Şimdi Ara

Isınmak için çözüm rica ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç aydır ısınmak için çözüm düşünmekteyim . Resimde gözüken evi (4.katta batı cephesi son kat doğalgaz yok) ısıtmak istiyorum. özellikle oturulan oda ve mutfak ısınması gerek,birileri geldiğinde salonda tabiki .ben en pratik oturulan odaya ve misafir odasına birer klima takmayı bir tanede ufo alarak bunu mutfak ve yatak odasında kullanmayı düşünüyorum seyyar olduğu için odalarda ısıtma yetmezse takviye yaparım diye düşünüyorum. evde eşimle ikimiz kalıyoruz ve ikimizde çalışıyoruz .maksimum 2000 tl 'ye bu işi çözmem gerek.klimalar için koyu noktalara elektrik çektirdim.dışa bakan duvarlara , parke altına ve tavana strafor yaptırdım.şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkday -- 16 Eylül 2011; 12:15:05 >

• Ayırdıgınız bütce ile alacagınız klimaların ısıtma işini ne kadar saglıklı yapacagı tartışılır . Zira klima cihazlarının kalite farkı en çok ısıtma konusunda ortaya çıkar eger eğe veya akdenizde iseniz olabilir ama marmara karadeniz v.s bolgelerde bence çok zor .
    Ufo inanılmaz yakar ama evde fazla durmuyor ısenız belki su kaldırabılır .
  • bursada oturuyorum.bütçemi aşarsa salona şimdilik klima takmam olmadı öncelikle oturduğum odayı ve mutfağı ısıtmam gerek.mutfağa klima düşünmüyorum bide ufo alıp gerekli yerlede dolaştırsam olmazmı.
  • Bursada bence kesinlikle ısıtmada randımanı yuksek markaları tercıh etmek sart buda belirli markalara işaret eder .Ufo bence sadece lokal ve kısa vadede kullanılması gerekn bir cihaz .
    Örneklemek gerekırse : genelde evde olmayan eve geldıgınde akşam 1-2 sat sabah 1/2 saat gıbı kullananlar ıcın ıdeal bır cozum ama uzun sureclerde yaktıgı elektırıkden zaten fiyat avantajını ortadan kaldıran bır urun .
    bence evı komple ısıtmaya calısmayın devamlı kullandıgınız odaya duzgun bır klıma ( mıtsubıshı- sharp v.b ) alıp yatak odanızda da yatarken ve sabah kalktıgınızda kısa vadeli ufo kullanın misafir durumunda ise mecbur ufo bıraz yakacak bana gore yapılabılecek en dogru secım bu olur .
  • keyman2 çok teşekkürler aynı düşünüyoruz sanırım.peki oturma odasına hangi klimayı (kaç btu,model) almalıyım tavsiye edelebilecek klima varmı holün kapısını açık tutmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkday

keyman2 çok teşekkürler aynı düşünüyoruz sanırım.peki oturma odasına hangi klimayı (kaç btu,model) almalıyım tavsiye edelebilecek klima varmı holün kapısını açık tutmayı düşünüyorum

12 m2 lik bir odaya 9000 btu luk kaliteli bir inverter klima ihtiyacınızı karşılar fakat düz klimadan emin değilim bursada ısınma için
    bütün evi ısıtmanız için bir önerim var ufo falan hikaye eğer ileriyi de düşünüyorsanız bir soba alın sulu sistemli bütün odalara petek bütn eviniz ısınsın ama ona da vaktim yok diyorsanız soba yakmayla kim uğraşacak falan o zaman ısıtıcılarda 1.kalite nobo tercihiniz olsun 2 aeg 3 inferno 4 nano diyebilirim size.
  • Çok sağol dediklerini bir araştırayım.bursa çok soğuk olmuyor bence zaten bayağı yalıtım yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkday

keyman2 çok teşekkürler aynı düşünüyoruz sanırım.peki oturma odasına hangi klimayı (kaç btu,model) almalıyım tavsiye edelebilecek klima varmı holün kapısını açık tutmayı düşünüyorum

Bende 12m2 bir oda da kullanıyorum 9.000 btu yeterli olur ama ben invertere gerek görmüyorum sharp ısıtma konusunda çok begendigim bir cihaz tavsiye edebilirim .
  • 15 m2'lik odaya, kapının tam karşısına gelecek gibi 50 lik bir inverter koyarsanız tüm evi ısıtma şansınız olabilir.
    Bu şekli uygularsanız bazı mahzurları da var (ama çok ekonomik bir çözüm olur):
    *Diğer odaları da ısıtmaya kalktığınızda aletin takılı olduğu oda aşırı ısınır.
    Bunun önüne geçmek için çok yüksek fan devri ve 23C gibi bir ısı ayarı yapmalısınız.
    *Yatak odası ve 12 m2 lik odaya hava akımı yetersiz gelebilir, yani az ısınırlar.

Veya, 15 m2 lik odaya bir 35 lik, 12 m2 odaya bir 25 lik inverter düşünülebilir; gene aletler kapıların tam karşı duvarına takılacak.

25-35-50 lik derken, inverterlerde genellikle güç kW olarak belirtilir; bunlar da 2.5 kW, 3.5 kW gibi ölçüleri anlatır.

Marka olarak, kalite/fiyat dengesinde bu aralar Alarko-Carrier Xpower Gold serisi en uygunu görünüyor.
    Oralarda Zibro servisi varsa onun eko change serisi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

15 m2'lik odaya, kapının tam karşısına gelecek gibi 50 lik bir inverter koyarsanız tüm evi ısıtma şansınız olabilir.
    Bu şekli uygularsanız bazı mahzurları da var (ama çok ekonomik bir çözüm olur):
    *Diğer odaları da ısıtmaya kalktığınızda aletin takılı olduğu oda aşırı ısınır.
    Bunun önüne geçmek için çok yüksek fan devri ve 23C gibi bir ısı ayarı yapmalısınız.
    *Yatak odası ve 12 m2 lik odaya hava akımı yetersiz gelebilir, yani az ısınırlar.

Veya, 15 m2 lik odaya bir 35 lik, 12 m2 odaya bir 25 lik inverter düşünülebilir; gene aletler kapıların tam karşı duvarına takılacak.

25-35-50 lik derken, inverterlerde genellikle güç kW olarak belirtilir; bunlar da 2.5 kW, 3.5 kW gibi ölçüleri anlatır.

Marka olarak, kalite/fiyat dengesinde bu aralar Alarko-Carrier Xpower Gold serisi en uygunu görünüyor.
    Oralarda Zibro servisi varsa onun eko change serisi olabilir.

carrıerler çok iyi cihazlar bu konuda ama fiyatlar herkesin bütçesine uymuyor malesef kendini zorlamicak çözümler üretiyor insanlar mecburen.ama carrıer fiyatları toshıba fiyatlarına çıkacak 2012de nedeni de CARRIER 3 sene önce TOSHIBAYI satın aldı ürünler aynı fabrikadan çıkıyor ve aynı özelliklerde ürünler olduğundan toshıbadaki SKV modelleri 2012de artık üretilmicek bunun Yerine CARRIER GOLD lar geçecek bu yüzden piyasaya girmesi için fiyatları düşük.bu da bilginizde olsun ona göre seçimler yapın.

• Siz sanırım anlaşılan evi komple ısıtmak istiyorusnuz o zaman bir tane büyük odaya klima takarsınız ve küçük odayada takabilirsiniz olmazsa büyük odadaki klimayla beraber diğer odalarıda ısıtabilirsiniz kapıları açık bırakarak ve ufıoyuda takviye amaçlı yakarsınız sonra kapatırsınız onu klimayla devam edersiniz ama inventer özellikli klima olmalıdır mutlaka mümkünce mutsibushi,sharp,daıkın tarzı ürünleri tercih etmenizi öneririm ve evinize keşif ettirin diğer odaları nasıl ısıtabilirim vs yardımcı olacaklardır.
  • cevaplar için çok teşekkürler en iyi seçim klima olacak sanırım.keşif için bir iki firma çağırayım
  • Bursa da Zibro bayi var.Zibro Eco change serilerine bakın derim.6534 ve 6550 serileri.
  • mbirol, neden pellet yakıtını tavsiye etmiyorsunuz arkadaşa..

külü yok dumanı yok kömür odun derdi yok koplme daireyi ısıtıyorsunuz ekonemik her bütçeye uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wandel

mbirol, neden pellet yakıtını tavsiye etmiyorsunuz arkadaşa..

külü yok dumanı yok kömür odun derdi yok koplme daireyi ısıtıyorsunuz ekonemik her bütçeye uygun.

Tabiki de Pellet i öneririm ama arkadaş bütçe olarak 2000 TL ayırabilirim demiş,Bugün bir pellet sobası 4000 TL lerde,Pellet kazanı ise 25 Kw lik yeni nesil Kozlusan 5500-6000 TL. Zibro İDRO 22 pellet soba +kazan ise 7000 TL lerde.Bütçe uysa en güzel ve çevreci PELLET tabikide.....
  • peki pellet makınası alıp üretim yapsak satışı için yardımcı olurmusunuz yada olcak birileri varmıdır ?
  • Bölge neresi ,pelleti hangi ham maddeden yapacaksınız.yer vs. detaylı bir konu.konu detaylarını buradan incelerseniz yada konuya buradan devam edersek daha iyi olur..

http://forum.donanimhaber.com/m_29900651/mpage_1/f_/key_//tm.htm#29900651

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 22 Eylül 2011; 21:36:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.