Şimdi Ara

İşlemcinin Oyun Üzerinde Etkisi Var Mıdır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
12.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sormak istediğim şey şu.İşlemci'nin oyun üzerinde bir etkisi varmıdır.Belki ara videolarda olabilir ama oyunun tamamına etkisi olabilirmi.Mesela benim pc'deki işlemci Pentium 4 2.8 Ghz (Tek çekirdek).Ama Assasian Creed oyununun istediği işlemci.

İşlemci: Çift çekirdekli işlemci 2.6 GHz Intel Pentium D veya AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4400+ veya daha yükseği tavsiye ediliyor)

Cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekkürler...

• Çok ama çok etkisi var hem de.Özellikle bir strateji oyununda işlemcinin önemi iki kat artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 9 Haziran 2010; 23:00:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Çok ama çok etkisi var hem de.Özellikle bir strateji oyununda işlemcinin önemi iki kat artıyor.
    pentium 4 3.00 ghz tek cekirdekli 2600 pro agp 1gb ddr ram ile sorunsuz orta ayarlarda bitirmistim oyunu

onerilen sistem her zaman yuksek oluyor genelde
  • quote:

Çok ama çok etkisi var hem de.Özellikle bir strateji oyununda işlemcinin önemi iki kat artıyor.
    Var
  • quote:

işlemcinin önemi olmasaydı overclock olayı olmazdı hatta yeni işlemci bile üretilmezdi ...

işlemci bilgisayarın beynidir. herşeyi o işler o yapar.. oyuna girdiğinizde bir ekran kartı çizimi işlemci ile beraber çizer.. dikkat edin oyundayken bir anda ctrl+alt+del yapın mutlaka işlemci işlem yapıordur..

kısaca işlemciler oyun için en büyük etken.. 2.si ekran kartı 3. ramlerdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

işlemcinin önemi olmasaydı overclock olayı olmazdı hatta yeni işlemci bile üretilmezdi ...

işlemci bilgisayarın beynidir. herşeyi o işler o yapar.. oyuna girdiğinizde bir ekran kartı çizimi işlemci ile beraber çizer.. dikkat edin oyundayken bir anda ctrl+alt+del yapın mutlaka işlemci işlem yapıordur..

kısaca işlemciler oyun için en büyük etken.. 2.si ekran kartı 3. ramlerdir..

Alıntıları Göster
    İşlemci önemlidir tabi ki, overclock yapıldığı zaman da oyunlarda fps artışı olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: _phoenix_

İşlemci önemlidir tabi ki, overclock yapıldığı zaman da oyunlarda fps artışı olur..

Alıntıları Göster
    amd 3000 tek çekirdek vardı gta 4 de şarkı geçişi sırasında bile oyun donuyordu , çift çekirdek amd x2 5600 aldım donmadan eser kalmadı üstüne çift çekirdek isteyen oyunlardanda performans aldım

fakat iyi bir ekran kartı da şart, ikisi arasında darboğaz meselesi olabilir çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: venomtrk

amd 3000 tek çekirdek vardı gta 4 de şarkı geçişi sırasında bile oyun donuyordu , çift çekirdek amd x2 5600 aldım donmadan eser kalmadı üstüne çift çekirdek isteyen oyunlardanda performans aldım

fakat iyi bir ekran kartı da şart, ikisi arasında darboğaz meselesi olabilir çünkü

Alıntıları Göster
    işlemcinin oyunlardaki fpsyi yükseltmekten ziyade fps stabilitesini korumada çok ama çok fazla yardımı oluyor. Çok iyi bi ekran kartınız var ise ama işlemciniz bunu tamamlıcak kadar güçlü diilse fps bazı yerlerde çok düşebilir yani min fps degeri çok alt seviyelere iner bu durumlar genelde fizik işlemlerinin çok bol oldugu durumlarda oluyo ve çok rahatsız edici olabiliyo , ama ekran kartını tamamlıcak iyi bi işlemciniz varsa min fps'leriniz fazla düşmez ve bölece oyun akar Yinede Fpsnin yüksek olması durumu büyük ölçüde ekran kartına baglı işlemcide etki ediyor ama ekran kartı kadar diil tabiki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer@tuL -- 24 Mayıs 2009; 23:42:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zer@tuL

işlemcinin oyunlardaki fpsyi yükseltmekten ziyade fps stabilitesini korumada çok ama çok fazla yardımı oluyor. Çok iyi bi ekran kartınız var ise ama işlemciniz bunu tamamlıcak kadar güçlü diilse fps bazı yerlerde çok düşebilir yani min fps degeri çok alt seviyelere iner bu durumlar genelde fizik işlemlerinin çok bol oldugu durumlarda oluyo ve çok rahatsız edici olabiliyo , ama ekran kartını tamamlıcak iyi bi işlemciniz varsa min fps'leriniz fazla düşmez ve bölece oyun akar Yinede Fpsnin yüksek olması durumu büyük ölçüde ekran kartına baglı işlemcide etki ediyor ama ekran kartı kadar diil tabiki..

Alıntıları Göster
    Konu açılmışken sorayım; Nvidia, '' Her şeyi GPU üzerinden yapabiliriz'' diyordu, bir gelişme var mı bu konuda ? (uzun süredir donanım sayfalarına uğramıyorum da)

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Sky

Konu açılmışken sorayım; Nvidia, '' Her şeyi GPU üzerinden yapabiliriz'' diyordu, bir gelişme var mı bu konuda ? (uzun süredir donanım sayfalarına uğramıyorum da)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Silver_Sky

Bill Gates' de "herkese 64k bellek yetecek, üstüne ne gerek var" demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaraki-kenpachi!!!

quote:

Orjinalden alıntı: Silver_Sky

Bill Gates' de "herkese 64k bellek yetecek, üstüne ne gerek var" demişti.

Alıntıları Göster
    bilgisayar her çeyiyle bir bütündür bir birine eş deger parçalara sahip olursan alacagın performans ve oyun kaliteside artar
    işlemci iyi ana kart kötüyse performans düşer örnegin. ve yukarda arkaşın dedigi gini işlemci pc nin beynidir herşey ondan sorulur
    ama benimde digim gibi tek başınada birşey ifade etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

bilgisayar her çeyiyle bir bütündür bir birine eş deger parçalara sahip olursan alacagın performans ve oyun kaliteside artar
    işlemci iyi ana kart kötüyse performans düşer örnegin. ve yukarda arkaşın dedigi gini işlemci pc nin beynidir herşey ondan sorulur
    ama benimde digim gibi tek başınada birşey ifade etmez

Alıntıları Göster
    e2160 ımı hız aşırtırma yapmadan (1.8) crysis te sisteme uygun ayarlar otomatik seç dedigim zamn bütün ayarları medyum(orta) ayarlara çekiyor otomatikmen
    e2160 ımı 3.2 veya 3.0 a çektigim zaman crysis te sisteme uygun ayarlar otomatik seç dedigim zamn bütün ayarlar WERY HIGH (EN YÜKSEK YÜKSEK DEGİL EN YÜKSEK ) AYARLARA AYARLIYOR OTOMATİKMEN
    E2160 ımı 1.8 yani normal hızındayken oyuna girip kendim ayayrları yüksege aldıgım zaman oyun kasılıyor hemde çok kasılıyor nerdeyse oynanmıyor. fps 10-15 lerde sürünüyor
    TABİ 6600GT VEYA MUADİLİ Bİ EKRAN KARTIN VARSA İSTERSEN Q6600 3.2 GHZ al yineden işlemci kendini gösteremez yani iyibir işlemciye iyibi ekrankartı yüksek ram lazım anlayacagın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 25 Mayıs 2009; 10:16:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

e2160 ımı hız aşırtırma yapmadan (1.8) crysis te sisteme uygun ayarlar otomatik seç dedigim zamn bütün ayarları medyum(orta) ayarlara çekiyor otomatikmen
    e2160 ımı 3.2 veya 3.0 a çektigim zaman crysis te sisteme uygun ayarlar otomatik seç dedigim zamn bütün ayarlar WERY HIGH (EN YÜKSEK YÜKSEK DEGİL EN YÜKSEK ) AYARLARA AYARLIYOR OTOMATİKMEN
    E2160 ımı 1.8 yani normal hızındayken oyuna girip kendim ayayrları yüksege aldıgım zaman oyun kasılıyor hemde çok kasılıyor nerdeyse oynanmıyor. fps 10-15 lerde sürünüyor
    TABİ 6600GT VEYA MUADİLİ Bİ EKRAN KARTIN VARSA İSTERSEN Q6600 3.2 GHZ al yineden işlemci kendini gösteremez yani iyibir işlemciye iyibi ekrankartı yüksek ram lazım anlayacagın

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Bende Ndivia 9800 Gt Ekran Kartı Var 256 bit 3 gb Ram var ama İşlemcim Pentium 4 3.0 ghz Gta 4 oynarken işlemcim Düşük Olduğu için Galiba Yeterli Performans Alamıyorum Sizcede Ölemi Cevaplarınızı Bekliyorum Şimdiden Saolun ...

• quote:

Orijinalden alıntı: !SadisT!

Arkadaşlar Bende Ndivia 9800 Gt Ekran Kartı Var 256 bit 3 gb Ram var ama İşlemcim Pentium 4 3.0 ghz Gta 4 oynarken işlemcim Düşük Olduğu için Galiba Yeterli Performans Alamıyorum Sizcede Ölemi Cevaplarınızı Bekliyorum Şimdiden Saolun ...

aynen öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

quote:

Orijinalden alıntı: !SadisT!

aynen öyle

Alıntıları Göster
    olma mı ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

olma mı ya..

Alıntıları Göster
    Ayakların olmadan yürüyebilirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

Alıntıları Göster
    kesinlikle var çünkü eğer oynadığın harita ne kadar büyürse işlemci isteği o kadar artar diye biliyorum ben özellikle strateji oyunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slashs Snakepit

kesinlikle var çünkü eğer oynadığın harita ne kadar büyürse işlemci isteği o kadar artar diye biliyorum ben özellikle strateji oyunları.

Alıntıları Göster
    gta 4 mesela çift çekirdekle 4 çekirdeği test et 4 çekirdek 2 kat fark atar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

güzel örnek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruezberq

quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

güzel örnek

Alıntıları Göster
    Beynin olmadan tam bir insan olabilirmisin?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.