Şimdi Ara

işletim sistemi kurulmamış pc'yi led tv'ye bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar bir sorum olacak ve adımlarımı buna göre atmayı planlıyorum. işletim sistemi kurulmamış yeni kasayı led tv'ye bağladığımızda (HDMI ile) bilgisayar tv'yi monitör olarak algılar mı? bios ekranına girebilir, format atılabilir mi? yoksa işletim sistemi yüklenip sonra mı tv'ye görüntü paylaşılmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al1yuks3l -- 25 Ekim 2014; 3:13:58 >

• al1yuks3l A kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi olsada olmasada tv den görüntü gelmesi gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

apu sistem toplamayı düşünüyorum. harici bir ekran kartı olmayacağından dolayı anakarttaki hdmi portunu kullanacağım. monitör olmayacağı için de anakartın tv'yi monitör olarak algılaması lazım. eğer algılamazsa windows yükleyemem biraz araştırma yaptım ama bu konu ile alakalı bir kaynağa rastlayamadım. bildiğim kadarıyla anakarttaki çıkışlardan sadece bir ekrana görüntü alabiliyoruz. mantık olarak ben de algılaması gerektiğini düşünüyorum ama tam emin olamadım çünkü henüz driver yüklü olmayacağından ne ile karşılacağımı kestiremiyorum

ekleme: şunu da belirteyim anakarttaki hdmi portu apu sistemde 4096x2160 çözünürlüğe kadar destek veriyor. ben 1920x1080 çözünürlükte görüntü çıkışı alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al1yuks3l -- 25 Ekim 2014; 18:54:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: al1yuks3l

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

apu sistem toplamayı düşünüyorum. harici bir ekran kartı olmayacağından dolayı anakarttaki hdmi portunu kullanacağım. monitör olmayacağı için de anakartın tv'yi monitör olarak algılaması lazım. eğer algılamazsa windows yükleyemem biraz araştırma yaptım ama bu konu ile alakalı bir kaynağa rastlayamadım. bildiğim kadarıyla anakarttaki çıkışlardan sadece bir ekrana görüntü alabiliyoruz. mantık olarak ben de algılaması gerektiğini düşünüyorum ama tam emin olamadım çünkü henüz driver yüklü olmayacağından ne ile karşılacağımı kestiremiyorum

ekleme: şunu da belirteyim anakarttaki hdmi portu apu sistemde 4096x2160 çözünürlüğe kadar destek veriyor. ben 1920x1080 çözünürlükte görüntü çıkışı alacağım

ilk önce için rahat olsun.
    Aşağıdaki resimde de göreceğin gibi benim bilgisayarım ekran kartının VGA,sından bağlanmama rağmen Philips Tv,mi görüyor ki bazen bende HDMI bağlantı yapıyorum onda da sorun yok ayrıca anakart üzerinden VGA bağlantısı yapıp INTEL işlemcinin içindeki ekran kartını çok rahat bir şekilde kullanmıştım ve onda bile Tv,im görünüyordu.

işletim sistemi kurulmamış pc'yi led tv'ye bağlama

Driver konusuna gelirsek,bırak driver,ı ben biraz önce Windows 10 T.P. kurmak için 5 harddiskimi kasadan çıkardım BIOS yine açıldı :)
    Netice : Eğer anakartında,işlemcinde,ekran kartında bir sorun yok ise çok rahat BIOS menüsü açılır ve görürsün

• çok teşekkür ederim. aklımdaki soru işaretleri de kalkmış oldu böylece
  • arkadaşlar konuyu hortlattım ama konu kirliliği olmasın istedim.

yeni kasa topladım. bilgisayarcıda kasa toplandı adam vga dan görüntü aldı ancak evde tvdeki hdmi dan görüntü gelmedi.neden olabilir acaba? önce sistemmi kurmak gerekli?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.