oyun daha tamamlanmamış.Yani ileride level seviyesi artacak ve yeni bölgeler eklenecek.

• Oyunda ücret talep ediliyor mu ¿
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adéadpoém

Oyunda ücret talep ediliyor mu ¿
    quote:

Orjinalden alıntı: Adéadpoém

Oyun ücretsiz ama isterseniz plus paket alarak tecrübe puanınız %30 daha fazla olur hemde büyülü eşyaları düşürme olassılığınız artar.Plus paket KDV dahil 11,80 YTL.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Adéadpoém

Oyun ücretsiz ama isterseniz plus paket alarak tecrübe puanınız %30 daha fazla olur hemde büyülü eşyaları düşürme olassılığınız artar.Plus paket KDV dahil 11,80 YTL.

Alıntıları Göster
    Oyunu oynayan sayısı 10 gün önce 7 bin civarındaydı, şimdilerde daha da artmıştır herhalde.Tabi bu kadar insan aynı anda oynamıyor oyunda, 4 tane sunucusu var.Oynamayanların kesinlikle denemesi gerekir, bağımlılık yapıyor.Daha tam olarak bitmiş bir oyun değil ancak Türkçe olması karakter modellemelerinin güzel olması sağda solda materyal aramak, canavar kesmek grub kurup savaşmak, muhabbet etmek vs. hepsi güzel şeyler.

• quote:

ancak:

Alıntıları Göster
    GüzeL bir oyun bence

• quote:

Orijinalden alıntı: _Nobody_

GüzeL bir oyun bence

Alıntıları Göster
    Oyuna eklemek istediğim bir başka şey:

Oyunda İki klan var.Biri Handan Hanım'ın kurduğu "Arzın Çocukları" ve İsmet Bey'in lideri olduğu "Lodos" klanı.Klana katıldığınızda karşı klanla savaşabilirsiniz.Esasen güzel oluyor ama bazen işi abartıp yaratık keserkende size arkadan dalabiliyorlar

• quote:

Oyuna eklemek istediğim bir başka şey:

Oyunda İki klan var.Biri Handan Hanım'ın kurduğu "Arzın Çocukları" ve İsmet Bey'in lideri olduğu "Lodos" klanı.Klana katıldığınızda karşı klanla savaşabilirsiniz.Esasen güzel oluyor ama bazen işi abartıp yaratık keserkende size arkadan dalabiliyorlar

Alıntıları Göster
    Birkaç ekran görüntüsü daha

Cami Avlusu

Bu da meşhur 65 Lvl'lik Taş Gargoyle'yi keserken

• quote:

Birkaç ekran görüntüsü daha

Cami Avlusu

Bu da meşhur 65 Lvl'lik Taş Gargoyle'yi keserken

Alıntıları Göster
    Abi grafikler 10 numara K.O dan 2-3 kat iyi ama oyun geçtiği yer İstanbul tmm oyun bizden Türk yapımı ama bu grafikler şöle hayal ürünü büyük bir kalede geçseydi geniş yayallar . ormanlar felan olsaydı süper olurdu ve inanıyorum öle yüzlerce değil onbinlerce oynayan olurdu

Binalar arasında yaratıklar geziyor bune abi tamam senaryo icabı ama o teknolojiyle daha süper fikirler bulunabilirdi...

Bi düşünelim Orta Cağ dev gibi bi ana kale veya bi Saray çevresinde ormanlar felan ve tabiki yaratılar ama şunu söleyim belki yanılıyorumdur çünki bu oyunu sadece 1 saat oynadım bilmiyorum bence bu grafikler boşa kullanılmış......

• quote:

Orijinalden alıntı: Karayell

Abi grafikler 10 numara K.O dan 2-3 kat iyi ama oyun geçtiği yer İstanbul tmm oyun bizden Türk yapımı ama bu grafikler şöle hayal ürünü büyük bir kalede geçseydi geniş yayallar . ormanlar felan olsaydı süper olurdu ve inanıyorum öle yüzlerce değil onbinlerce oynayan olurdu

Binalar arasında yaratıklar geziyor bune abi tamam senaryo icabı ama o teknolojiyle daha süper fikirler bulunabilirdi...

Bi düşünelim Orta Cağ dev gibi bi ana kale veya bi Saray çevresinde ormanlar felan ve tabiki yaratılar ama şunu söleyim belki yanılıyorumdur çünki bu oyunu sadece 1 saat oynadım bilmiyorum bence bu grafikler boşa kullanılmış......

Alıntıları Göster
    oyunun grafikleri vasat. sunucular çok zayıf. ama yine de oynamaya, destek olmaya değer. Tebrik ederim yapanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

oyunun grafikleri vasat. sunucular çok zayıf. ama yine de oynamaya, destek olmaya değer. Tebrik ederim yapanları.

Alıntıları Göster
    arkadaşım eline sağlık ben yüklemdim yalnız oyunu açamadım işlemci çok rahat yetir bütün özeliikler oluyor ama bana 3D bilgisayrınızda yazılımı yüklü değildir diyor bu 3D ekran kartı falanmı oluyor cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: YU-Gİ-OH-MO-TO

arkadaşım eline sağlık ben yüklemdim yalnız oyunu açamadım işlemci çok rahat yetir bütün özeliikler oluyor ama bana 3D bilgisayrınızda yazılımı yüklü değildir diyor bu 3D ekran kartı falanmı oluyor cevaplarsan sevinirim

Alıntıları Göster
    quote:

arkadaşım eline sağlık ben yükledim yalnız oyunu açamadım işlemci çok rahat yetiyor, bütün özelikler oluyor ama bana 3D bilgisayrınızda yazılımı yüklü değildir diyor bu 3D ekran kartı falanmı oluyor cevaplarsan sevinirim

Directx 9.0 c kurulu mu peki?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.