Şimdi Ara

İşlemci Tavsiye Edebilir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar.Benim LGA 775 pin sayılı anakartım var ve ben işlemcisini değiştirmek istiyorum.şuan ki işlemcim e6700 dual core ve artık değiştirmek istiyorum.Bana oyunlarda daha performanslı bir işlemci önerir misiniz? Anakartım ise MSİ G41M P21 MS 7592

Diğer parçalar;
    6 GB RAM
    3 GB 384 BİT R9 280 DUAL X saphhire ekran kartı
    1.5 TB HDD
    PSU CORSAİR VS 550

• 100 TL civarına Xeon E5450/X5450/X5460 bakabilirsiniz. Ama modlu bios güncellemesi gerekebilir. Modlu bios listesine buradan ulaşabilirsiniz. Forum konusuna buradan bakabilirsiniz. İşlemci sever oyunlarda darboğaz olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun oynamak için değiştirmek istiyorum.o işlemciler sanırım oyun için değil
  • Bu anakart için takılabilecek en iyi işlemciler, Xeon olduğuna bakmayınız. Mod sticker ile gelen işlemciler LGA775 anakartlar ile çalışabilir. Forum konusu linkini verdim inceleyebilirsiniz. Çünkü 2. el Q9650'ye 150-200 civarı fiyat çekiyorlar.

Diğer taraftan bu işlemcilerin üzerinden 10 seneden fazla geçti. Artık güncel oyunlar için yetersiz kalıyor. Pubg veya GTA 5 gibi oyunlarda akıcı deneyim sunamaz.

• Tamam teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankarti da değiştirin bence daha iyi bir işlemciye ihtiyacıniz var 775 e yatırım yapılmaz bu saatten sonra

• Çok pahalıya patlamadan ortalama i5 tarzı performanslı sistem önerileriniz var mı peki

• Bu sisteme oyun için yatırım yapmaya değmez. Ekran kartı 2 metre, CPU 1,5 metre boyunda iki sevgili gibi düşünün. Anakart, RAM ve CPU'yu satıp, üç veya dördüncü nesil bir i7, olmadı i5, RAM ve anakart almayı değerlendirin. Yazık o ekran kartına.
  • Anakart+ram+işlemciyi 250 tlye sat İ5 4460+z97+8gb ram 750 tlye bulabilirsin işini görür

• Tamam araştırma içerisindeyim,1150 çipsete mi geçiş yapılmalı yoksa daha yeni 1151 e mi.

• Bütçe ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxfatih71xxx

Tamam araştırma içerisindeyim,1150 çipsete mi geçiş yapılmalı yoksa daha yeni 1151 e mi.

Bunu da siz yazdığınız için, performans farkı yaratmayacak üçüncü ve dördüncü nesilleri önerdik:

"Çok pahalıya patlamadan ortalama i5 tarzı performanslı sistem önerileriniz var mı peki"

Yeni nesiller ve DDR4 pahalı.
  • Öncelik olarak işlemci ve anakartı değiştirmeyi düşünüyorum onları da sıfır almam büyük ihtimalle,belki ram ekleyebilirim,bu üçü için ortalama 700 tl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.