Şimdi Ara

İşlemci Fanlarının Yönleri Hk. Bilgi Gerekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Cooler Master Hyper 412S cpu soğutucusuna sahibim.bu sogutucuya 2 adet fan almıştım. Dün makinayı komple dagıttım sogutucuyu çıkarttım temizledim derken, fanların yönlerini sanırım hatalı yaptım ki işlemci normalden fazla ısınmaya başladı. Bu fanların yönleri hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

• iki fan da aynı yöne bakmalı.Ekzos fan eğer yukarıda var ise fanların yukarı dönmesi daha makbul olacaktır fakat arkadaki ekzosa bakması da çok bir şey farkettirmez.
  • murettep kullanıcısına yanıt
    şefim iki fanın dönme tarafıda aynı olmalı diyorsunuz degil mi ?. yani işlemcinin sagında ve solunda iki tan fan var.Bu iki fanda içeriye hava çekmemeli direk dışarıya üflemeli olacak anladıgım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sondurock -- 14 Eylül 2014; 3:50:00 >
  • hocam şurdaki resimlere bir bak istersen

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4982
  • murettep kullanıcısına yanıt
    hocam baktımda pek net bir şeyler anlayamadım. Bu sogutucuya iki fan taktım. Ancak merak ettigim yukarıdada söyledigim gibi bu fanlar dışarımı üfleyecek yoksa içerimi .
  • Sondurock S kullanıcısına yanıt
    Hdd konusundan sonra farkli bir baslik altinda tekrar karsilasmak ne guzel hocam. Push pull yontemiyle takmanizi oneririm yani kasa kapagi acik ve anakart size bakacak sekilde onunuzde konumluyken sogutucunun sag tarafinda kalan fan sogutucu icine hava cekecek sekilde sol tarafta kalan fan ise diger fanin ufledigi havayi cekecek ve kasa arkasindaki egzoz fana yonlendirecek ve egzoz fanda bu iki fandan gelecek sicak havayi cekecek sekilde konumlandirmaniz kasa ici sirkulasyon acisindan dogru olacaktir. Daha kisa bir cevapla hepsi ayni yone bakacaklar.
    egzoz fan<sol fan<sag fan [ < hava akis yonu]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReSpAwN_22 kullanıcısına yanıt
    şefim çok teşekkür ederim bilgi için hemen şimdi düzeltmesini yapıyorum.
  • fanların sağına soluna iyi bi bak bi yanında 2 işaret olacak dönüş yönü ve havanın nereye üflediği var onlara göre takabilirsin
  • Firiki F kullanıcısına yanıt
    aynen öyleymiş. fanların üzerinde zaten dönüş yerleri ve hava sirkülasyonunu gösterir işaretler varmış.teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.