Şimdi Ara

iŞLEMCİ ADI BİLİNMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar,bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp,özelliklere girince,işlemci adının yazması gereken yerde "AMD processor model unknown" yazıyor.Nedeni ve çözüm yolu hakkında fikri olan varmı acaba?

• işlemcinin frekanslarıyla oynadıysan, ara değerlerde sadece ismi yazar, frekansı yazar ama seninki daha farklı bi durum. acaba orada yazanları bi şekilde değiştirdin mi daha önceden? yada değiştirmeyi denedin mi?
  • Hayır,bilgisayarı ilk aldığımdan beri böyle.İlk açılıştada bu sistem özelliklerini gösteren yerde de aynı şey yazıyor.Zaten dediğin frekansla oynama gibi bişey yapacak kadar anlamıyorum bilgisayar işinden.Başka fikri olan varmı acaba?
  • ''cpu z'' programını ındır bakalım ne çıkıcak tıkla
  • Benim Athlon Mobile 2500+ işlemcimi ilk aldığımda "unknown cpu" gösteriyordu. Anakart bios update yapınca düzeldi.
  • mantıksız gelecek ama bende de oldu
    3d yapılandırmaları flan göstermiyordu
    ayırlan bellek falan hiç bişey yok driverleri kaldırıp bi daha yükledim oldu ne driver varsa kaldır bi daha kur
  • seventyseven,senin dediğin programı indirdim ve çalıştırdım,resimdeki sonuç ortaya çıktı.hala sempron 2500+ olduğunu zaten biliyorum ama "amd processor model unknown" ibaresi burda da yazıyor.

iŞLEMCİ ADI BİLİNMİYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: gezmen

Benim Athlon Mobile 2500+ işlemcimi ilk aldığımda "unknown cpu" gösteriyordu. Anakart bios update yapınca düzeldi.

+1

bios update çımışmı bak. yeni bios şimdiki işlemcine tam destek veriyor olabilir. not: bios update sağlam zaten çalışan makinalara tavsiye edilmez. başka sorunlarında varsa dene.
  • aslında bilgisayarım ii çalışıyor,sorun yok ama,niye gözükmüyor bu isim takıldı kafam.bu da cpu-z programının sonuçları.Seventyseven tavsiye etmişti.

iŞLEMCİ ADI BİLİNMİYOR
  • bios update sorununu çözecektir diye düşünüyorum. Ancak bi dikkat et bakalım bilgisayarın ilk açılırken (boottan önce) ekranda işlemcin doğru olarak görünüyor mu? eğer orada da unknovn ise biostan olduğu kesin
  • MSI RS482M-IL MOTHERBOARD.

bios update yapacak olursan önce updatelerin readme.txt dosyalarını kontrol et. bak senin işlemci için bir yenilik yapmışlarmı? üretici sitesindnen kontrol et. eğer birşey yoksa yapmana gerek kalmaz. ürünün sitesine bak/kendi bios sürümüne bak. o bios sürümünün hangi cpu'ları desteklediğine bak. vs. vs.
  • evet arkadaşlar,bios versiyonunu 1.2 den 1.5 e yükselttim ve sorun çözüldü.Bunun için MSI live update i kullandım.MSI ın kendi sitesinden.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bilgi olsun.yardımcı olan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
  • Bir de everest ile deneyin bakalım, o da aynı hatayı verirse sorun olabilir işlemcide. Eğer onda görürse sistem modeli bulamıyor demektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.