Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

i7 950 Gigabyte x58 usb 3 anakart 8 gb ram ve sapphire hd 7870 600 watt thermaltake psu nacizane bir sısteme sahibim...

geçenlerde işlemcinin stok fanı bozuldugu ıcın ucuzundan soyle
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=90775 bir sogutucu aldım
    fakat sistemin derecesı 50 dereceden baslayıp oyun(bf3,sniperelite2vsvsvs.) acınca derece 1 saat icinde 100lere kadar cıkıyor ve resetlıyor dota2 oynuyorum 3saat fln %8 kullanıyor cpu yu 80lere dayanıyor ısı...

macunu bol bol surdum nerdeyse yarısını surdum acaba burdamı hata yaptım..
    kasa fan almayı dusunuyorum 12cm ve yenı bı termal macun alacagım tavsiyelerinizi beklıyorum
    1 tane eksoz fanım var baska fan yok(1000 devirle calısıyor en fazla bundanda sorun olabılrmı?) sistemde sizce kasa fanı ve macun almadan biseyler yapmak mumkunmu ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeyseSakinim -- 19 Ağustos 2012; 2:52:28 >

• i7 950 fazla güç çeken ve ısınan bir işlemcidir, aldığınız soğutucu stok fandan farksızdır...

Soğutucu montajını ve fan devirini de bios'tan "hardware" menüsünde kontrol ediniz o hız baya düşük, ayrıca termal macunu da sürme kıvamı vardır öyle bulamaç gibi sürmeyin, ince çekilmesi lazım buna ait bir çok video var incelemeniz iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

i7 950 fazla güç çeken ve ısınan bir işlemcidir, aldığınız soğutucu stok fandan farksızdır...

Soğutucu montajını ve fan devirini de bios'tan "hardware" menüsünde kontrol ediniz o hız baya düşük, ayrıca termal macunu da sürme kıvamı vardır öyle bulamaç gibi sürmeyin, ince çekilmesi lazım buna ait bir çok video var incelemeniz iyi olur.

yeniden işlemci sogutucu almalımıyım yada yeni bır eksoz fan ve macun idare edermi?

1000 le calısan eksoz fan dıger fan 2800 devirde calısıyor ama nafile sogutmuyor işlemciyi anlamıs deıgılım tam oturmus sekilde suan fan ama ıste macun cok surdugumden olsa gerek..

yeni macun ve 12 cm kasa fanıtavsıyeniz varmıdır
  • Egzoz fan için 1000 devir normal ben yanlış okumuşum işlemci fanı o hızda dönüyor sandım bunda sorun yok.

Macunu iyice temizleyin ve çok hafif sürün, soğutucunun montajını da doğruca yeniden yapın, o soğutucu malesef çok kaliteli değil ve i7 950 gibi güçlü bir işlemciyi soğutmaya da yetmez, kule türü dediğimiz soğutuculara bakmanız iyi olur;

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/islemci-sogutucu/akasa-venom-amd-intel-lga-775-1156-1155-1366-islemci-sogutucusu.html

• dostum yeni fan aldıktan sonra oldu demişsin muhtemelen aldığın soğutucudan kaynaklanıyordur aldığın soğutucunun fanı hızlımı birde fanı çok yavaş soğutucular mevcut piyasada
    bence başka bir soğutucu al hdt d184 ucuz ve yeterli bir soğutucudur bir bak istersen vatanda 35tl civarında satılıyordu hala vardır fiyatına karşılık iyi bir soğutucu kolay gelsin

http://forum.donanimhaber.com/m_64688041/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64688041
  • hocam ona 32 tl vereceğine ikinci elden 50 - 60 tl ye çok daha iyi soğutucular bulabilirdin ,ben 40 tl ye xigmatek balder almıştım çok memnunum ,birde macun çok az ama yüzeyi kaplayacak şekilde sürülmeli orda hata olmuş ama bu hata asıl neden değil ,asıl neden soğutucunun iyi olmaması bana göre
  • macunu ince bir tabaka halinde sürseydiniz keşke
  • macunun fazlası soğutucuyu sıktığında yanlardan taşmıştır sorunun sebebi macun değil soğutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

hocam ona 32 tl vereceğine ikinci elden 50 - 60 tl ye çok daha iyi soğutucular bulabilirdin ,ben 40 tl ye xigmatek balder almıştım çok memnunum ,birde macun çok az ama yüzeyi kaplayacak şekilde sürülmeli orda hata olmuş ama bu hata asıl neden değil ,asıl neden soğutucunun iyi olmaması bana göre

aceleye ve cahilligime geldi işte şimdi 2. el araştırıyorum 2 tane buldum acaba hangısı tercih ediyim.

http://forum.donanimhaber.com/m_64636747/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64636747 90 tl

http://forum.donanimhaber.com/m_64653400/tm.htm 60 tl

2.si daha bi kafama yattı gıbı ama siz ne dusunursunuz

• tabiki Noctua
  • noctua daha iyi gibi duruyor yanlız bunlar çok iyi soğutucu olmalarına karşın takarken dikkatli olunmalı çünkü ağır soğutuculardır ,bu arada yeni fark ettim noctua ya sanırım 9 cm fan takılıyor frio ya 12 cm ,almışken 12 cm takılan bir soğutucu alın ama frio fiyat bana yüksek geldi başka varmı bakmak gerek akasa venom satan vardı ama fiyat hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 19 Ağustos 2012; 14:52:54 >
  • quote:

noctua daha iyi gibi duruyor yanlız bunlar çok iyi soğutucu olmalarına karşın takarken dikkatli olunmalı çünkü ağır soğutuculardır ,bu arada yeni fark ettim noctua ya sanırım 9 cm fan takılıyor frio ya 12 cm ,almışken 12 cm takılan bir soğutucu alın ama frio fiyat bana yüksek geldi başka varmı bakmak gerek akasa venom satan vardı ama fiyat hatırlamıyorum

evet almısken iyi bir sey almak lazım ama kasa mid tower bıde sıgmama sıkıntısı var noctua sıgar gıbı gozukuyor...Ne yapıcam bilemedim hayırlısı olur ınsallah.Akasa venom satanı bulamadım link varsa bakayım bir..
  • akasa venom link

http://forum.donanimhaber.com/m_64357958/mpage_1/f_/key_akasa+venom//tm.htm#64758805

bu arada kasaya sığma meselesi boyutlar veriliyor elindeki kasayla mukayese edersin

fiyat çok iyi ( 60 tl ) çünkü sade fanın sıfırı 30 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 20 Ağustos 2012; 14:47:52 >
  • quote:

akasa venom link

http://forum.donanimhaber.com/m_64357958/mpage_1/f_/key_akasa+venom//tm.htm#64758805

bu arada kasaya sığma meselesi boyutlar veriliyor elindeki kasayla mukayese edersin

fiyat çok iyi ( 60 tl ) çünkü sade fanın sıfırı 30 tl

bunu mu alayım noctuayımı ne tavsıye edersın? noctuanında fanları bayagı pahalı :)

• hocam noctua 9 cm ise alma venomun kasaya sııp sığmadığını kontrol et ama
  • quote:

hocam noctua 9 cm ise alma venomun kasaya sııp sığmadığını kontrol et ama

hocam bugun elıme gectı noctua taktım primeyle 10 dk test yaptım 80de stabil kaldı iyimidir deger
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

boşta kaç derece noctua hangi modeli aldınız 80c fazla geldi bana o kadar olmamalı voltaj ayarları ne durumda

banada oyle geldı birde kasa kapagı acık denedım bu sefer 70de stabil kaldı kasada sıcak hava cıkmıyor bir tane fan var sadece 2 fan eklesem acaba sıcaklıkta belirgin bir dusus olur mu?

boşta 35-40 arası geziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeyseSakinim -- 28 Ağustos 2012; 21:36:56 >
  • Termal macunu değiştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

en azından ön ve yan tarafa tarafa 1 adet 12cm alın kasada yer varsa.çok farketmesede 3-5c oynar.kasa ve soğutucu modeli nedir?

kasa thermaltake v3 mid tower sogutucu Noctua nh-u9b se2

termal macunuda yeni dun surdum noctua nh-1 ıcınden cıkan macun acaba onun etkisi tam olmamıs olabılırmı yenı suruldugunden

onceki sogutucumda 100 dereceyı goruyordum oyunlarda sımdı bana buzz gıbı gelıyor orası ayrı.D
  • hocam noctua 9cm alma diye uyarmıştım bende ki xigmatek balder ile tozlu haliyle en sıcak günlerde oyun çıkışı gördüğüm maksimum sıcaklık 67 derecedir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.