Şimdi Ara

ısınma sorunu çözüm kolay yoldan 90 dan 75 indi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar msı dizüstü pc son zamanlarda ısısı 90 derecelerde geziyordu. boşta bile 65 altına inmez oldu. 76 derecelerde boşta sıcaklığı vardı gl63 8rc modeli normalde eskiden fan bile açmazdı.

servise 2 sene önce termal macun vs bakımı yapıldı doğal olarak termal macundan şüphelendim. öncesinde arka kapağı açıp fanlarda toz var mı diye baktım tertemizdi.

tam termal macun siparişi verecektim aklıma birşey geldi

fanlar ile çıkış ızgaralarının birleştiği yere bakmak. sorun da burda başlıyor alta bulunan bakır bloklar çıkmadan fana ulaşılmıyor her türlü bakır borular ve işlemcinin ayrılması gerekiyor. gıcık işlem. termal macun yok .

sonuç ince çelik bir tel yaptım hani şu kablo bağlanan hafif sert yumuşak teller varya pc açmadan ızgaraların arasına sokup çektim bir sürü tozu keçeyi çekerek çıkardım 4 tane fan çıkışına da aynı işlemi yaptım. sonuç 15derece düştü geç ısınma hızlı soğuma eski performansına dönü boşta yine 50 derece altı oldu.

herkese tavsiye ederim.

fanlar temiz gözükse de toz çıkış ızgarası ve fan arasına birikiyor basit bir tel yardımı ile sorun çözülüyor.

• Hocam allahtan anakarta kısa devre yapmamışsın çok riskli yaptığın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.