Şimdi Ara

Isınınca Açılan Philips TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

philips 55 pfk 7109/12 model tv var. 5 senedir kullanıyorum..

Son bir senedir ilginç bir şekilde tuhaf hatalar veriyor ;

1- tv açılınca dikey çizgiler çıkıyor ( bağlı olan uydu ve konsol vs. çalıştırmadan. )

Çözüm ; açıp kapanınca düzeliyor.

• bu böyle 1 sene boyunca gitti ...

2- tv açılınca stand by ışığı 2 kere yanıp sönüyor ,

Çözüm ; fişi çıkarıp takıyorum 15 saniye bekliyorum vs.. düzeliyor.

• bu böyle 1-2 ay boyunca gitti ...

3 - tv son zamanlarda stand by ışığı hem 2 yanıp sönmeli ya da tek yanıp sönmeli şekilde açılıyor , resetleme vs.. yapmama rağmen güncelleme/formatlama yapmama rağmen USB + Wireless farketmiyor açılmayacağı var ise açılmıyor.

eğer ki açıldı , hemen kapatıp açınca düzeliyor.

Tüm olası açılmalarda ekranda dikey çizgiler mevcut , kapatıp açınca düzeliyor.

Ve son olarak ;

Bugün 1 saat boyunca uğraştım ve yanıp sönen stand by ışığından kurtulamadım.

Çözüm ; Tv yi indirdim , içini açmadan bir güzel temizledim hava tuttum ve ısınma problemi olduğunu düşündüm. Tv ve elektronikten gram anlamam ama 1 kere açılacağı tutunca kapatıp açınca düzeliyor ise ısınma geldi aklıma.

Açtım saç kurutma makinesini 3-5 dakika boyunca bir güzel ısıttım arka paneli taktım fişe ve BİNGO açıldı.

tabii yine dikey çizgiler ... hemen kapatıp açtım düzeldi.

Anlam veremiyorum bu duruma .. tavsiyesi,fikri olan var mı acaba ? Servise vereceğim ve lakin '' ağbi anakart bozuk '' cevabı klasikleştiği için kıllanıyorum.

Bu tv yi açmak için ayin yapar gibi her sabah farklı şebeklikler denemekten usandım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.