Şimdi Ara

▓▓ ISRARLA ASUS M5A97 R2.0'ı TAVSİYE ETMEK! ▓▓ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
2.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Faradayy

Yorumundan ve uslübundan yaşını tahmin edebiliyorum, ancak konuyu nerenle okuduğunu pek tahmin edemiyorum. Ben kullanmış biri olarak söylüyorum m5a97 r2.0 + fx6300 ile 4.2ghz den sonra stabilite bozuluyordu çarpan düşüyordu vs? tribe girmeyin hemen. ezbere konuştuğumuz yok bizzat kendim kullandığım anakart hakkında yorum yapıyorum. Sendeki bu gigabyte düşmanlığı nerden geliyor peki? Bizde düşmanlık yok, biz sadece burda kullanıcıya daha uyguna daha iyi performans verecek donanımı tavsiye ediyoruz. Öyle seninki gibi asusa veya herhangi bir markaya düşmanlık besleseydim şuanki sistemimde kullandığım Asus Maximus VI GENE anakartı, Asus gtx780 Ekran kartını almazdım heralde.

M5a97 r2.0 alınabilecek kılınacak ud3p'den üstün olan bir özelliğini söyleyin bana? 4.8'e çekiyormuş... çek 4.8'e koy şuraya 2 saatlik prime95 testi sslerini, cpu-z de tüm donanımlar açık bir halde. Al ss gel hadi. Elinin altında nasıl olsa. Dediğin gibi ÇOK RAHAT'ta çekebiliyormuşsun 4.8'e. Testin 20. dakikalarında cpu-z den çarpanları gösteren 1.5-2 dakkalık bir video çek gel hadi. Çürüt söylediğim herşeyi bende eyvallah çekeyim konuyu sildireyim. İşkembeden sallamakla olmuyor bu işler yaparsın testini aslanlar gibi bu konudaki herkesi susturursun, altınada imzanı atarsın. Ama yapamıycaksın çünkü öyle bir dünya yok.

Cümle kuramayan adama neden cevap veriyorsunuz ki?

• Öncelikle bilgisayar hakkında bu kadar bilgili olduğunu söyleyen,sistem tavsiyelerinde rüzgarlar estiren insanların forumda resim paylaşımı yaparken boyutunu bile ayarlamayı beceremeyip konuyu okunmaz hale getirdiğini görünce,o tavsiye edilen sistemler hakkında hepten korkuyorum.

Ki zaten konuda buna yönelik.Bu KOPYALA/YAPISTIR sistem tavsiyesi olayına bir son verilmeli artık.

Madem senin bir kaç tane sistemin var bir konu oluşturulur,orada listelerin,böylelikle sırf post kasmak için kopyala/yapıştır ile yanlış yönlendirmeler olmaz.

Aslında söylenecek çok şey var da.
  • halog kullanıcısına yanıt
    Yorumları okuyan, bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. İki anakart arasında kararsız kalmış arkadaşlar olabilir. Onların kafalarının karışmaması için cevap veriyorum sadece tabi verirkende haliyle sinirleniyor insan... Yoksa ciddiye aldığımdan değil hocam.
  • quote:

Yorumları okuyan, bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. İki anakart arasında kararsız kalmış arkadaşlar olabilir. Onların kafalarının karışmaması için cevap veriyorum sadece tabi verirkende haliyle sinirleniyor insan... Yoksa ciddiye aldığımdan değil hocam.

Forumdaşım başlık çok güzel, pek çok insanın hakkına girilmesi söz konusu. Bunu önlemek gerek tabi ama saygıyı bozmadan yapmak gerek bunu da. Konu amacından sapmasın.
    Ki kopyala yapıştıra ben de karşıyım ve ayrıca gigabyte anakart kullanıyorum.

• Faradayy kullanıcısına yanıt
    İlk defa sana katilitorum

Daha once bende m5a97 kullandim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kocaman resmi alıntı yaparak bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için, şahsım adına size çok teşekkür ediyorum. Çünkü ne aldığınızı çok merak ediyordum. Gebercektim meraktan. Sonunda öğrendim. Teşekkürler tekrardan.

Şu açtığın konudan ve bu sözlerinden, ne kadar hırçın,saldırgan ve hırslı bir kişiliğe sahip olduğun anlaşılıyor. Bakmak zorunda değildin ve sana yazmış olsaydım onu konuya yazardım. Senin gibi insanlar uzak dursun benden o yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cladeusx

quote:

Kocaman resmi alıntı yaparak bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için, şahsım adına size çok teşekkür ediyorum. Çünkü ne aldığınızı çok merak ediyordum. Gebercektim meraktan. Sonunda öğrendim. Teşekkürler tekrardan.

Şu açtığın konudan ve bu sözlerinden, ne kadar hırçın,saldırgan ve hırslı bir kişiliğe sahip olduğun anlaşılıyor. Bakmak zorunda değildin ve sana yazmış olsaydım onu konuya yazardım. Senin gibi insanlar uzak dursun benden o yeter.

Özür dilerim, haklısınız birdaha tekrarlamıycam. Patavatsızlık ettim.

• jeseskane kullanıcısına yanıt
    MSI 970-G46 nın FX6300 ile ilişkisini bilmem ancak MSI tarafından gönderilmiş bir email okumuştum (eğer üzerinde değişiklik yapılmadıysa yani doğruysa) MSI ın kendisi bu anakartları 8 çekirdekli FX8xxx serisinde kullanmayı tavsiye etmiyor. CPU lar fazla güç çektiğinden stabilitesi bozuluyor falan fıstık diyorlardı.
    Sanırım ben 8320 ve OC ile falan uğraşmadığımden hiç bir problem olmuyor.

Asus anakartlara gelirsek. Adamlar anakart konusunda ilah oldular.
    Anakart mı? Asus al.

Bu aynı Sony gibi bişey nasıl 5-10 sene önce TV alıcam ne alıyım sorusuna Sony al cevabı veriliyorsa anakart olayında da Asus oldu.

Nasıl Sony sadece high end ürünlerinde iyi, giriş seviyelerinde piyasa mallarının bile gerisinde kalıyorsa, Asus da bence öyle.
    Giriş seviyesi kartları o kadar kaliteli değil. En azından artık değil. Eskiden daha iyiydi.

Benimde daha önce AMD760 chipsetli Asus anakartım 3 ay geçmeden durduğu yerde bozulmuştu.
    3 ayda da toplasan 24 saat çalışmamıştır.

Asus 'un Türkiye deki tek cezbedici tarafı arkasında Çizgi Elektronik olması. Yoksa ucuz kartlarının benim gözümde çok değeri yok.
    Sırf yeni bişey deniyeyim diye bende MSI aldım. Gerçi aldıktan bir kaç gün sonra yukarıda yazdığım konuyu okuyunca moralim bozuldu ama olsun. Çok sıkıntıya sokmuyorum sistemi

• bende gigabyte 970-a ud3 kullanıyorum fx8350 ile çok memnunum fakat bir sorum olacak ud3 ile ud3p arasındaki fark nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Lelouch Vi Britannia

bende gigabyte 970-a ud3 kullanıyorum fx8350 ile çok memnunum fakat bir sorum olacak ud3 ile ud3p arasındaki fark nedir

İsimlerinde gizli zaten fark

UD3'de digi power yok
    UD3P'de ise digi power var.

Powerın "P" si eklenmiş sonuna.

En göze çarpan fark bu. Geri kalanıysa anca belki bir kaç girişi fazladır yada eksiktir vs...
  • Bir konu açılmış ortalık duman olmuş.

Fx-8320'imle, M5a97'imle mutlu mesut yaşıyorum.Senesi doldu.
    digi power nedir hocam açıklarmısınız bu tür detaylar karşısında cahil kalıyorum da
    Tebrik ederim güzel konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__mahmut

Tebrik ederim güzel konu

senin o niki görünce şunları yazmıştır diye daldım konuya ama nerde?

rahat ol kardeş sana .ok güzel bir sistem yaptım. bundan sonra biz ölene kadar bizi tanıyorsan sırtın yere gelmez teknolojide bunca yıl binlerce insana bilgisayar topladık 0 sorun geleneğim var Allah'a şükür kimsede sorun yaşamadık sendede yaşamayız.

bu alemde nam olsun kar olmasın mantığı ile yüzbinlerce insana yardım ettik eyvallah

bu alemde namımız mısırdan süveyş kanalına filipinlerden atlantik kıyılarına kadar gitti

bana güvenen bu kadar insana buradanda teşekkürlerimi ileteyim tekrar.

uzun seneler seni sekteye uğratmadan bütün oyunların %95 ini ultrada açabilecek adobe gibi programlarda hızdan ödün vermeden arkada 40 50 tane chrome sekmesi açsan bile donmayacak bir bilgisayar

HEMEN KOPLAYIP HAZIR TUTTUĞUMUDA YAPIŞTIRIP GİDİYORUM

MSI
    Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    335 TL

INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    628 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866 MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    252 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    155 TL

Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    123 TL

CORSAIR
    CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI GÜÇ KAYNAĞI
    223 TL

ASUS
    GTX770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 2GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
    917 TL

Toplam : 2633 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 24 Nisan 2014; 7:44:23 >

• Başka yerde dünya kadar konuyu trolleyip de gelip burada böyle bir konu açıp milleti yanlış yönlendiriyorsunuz demek...

• İmâlı konusmanın icine ....

• quote:

Orijinalden alıntı: metalci imam

Başka yerde dünya kadar konuyu trolleyip de gelip burada böyle bir konu açıp milleti yanlış yönlendiriyorsunuz demek...

Profilime gel aktivitelerden kaç tane insana yardım ettiğime bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

M5A97 r2.0 + fx6300 titan besler qnq

hahahah titan mi :D 770 beslemiyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

quote:

Tebrik ederim güzel konu

rahat ol kardeş sana .ok güzel bir sistem yaptım. bundan sonra biz ölene kadar bizi tanıyorsan sırtın yere gelmez teknolojide bunca yıl binlerce insana bilgisayar topladık 0 sorun geleneğim var Allah'a şükür kimsede sorun yaşamadık sendede yaşamayız.

bu alemde nam olsun kar olmasın mantığı ile yüzbinlerce insana yardım ettik eyvallah

bu alemde namımız mısırdan süveyş kanalına filipinlerden atlantik kıyılarına kadar gitti

uzun seneler seni sekteye uğratmadan bütün oyunların %95 ini ultrada açabilecek adobe gibi programlarda hızdan ödün vermeden arkada 40 50 tane chrome sekmesi açsan bile donmayacak bir bilgisayar

MSI
    335 TL

INTEL
    628 TL

GSKILL
    252 TL

SEAGATE
    155 TL

123 TL

CORSAIR
    223 TL

ASUS
    917 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

quote:

Tebrik ederim güzel konu

MSI
    335 TL

INTEL
    628 TL

GSKILL
    252 TL

SEAGATE
    155 TL

123 TL

CORSAIR
    223 TL

ASUS
    917 TL

Oldum yerlerdeyim konudisindan farki kalmamis buranin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.