Şimdi Ara

Isınma sorunlu Next uydu alıcı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce nextpazar.com (uzman tv Mehmet Kaya) sitesinden next 2023 HD kasalı uydu alıcı aldım. Cihaz açıldığından kısa süre sonra neredeyse el değmeyecek kadar çok ısınıyor. Aldığım cihazın ayıplı olup olmadığını anlamak için başka bir siteden tekrar aynı cihazı satın aldım. Yeni aldığım cihazın hava deliklerinin yerinin değişmiş olduğunu gördüm. Bu cihazda ısınma sorunu yok. Anlaşılan Next firması sorunu farketmiş ve cihazın hava deliklerinde değişikliğe gitmiş. Ayrıca adaptörü de değişmiş. Tabi ki Next firması benim ilk aldığım cihazın ısınma sorunlu, ayıplı olduğunu kabul etmiyor. İki cihazında resimlerini ekliyorum. Kabloları bağlı olan ilk resimdeki ısınma sorunu çözülmüş cihaz.

İlk aldığım cihaz 14 gün iade süresi geçtiği için elimde kaldı. Next firması ayıplı cihazı kabul etmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Tüketici hakem heyetine başvurmak tek seçenek sanırım. Teşekkürler.

• Tüketici hakem heyetinden bir sonuç çıkaramazsınız. Çünkü kullanıma engel olan bir sorun yok. Tavsiyem kasa, üzerinde ince ve naylondan olşan bir jelatin vardır. Bu jelatini sökün. Eğer halen ısınma devam ederse kasayı sökün ve uyduyu açık şekilde kullanın. Arada bir tozunu alsanız yeter.
  • o delikler ısınmayı okadar etkilenmez ısınan uydunun üzerini kapat yansın garantiye gönder sonra.
  • benim de next 2023 bazen pıt pıt televizyondan ses geliyor hopörlerden niye anlamadım ?
  • ust kapaği sök, usten alta doğrü bir sürü delık del olsun bitsın..
    alt delıklerden yeterlı hava girmesi ıçın alt taban yuvarlak lastıklerını yukselt!!
  • 2eksi2 kullanıcısına yanıt
    sonra cihaz garanti dışı kalsın
    Adam para vermiş alırken garantisi belli şartları belli.He firma üretim hatasını kabul etmiyor (hata olduğunu sonradan delikleri değşitirdiklerinden belli )

Ben olsam yakar cihazı verirdim kimse de birşey diyemezki böyle firmaya böyle cevap verilir.

Arkadaşa tavsiye farklı bir adaptörle akımı versin cihaz yanacaktır götürsün versin.kendi adaptörü sağlam olduğu sürece kimse aksini kanıtlayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 11 Aralık 2019; 13:19:17 >
  • bir uydu cihazı el yakacak kadar ısınmamalı istediğin kadar delik aç er geç bozulur.
  • Bırak ısınsın ne zararı var sana cihaz çalıştıgı sürece bi problem olmaz.
  • elektronik bileşenlerin bir numaralı düşmanı ısıdır hocam.Kısa vadede olmasa da aşırı ısınma cihazın ömrüne etki eder.

Hatta kapalı kasa tv arkası mini uydu alıcıların büyük kısmı bu yüzden bozulmaktadır.Aşırı ısınmadan flashları çökmektedir bu yüzden hep açık metal kasa cihazlar tavsiye edilir.Ama kapalı kasa metal kasa da ısınırsa anlamı kalmaz.
  • bu cihazın yeni kasası da sorunlu mu?
  • snakessss kullanıcısına yanıt
    bendeki son kasaydı seste pıt pıt yapıyordu.

ısınma sorunu görmedim ama ses olayı vs. memnun etmedi beni kaldırdım dolaba.
  • Yeni kasa olan sürümü kullanıyorum ısı olarak bir sıkıntı görmedim ama ses çıkışı varsayılan olarak sol kanal şeklinde ayarlı geliyor bilginiz olsun. Yazılım güncellemesi çıkar mı bilinmez
  • yesanin276 kullanıcısına yanıt
    sizde de hoporlerden çıt pıt pıt sesler geliyor mu ara sıra?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Yok bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım.
  • yesanin276 kullanıcısına yanıt
    youtube çalışıyormu bu cihazda?
    android tv box al. DVB cihazın aynen dursun
    Kullanmadığım için ne desem yalan olur.
    Ama youtube ile ilgili test yazılımı yayınlanmıştı ama düz tv izlemek için kullandığımdan yüklemedim açıkçası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.