Şimdi Ara

Isıtma Amaçlı 24k Klima, 3000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda uzun zamandır, Toshiba, Mitsubishi, ve diğer markalar hakkındaki yorumları okuyorum.

Malum fiyatları biraz yüksek.

Sizden işyeride kullanmak amaçlı 24k yaklaşık kapasiteli bir klima ihtiyacı var.

Fiyat olarakta 3000 TL civarında olması bütçe açısından yararlı olacak. Ispartada kullanacağım, o sebeple soğutma amaçlı kullanım Temmuz ve AĞustosta ve çok fazla ihtiyaç olmuyor.

Burada klima ısınanlara sorunca 24k Demirdöküm r410 ile 40 metrekareyi rahat ısıttığından bile bahsedenler var.

Aradığım fiyat aralığında
    Sharp inverter 24k
    Carrier Xpower 60
    Demirdöküm 24 inverter var

Toshiba ve Misubishi Heavy Ind. var
    Mitsubishi SRK63ZK-S SPLİT KLİMA 21.500 BTU
    TOSHIBA RAS 22 SKV 22.900 BTU SPLİT KLİMA ( e-kombi.net te var)

• hocam tabii ki toshiba
  • SRK63ZK-S in değerleri neredeyse hiç bir klimada yok ve 2011 üretimi bir cihaz.Isıtma soğutma performans ve f/p oranında kesinlikle tercih sebebi.
  • toshiba kesinlikle...şirkette 4 adet takılı ve daha önce samsunglara nasıl katlanmışız bilmiyorum
  • İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Sadece gündüz kullanılacağınıda belirtmek isterim. Bazı gönderilerde ne gerek var inverter klimaya şeklinde yorumlar görüyorum. bu konuda ne dersiniz.

şu anda 12binlik eski bir DD var, çok ses yapıyor.

24 saat sürekli çalışan sharp 9k inverter klimam var soğuk odada, 13 derecede çalışıyor,(müdahale edildi) inverterda minimum btu olayını o zamana kadar duymadığım için ve negatif iyon jeneratörü var diye tercih etmiştim. neredeyse iç ve dış ünite ikiside çok sesssiz.

O zaman mitsubishi Heavy Industry COP değer nedeniyle daha ağır basıyor.

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.