Şimdi Ara

İşlemcinin anakarttan çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç gün önce parçaları ayrı ayrı sitelerden alıp bir sistem toplamak istedim montajını kendim yapmak istedim anakart ve işlemci ilk elime ulaştı bende normal montajladım diğer ürünler gelmeden daha sonra stock fanın amd çıkıntısının ram tarafına denk geldiğini gördüm ve bu yüzden ram takamadım bende fanı çıkarmak istedim vidasını söktüm ve asıldım ama fan ile beraber işlemci de termal macun yapışkan olduğu için çıktı anakartın işlemci kısmındaki o ayakta kalktı daha sonra işlemciyle fanı ayırdım ve tekrar doğru bir şekilde taktım işlemcinin hiçbir pini yamulmamış soket kısmına bıraktığımda ise cuk oturdu girmemezlik yapmadı acaba işlemci bozulmuşmudur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bozulmaz, olagan bir durum.
  • soğutucuları işlemciden ayırırken kavanoz kapağı gibi döndürerek çıkarmak lazım.
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaja bakar misiniz

• shruikan kullanıcısına yanıt
    Onun bir etkisi olucağını düşünmüyorum çünkü japon yapıştırıcısı gibi yapışmıştı yaklaşık 7 8 dakika saç kurutma makinesi ile ısıpıt zorla çıkardım

• quote:

Orijinalden alıntı: convex09

Onun bir etkisi olucağını düşünmüyorum çünkü japon yapıştırıcısı gibi yapışmıştı yaklaşık 7 8 dakika saç kurutma makinesi ile ısıpıt zorla çıkardım
    iyi bir macun ile bu tarz dertler olmuyor...Saç kurutma vs yerine 10-15 dk prime testi pc yi kapat sonra sök
  • pinlerini korumak amaclı tam sıkmıyor. tam sıkmıs olsa pınler komple kırılır oyle gelırdı.

böyle şeylerin başınıza gelmemesı ıcın stok macunu sılıp kendınız macun uygulaması yapmalısınız. 10 kullanımlık coolermaster termal macun 20 lira. :) hem performanslıda oluyor.
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    İşlemciye bir zarar gelmemiştir değil mi

• convex09 C kullanıcısına yanıt
    pinlerde sorun yoksa sapasağlamdır.
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• İşlemciyi yapışmış soğutucudan ekmek bıçsğı sokarak çıkarmışlığım barda 4 m öteye fırlamıştı. Son macun değişimdi bir işlemci pinini kırdım. Ses ile ilgli pindi ankarttan ses alamıyorum şuan usb ses ksrtıyla devam ediyorum, sonuç olarak bişey olmamıştır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 ay önce aynı sorunu bende yaşadım. Hatta pinlerin 20ye yakını eğildi. Tek tek düzelttim taktım defalarca denedim çalışmadı. Sonra tekrar düzelttim elimden geldiğince ve çalıştı. Tekrar sökmeye korkar oldum. Güç kaybı sanırım yok. Bugüne kadar bir hata reset fps drop vs karşılaşmadım ama içimde hep kuşku var.
    Sizce yeni işlemci bakmalımıyım yavaştan kendime ?(r7 3800x)

• Performans delisi olduğum için soğutucu ve macun değiştirme ayinlerim olur çok başıma gelir işlemci ile gelir saç kurutma makinası ile ısıtıp sağlı sollu yada kenarına baskı yaparak çıkartırım zaten bu sadece AMD de oluyor AMD iyidir de dandik bir işlemci slotu olduğu için muhtemel bir durum oluyor pinlere zarar gelmedikçe hiç bişi olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: convex09

etkisi olur soğutucu çıkartma şekli sağa sola hafif çevirip oynatınca soğutucu çıkar yada vidaları gevşetip pc yi açıp biraz çalıştırıp kapatıp macun sıcakken çıkartılır neyse şansın varmış pinler yamulmamış tavsiyem şansını fazla zorlama
  • Ben de bundan korkuyordum ama işlemciyi biraz ısıtıp vidaları gevşetince soğutucu kendini atıyor çok rahat çıkıyor

• İşlemci sokeceksem 5 dakikada strese testi yaparım kolaylıkla çıkar,mevcut durumda düz şekilde çıkmışsa genelde sorun yasayn gormedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.