Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.383
Cevap
200
Favori
1.902.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkann86

colpermin'in çok faydasını gördüm millet. 100lük sipariş verdim.

Sizin sorununuz neydi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Friedrich Engels

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

quote:

Selmalar Kardes,

Bende UC hastasiyim yada hastasiydim.
    Senin veya sizin hastaliginiz (Chrone) Kalin bagirsaktan ince bagirsaga burdan Agza kadar olan heryerde olabilir.

Benim kendime gore gelistirdigim bir tedavi yontemi var (Kitaplar okundu + internetten arastirma yapildi)

1- Un ve mamulleri YASAK
    2-Seker (Butun tatlilar + Bal+ Tum meyvalar, kisaca diline degdirdigin yemek tatlilik hissiyati vermemeli) YASAK
    3-Patates+Pilav+makarna ve turevleri YASAK
    4-Sosis-salam-sucuk turevi YASAK
    5- SUT -Peynir YASAK

SEBEP : Vucudundaki mantar turevi bakteriler bunlarla besleniyor. Bu mantar turevi bakterileri ac birakman gerek
    Bu dieti en az 1 sene uygulamlisin
    Tavsiyem 2 sene (Arastirmalar oyle diyor)

Ekmek yerine : Findik unu satiliyor internette. Findik unundan ekmek: 1kg findik unu +6 yumurta+cep sodasi 1 kasik(Mikserle guzelce karistir) + EV YAPIMI yogurt. Frinda 40 dk da pisiyor.

EV YAPIMI yogurt : 3 kg sut (Kaynat, sonra ilimaya birak, Cok ilik olmasin, serce parmagiyla kont et. Hafif yakiyorsa hazirdir.) + 1 kaseye 3 kasik yogurt koy, yaklasik 40C uzerindeki sutu bu kasedeki yogurtla karistirip , 3kg lik sute dok. kapagi kapat. BURASI COK ONEMLI * bu mayalanmaya hazir tencereyi , firinin icine koy ve frin isigini ac. 24 saat beklet. (24 satt bekletmekteki amac, sutteki 2 seker yapisina sahip olan lactozun, galaktoza yani tekseker yapisina donusmesi gerek). elbiselerle katlamakla olmuyor. 2-3 saate elibesellrle kaplanmis tencere sicakligi normal bir isiya donusuyor. sutun mayalanmasi icin 40C ila 46 C arasinda , yani biraz sicak olmali. 24 saat bekletilmeli

Protein agirlikli beslen, et-balik-yumurta-tavuk eti- hindi eti vb.
    Ishal var ise, simdilik hic bir yesillik yeme. Ishalin gecince, bagirsaklarin tamir etmeye basladiginda yemeye basla.

Kandaki seker oranin daima cok dusuk olmali (COK ONEMLI)

Asagidaki tarifi her yemekten 1 saat once ic.

Yesil cay (Poset olmazsa iyi olur, tazesini bulursan daha iyidir) + Karanfil (10 tane) + Ihlamur + Zencefil +Kekik= Hepsini biryerde kaynat. Su temiz olsun. sonra yemeklerden 1 saat once ic.

Asagidaki ilaclari Eczaneden bulmaya calis

Bunlari, yukaridaki yesil cay karisimi ile beraber ic, yemeklerden 1 saat once

1- Charcoal, activated (Aslinda komurdur. Korkma :) 1-2 kapsul al- vucudundaki zararli metalleri alacak)
    2-MSM (Methylsulfonylmethane): 1 er tane yemeklerden once. Mantarlari yok etmekte
    3-Enzymes (Yemeklerin sindilmesi ve mantar duvarlarini yikmak icin)
    4-L-glutamine (Amino asid- bagirsaklarin tamirini kolaylastiracak)
    5-Chlorella : 1-2 kapsul al- vucudundaki zararli metalleri alacak
    6-L-lysine : (Amino asid- bagirsaklarin tamirini kolaylastiracak)
    7-Zinc

Aksamlari uyumak icin ve vucudunun tamir etmesi icin

1- Zinc
    2-DHEA en az 100 mg (2 kapsul) 200 mg a kadar cikabilirsin
    3-Melatononin 3 mg ila 12mg a kadar cikabilirsin
    4-L glutamine

Yaklasik 2-3 gune iyilesme olacak.
    1 haftaya kadar degisime inanamayacaksin

UNUTMA!!!

DIET birinci sirada

NO diet, NO iyilesme

NOT: Bu yazilanlarin hepsi benim kendi gelistirdigim tedavi yontemidir. Kim bu dieti uygularsa, butun riskler kendine aittir. Hicbir sorumluluk kabul etmiyorum.
    Gecmis olsun.

Bunu denemeyi düşünüyorum, çünkü kortizonun yan etkilerinden sıkıldım artık. Adam gibi görmüyorum, eskiden deli gibi yürürken şimdi 1 km sonra heryerim ağrıyor. Hem buna başlayacağım hemde yavaşça ilaçlarımı kullanmaya devam edeceğim. Göreceğiz bakalım

Barsak forum diye bir portalda buna cok benzer yöntemleri bizzat deneyen ve yüzde yüz ibs vb sorunlardan kurtulan amerikada yasayan bir türk vardı.

Barsaklardaki zararlı bakterileri haklamanın en iyi yöntemi bu.

Bu nu deneyip sonuc alıyorsanız barsaklarda bakterilerin düzeni bozulmus demektir.

Hocam orda okudum zatende biraz açık değil bu diyet bide bu kadar ilaç var yahu gerçekten zor şimdi tekrar okudumda

Ama denemeyi düşünüyorum bende yurtdışındayım.

Adam erkeklik hormonundan tut steroide kadar herşeyi yazmış zaten kısırda tedavi edersin bununla bence

Alıntıları Göster
    ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:42:59 >

• quote:

quote:

ibs
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:43:19 >
  • Arkadaslar misal bende 2 gün Büyük abdestte çikmiyorum. Seviniyorum. Iyi diye. Sonra bit çikiyorum yine yumusak ishal. Gibi..böyle olanlar var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ibs

colpermin ibs ye özel olarak üretilmiş, çogu bitkisel olan bir ilaç..aktarlarda satılan nane yagının daha etkili versiyonu, denemek isteyen güvenle deneyebilir...
    nanenin özelliğinden dolayı kullanırken dikkat etmek gereken bazı noktalar var, özellikle mide boşken yani 4-5 saat yemek yemediğinize emin oldugunuz dönemde ilacı almalısınız. türkiyede 30 luk kapsüllerle 5-6 tl ye satışı var diye biliyorum.

ben hala ilaçsız tedaviden yanayım, tabi %100 ibs isen..ibs yanında başka bir rahatsızlıgın yoksa.

ben ibs nin sinirsel işleyişten kaynakladıgını düşünüyorum..

http://www.iegm.gov.tr./Folders/KubKT/Ruhsatl%C4%B1%20%C3%9Cr%C3%BCnler-2%20%C5%9Eube%20M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC/Colpermin_kps_kub_d9618a9.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 3 Nisan 2013; 9:17:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

quote:

quote:

ibs

colpermin ibs ye özel olarak üretilmiş, çogu bitkisel olan bir ilaç..aktarlarda satılan nane yagının daha etkili versiyonu, denemek isteyen güvenle deneyebilir...
    nanenin özelliğinden dolayı kullanırken dikkat etmek gereken bazı noktalar var, özellikle mide boşken yani 4-5 saat yemek yemediğinize emin oldugunuz dönemde ilacı almalısınız. türkiyede 30 luk kapsüllerle 5-6 tl ye satışı var diye biliyorum.

ben hala ilaçsız tedaviden yanayım, tabi %100 ibs isen..ibs yanında başka bir rahatsızlıgın yoksa.

http://www.iegm.gov.tr./Folders/KubKT/Ruhsatl%C4%B1%20%C3%9Cr%C3%BCnler-2%20%C5%9Eube%20M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC/Colpermin_kps_kub_d9618a9.pdf

maalesef nereye baktıysam bulamadım türkiye de. getiren firmaya ulaştım artık getirmiyoruz dediler. yine de bulan eden varsa haber versin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibsdiyare

quote:

quote:

quote:

ibs

maalesef nereye baktıysam bulamadım türkiye de. getiren firmaya ulaştım artık getirmiyoruz dediler. yine de bulan eden varsa haber versin.

dediğin gibi türkiyede satışı 2011 in sonunda durdurulmuş, eczanelerde sisteme bakıldıgında Türkiye de böyle bir ilaç satışı veya stogu gözükmüyor.
    ancak aşagıdaki sitelerden temin edebilirsiniz.

http://www.amazon.co.uk/COLPERMIN-IBS-RELIFE-CAPSULES-PEPPERMINT/dp/B004M9OEVG/ref=pd_sim_d_2

http://www.chemistdirect.co.uk/colpermin-capsules_1_9866.html

colpermin nane özü yagından oluşan bir ilaç, nane yagındaki bir madde mide asitinden etkilenmeden bagırsaga ulaşıyor, ve oluşan gazı absorbe ediyor..
    zaten bizim bir çok sıkıntımız gazdan kaynaklanıyor. sancı, defalarca tuvalete gitme, bagırsagı tam boşaltamama gibi sıkıntıların temel nedeni, aşırı ve parçalı gaz oluşumudur.

ben bu ilacı kullanmadım ama ibs ye çok faydalı olacagı kesin..okudugum kadarıyla kullanan herkes gerçekten ibs ise colperminle çözümü bulmuş gözüküyor..

• ben bunu aldım;

http://www.pharmacy2u.co.uk/colpermin-capsules-p4358.html

daha önce 20liğini almıştım. %90 düzelme var ve kullandıkça daha iyi oluyor. ben çok memnun kaldım. şimdi 100lüğün gelmesini bekliyorum.
  • quote:

ben bunu aldım;

daha önce 20liğini almıştım. %90 düzelme var ve kullandıkça daha iyi oluyor. ben çok memnun kaldım. şimdi 100lüğün gelmesini bekliyorum.

sanırım bu siteden aldınız? alacak arkadaşlara bilgi verirseniz bu konuda çok iyi olur. Malum yurtdışından birşey getirmek çok uzun sürer.Süre güvenilirlik vs.

ben daha öncede dediğim gibi bu ilacı kullanmadım ama duydum, yurtdışında çok bilindik bir ilaç..Türkiyede olmaması çok şaşırtıcı.
    bilindigi gibi gaz problemlerinde özellikle nane çok etkili ve %90 nın üzerinde çözüm bulunabiliyor. dene bilirki türkiyede naneden bol ne var al yap iç..
    ama çok bilinmeyen ve dikkat edilmeyen bir durum var, ham nane yani bu aktarlarda satılan nane ve yagları rafine işlem görmediği için aynı zamanda bol miktarda uçucu yag içerir. O yüzden bizim yeme ve içme kültüründeki bir çok baharat ve bitki gaz yapar. yani gaz gidermez.

ama colpermindeki nane yagı, uçucu yag tamamen alınmış nane yagıdır. Bu yagın sindirimden sonra bagırsaklara sindirilmeden ulaşan mentol hem gazı absorbe etme, hemde bagırsak kaslarını yani sinir uçları rahatlatma etkisi gösteriyor. Yani nane yagı bizdeki naneler gibi gaz oluşturmuyor, gazı absorbe ediyor nedenide rafine olması.

ben ilaç kullanmaktan yana degilim, sinirsel işleyişte bir sıkıntıdan kaynaklandıgını düşündüğüm için dogal yollarla ( diger yazılarda çok ayrıntılı yazmıştım) çözüm bulmaya çalışıyorum, ki %80-90 çözüm bulunabiliyor.
    ancak bu disiplinli yaşama ayak uyduramayacak arkadaşlarımız mevcut, iş,okul vs vs dolayı..Ben bu arkadaşlara COLPERMİN i öneriyorum,

Ve daha öncede linkini verdigim colpermin le alakalı prospektüsü mutlaka okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 4 Nisan 2013; 8:49:33 >

• yukarıda verdiğim linkte bir bilgi var 404 ibs hastasında colpermin ilacıyla yapılan tedavide %71 aktif tedavi, yani tam iyileşme gözükmüş..gerisinde ise belirtiler azalmış, bu hastalarda ise sanırım ibs yanında diger bir rahatsızlıkta olabilir. yani ibs yanında diger bir bagırsak rahatsızlıgı olanda aktif tedavi yapılamamış. ama sadece ibs rahatsılıgı olanda aktif iyileşme olmuş.

bizim açımızdan dikkate deger ve çok önemli bir bilgi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibsdiyare -- 4 Nisan 2013; 9:25:58 >
  • quote:

ben bunu aldım;

siteye bir türlü üye olamıyorum ya hata veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

quote:

ben bunu aldım;

siteye bir türlü üye olamıyorum ya hata veriyor

ne tür bi hata?

bu arada 100lük siparişim tam 7 günde elime ulaştı. site sağlam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkann86 -- 9 Nisan 2013; 20:42:27 >

• Arkadaslar sizce bu hastaligin duygusal olan insanlarda olma ihtimali nedir aranizda deniz tutan midesi bulanan varmi belki hepimizde vardir sinirsel bir hastalik oldugu icin ne dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibsdiyare ozellikle senin fikrini almak isterim

21 yasında bir erkegim. gaz ve bagırsak guruldaması problemim var. bu yaklasık 3-4 senedir suruyor. kimi zamanlar ciddi kimi zamanlar zayıf. ogrenciyim ve sessiz ortamlarda derslerde sınavlarda konferans toplantılarda kutuphanede cok rahatsız edici oluyor. ozellikle 1 sene oncesine kadar cok fazlaydı suanda nitekim daha az. boyum 1.80. son 12 ayda 100kilodan 80kiloya zayıfladım. bunun direkt veya dolaylı bir etkisi olmus olabilir. cunku suanda daha az yiyorum ve karbonhidrat az tuketiyorum.

genellikle saat ogleden sonra 4ten sonra hafif tek tuk guruldamalar olur. 7-8 gibi aksam saatlerinde cok artar. yine geceyarısından sonra artar. sabahları pek olmaz. ogleden sonra bazen. eskiden ozellikle sismanken rahatsız edici seviyede ses cıkarıyordu artık cogunlukla daha sessiz.

cok gazım olur. gun icinde sadece kucuk tuvalet icin gittigimde gaz cıkarırım. cogunlukla kokusuz.

yeme ve tuvalet alıskanlıgım su sekilde. 7-8 saat uykudan sonra sabah 7-9 arası uyanırım. kalkınca direk tuvalete gitme ihtiyacı duyar tuvalete girerim. yterli miktarda ve duzgun sekilli dıskılarım. uyandıktan yaklasık 1,5 saat sonra tek pogoca ile kahvaltı ederim. hemen tekrar tuvalete girer ve dıskılarım. bu ikinci yine yeterli miktarda fakat genelde sekilsizdir. ogle yemegini 11,5-12,5 gibi yaparım. okulda duzgun 4 cesit yemek cıkar. aksam 5-6 gibi ufak tefek bi tane galete veya az ekmek peynir gibi agzıma bisey atarım. aksam yemegi genelde saat 8-9 gibi evde ev yemegi yenir. aksam 5-7 arası tekrar tuvalete girerim. bu sefer hem miktar olarak az hem de sekilsizdir dıskım. her yemekten sonra ve gun icinde bol su tuketirim. cay ogleyin 1 bardak icerim. kahve ve asitli icecek tuketmem. soda bikac gunde bir ogleyin icerim. alkol sigara kullanmam. sogan kurufasulye süt gibi gaz yapan yiyecekleri neredeyse hic tuketmem. ekmek az tuketirim genelde kepekli ekmek tercih ederim. daha once bu sabahki ikinci dıskılama alıskanılıgımdan vazgecmeye cabaladım ama o zaman sabah oglen arası karnım daha cok gurulduyo ki dedigim gibi bu benim sosyla hayatım icin cok rahatsız edici bir faktor.

alerjik bir insanım. ozellikle ev tozuna iki gruba karsıda alerjim var. karidese karsı ciddi bir alerjim var. ne oldugunu bilmedigim pelin otuna karsı da hafif alerjim var. alerji testinde cavdara karsı da hafif alerjim oldugu soylenmisti. fakat bunu hic gormedim. yine de cavdar da pek tuketmem.

annem daha once hafif bi hemoroid sebebiyle endoskopi ve kolonoskopi gordu. orda ona midenin bagırsaga acılan agzının dzugun kapanmadıgı genelde acık oldugunu soylemislerdi. fakat rahatsızlık vermiyo ise bununla ilgili birsey yapılmayabilecegini ifade ettiler. annemde de biraz bu bagırsak guruldaması olayı var. bende de aynı sebepten olma olasılıgını goz onunde tutuyorum.

ailemle oturup konusup bir gastroenterologdan yardım almayı dusunuyorum bikac hafta icinde.

ozellikle sizin benim icin tavsiyelerinizi de bilmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qscvqscv -- 13 Nisan 2013; 14:58:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qscvqscv

ibsdiyare ozellikle senin fikrini almak isterim

21 yasında bir erkegim. gaz ve bagırsak guruldaması problemim var. bu yaklasık 3-4 senedir suruyor. kimi zamanlar ciddi kimi zamanlar zayıf. ogrenciyim ve sessiz ortamlarda derslerde sınavlarda konferans toplantılarda kutuphanede cok rahatsız edici oluyor. ozellikle 1 sene oncesine kadar cok fazlaydı suanda nitekim daha az. boyum 1.80. son 12 ayda 100kilodan 80kiloya zayıfladım. bunun direkt veya dolaylı bir etkisi olmus olabilir. cunku suanda daha az yiyorum ve karbonhidrat az tuketiyorum.

genellikle saat ogleden sonra 4ten sonra hafif tek tuk guruldamalar olur. 7-8 gibi aksam saatlerinde cok artar. yine geceyarısından sonra artar. sabahları pek olmaz. ogleden sonra bazen. eskiden ozellikle sismanken rahatsız edici seviyede ses cıkarıyordu artık cogunlukla daha sessiz.

cok gazım olur. gun icinde sadece kucuk tuvalet icin gittigimde gaz cıkarırım. cogunlukla kokusuz.

yeme ve tuvalet alıskanlıgım su sekilde. 7-8 saat uykudan sonra sabah 7-9 arası uyanırım. kalkınca direk tuvalete gitme ihtiyacı duyar tuvalete girerim. yterli miktarda ve duzgun sekilli dıskılarım. uyandıktan yaklasık 1,5 saat sonra tek pogoca ile kahvaltı ederim. hemen tekrar tuvalete girer ve dıskılarım. bu ikinci yine yeterli miktarda fakat genelde sekilsizdir. ogle yemegini 11,5-12,5 gibi yaparım. okulda duzgun 4 cesit yemek cıkar. aksam 5-6 gibi ufak tefek bi tane galete veya az ekmek peynir gibi agzıma bisey atarım. aksam yemegi genelde saat 8-9 gibi evde ev yemegi yenir. aksam 5-7 arası tekrar tuvalete girerim. bu sefer hem miktar olarak az hem de sekilsizdir dıskım. her yemekten sonra ve gun icinde bol su tuketirim. cay ogleyin 1 bardak icerim. kahve ve asitli icecek tuketmem. soda bikac gunde bir ogleyin icerim. alkol sigara kullanmam. sogan kurufasulye süt gibi gaz yapan yiyecekleri neredeyse hic tuketmem. ekmek az tuketirim genelde kepekli ekmek tercih ederim. daha once bu sabahki ikinci dıskılama alıskanılıgımdan vazgecmeye cabaladım ama o zaman sabah oglen arası karnım daha cok gurulduyo ki dedigim gibi bu benim sosyla hayatım icin cok rahatsız edici bir faktor.

alerjik bir insanım. ozellikle ev tozuna iki gruba karsıda alerjim var. karidese karsı ciddi bir alerjim var. ne oldugunu bilmedigim pelin otuna karsı da hafif alerjim var. alerji testinde cavdara karsı da hafif alerjim oldugu soylenmisti. fakat bunu hic gormedim. yine de cavdar da pek tuketmem.

annem daha once hafif bi hemoroid sebebiyle endoskopi ve kolonoskopi gordu. orda ona midenin bagırsaga acılan agzının dzugun kapanmadıgı genelde acık oldugunu soylemislerdi. fakat rahatsızlık vermiyo ise bununla ilgili birsey yapılmayabilecegini ifade ettiler. annemde de biraz bu bagırsak guruldaması olayı var. bende de aynı sebepten olma olasılıgını goz onunde tutuyorum.

ailemle oturup konusup bir gastroenterologdan yardım almayı dusunuyorum bikac hafta icinde.

................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 22:43:49 >

• colpermin deneyen varmı başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qscvqscv

ibsdiyare ozellikle senin fikrini almak isterim

Öncelikle Geçmiş olsun,

Belirtiler azalarak devam ettiği bazen arttıgını ve 3-4 yıldır da devam ettiğini yazmışsın, IBS olma ihtimalin çok yüksek..İbs nin temel belirtilerinden biri, gün içerisinden genelde ilk çıkılan tuvalette ilk dışkılama da gelen parça veya parçalar katı, daha sonrakiler ise cıvık veya şekilsiz olur. bu tuvalet yapma istegini devreye sokan mekanizmanın sürekli aktif oldugu gösterir. Yani bagırsakların gergin ve hassas.

ne kadar çok yersen o kadar çok dışkılama yaparsın, İBS de yediğin yemeğin posası 14-18 arasında çıkar, normal bir insanda ise 18-24 arasında. 4-5 saat lik dilimde bagırakta bekleme yapan sulu cıvık dışkının suyu emilir ve katı hale getirilir. bizde dışkı atım mekanizması(daha önceki yazılarda yazmıştım) sürekli aktif oldugu için bu durum yaşanmıyor ve dışkı ise sulu oluyor. ilk dışkılamanın katı olmasının nedeni ise uyku halinde bu mekanizmanın aktif olmaması ve bu sayede suyun emilmesidir.

Bagırsaklardaki 1,5 lt yakın bakterinin(yaklaşım 4-8 trilyon adet) çogu karbonhidratla beslenir, bir kısmı yag, bir kısmı ise proteinle ihtiyacını karşılar, ancak %90 nı karbonhidrattan karşılar. eger gaz bakteriden kaynaklanıyorsa karbonhidrat diyetini azaltmış olman çok faydalı olur. zayıflaman gaz ve guruldamaya etkisi olacaktır çünkü insan kütlesine göre yemek yer çogunlukla. yani senin 100 kg da iken günlük yemek miktarın 1,5 kg ise, 80 kg da 1 kg civarına düşer. bu da mutlaka bagırsak yapısını ve işleyişini bir şekilde etkileyecektir. ve söylediğin kadarıyla olumlu etkilemiş.

sabahtan akşama kadar ara ara tuvalete çıktıgın bilgisini vermişsin, ve tuvaletide az da olsa yapıyorsun, buda yeme alışkanlıgı ve saattinin, bagırsak işleyişiyle bir uyum içinde çalışmadıgını gösterir. bence yemek yeme saatlerini düzenlemelisin. eger akşam tuvalete çıkıyorsan ve şekilsiz bir tuvalet yapıyorsan, yaklaşık 18 saat önce buda gece ye karşılık gelir (gece 23-24 yada 1 de) yemek yemişsin demektir. Aktif bir bagırsaga sahipsin, bagırsak tembelliği olmadıgı için bu böyle olması gerekir.sabah 11 önce, akşam 8 den sonra yemek yememelisin, bu saatler arasında istegini ye, hassasiyetin oldugu yiyeceklerden ise az ye, kesinlikle çok yeme, asla tam doyma. yemek yedikten 20 dk sonra beyine sinyaller gider, mideye yemek girdi diye. 20 dk boyunca yemek yersin, sonra doygunluk hissi gelir, beyin devreye girer. 20 dk dan öncede doygunluk hissi gelir, mideyi tam doldurursan beyine panik sinyal gider, bu insan mideyi tam doldurdu diye, beyin ise acil olarak sinyaller yollar yemek yemegi keselim diye.
    bu yüzden yemekten önce bir bardak su içmek iştahı keser, veya yemekten önce çok ufak birşey yemek iştahı keser, 20 dk sinyallerinden kaynaklanır bu.

aslında her sofradan tam doymadan aç kalkılmalıdır. az az yenmelidir. insanoğlu için en dogru yemek yeme alışkanlığı budur.

vucutta gaza neden olan şeyler hakkında biraz birşeyler yazmak gerekirse;

vucudumuzda iki çeşit formda gaz vardır, 1- serbest gaz yani hava gibi, 2- sıvı içinde çözünmüş gaz.

vucudumuza bu gazlar, gıda yolu ile, yutkunma ile, soluk yoluyla girerler. aynı zamanda vucudumuzdaki bakterilerde gaz üretir. midede oluşan ani reaksiyon gazları agız yoluyla, (gegirme diyoruz) çıkar, artık mide sıvısında parçalarına ayrılmış gıdalar posalarıyla birlikte, bu sıcak sıvı içerisinde çözünmüş olarak bulunan gazlarla beraber ince bagırsaga geçer. bu çözünmüş gaz içeren yemek sıvısına bakteriler bagırsakta müdahalederler ve bir kısmını yerler, bu yollada bizim ihtiyacımız olan bazı vitamin ve mineralleri sentezlerler. bu işlemi gerçekleştirirken aldıkları gazlı sıvıdan dolayı aşırı gaz oluştururlar. toplam 8-9 m bagırsak sistemine yayılmış trilyonlarca bakteri bu uzun yolda gaz açıga çıkarır.

sinirsel işleyiş, yeme içme alışkanlıgı, sindirim sistemi uyum içinde çalışan insanlar hiçbir sıkıntı yaşamazlar, bizlerdeki gibi bu saydıklarımızdan bir tanesi sekteye ugrarsa sıkıntılar başlar.

kokusuz gaz oldugunu söylemişsin, 1-2 dakikada kaç kere yutkunuyorsun? tükrük yutmak inanılmaz gaz yapar. bir tükürükteki kabarcıklara bakarsan ne demek istediğim çok daha net anlaşılır. kokusuz gaz var ise genellikle, hava ve tükrük yuttugun söylenebilir.

gazın nedenlerini ögrenmek için bir kaç yol deneyebilirsin,

1- hava yutuyormusun, yutkunma esnasında ne kadar tükrük yutuyorsun, yaklaşık ortalama yutkunma periyordun nedir?

2- 3-4 gün yanlızca protein ve su diyeti yaparsan gazın bakteriyel bir gaz olup olmadıgı ortaya çıkar, ancak protein diyetini kesinlikle uzatma. 3-4 hatta 5 gün yanlızca gıca olarak protein, sıvı olarak su olmalı. protein diyetinde et tipi olarak tavuk kullanılabilir, yagsız gögüs olacak, ve haşlama olacak ve sıcak yenmeyecektir. tuz kullanılabilir.ancak kesinlikle haşlama olmalı, yag baharat vs kesinlikle kullanılmamalı. 3-5 gün sonunda kesinlikle diyet bırakılmalı.

3-guruldama bagırsak hareketlerindende olur, hiçbir neden yokken bagırsaklar yerinden oynar hareket eder. bu sinirsel hassasiyetle de açıklanır ve guruldamayada neden olur. bu içinde nedeni ögrenmek için spazm giderici kullanman lazım. Bunun için saf nane yagı kullanman gerek en az 1-2 hafta uygulama lazım. ancak aktarlardaki nane yagı degil bu yag. Sadece kapsül içinceki saf nane yagı olmalı, buda şuan colpermin denen ilaçta var. malesef ülkemizde 2011 de satışı kesilmiş, ama tüm avrupa ve amerikada inanılmaz bir kullanım yogunlugu var. devletin bu kadar faydalı ve zararsız bir ilacı neden ilaç pazarından çeker çok ilginç.. ayrıca saf nane yagı dünyada bilinen en etkili spazm ve gaz giderici olarak biliniyor.

yukarıda saydıgım 3 yolu aynı anda deneme imkanın varsa çözüm bulma ihtimalin çok yüksek. bence önce doktora gitmelisin. ve tekikleri yaptırmalısın.

Yukarıda yazdıgım bazı şeyler bir tek ibs rahatsızlıgın varsa geçerlidir. İbs yanında başka bir hastalıgın olabilir. Yada ibs sandıgın başka bir rahatsızlıgında olabilir. bu açıdan tetkikler çok önemli.

gidecegin doktoru mutlaka seç, işini bilen çok tecrübeli bir doktor olsun, kan,gaita, ultrason, endoskopi ve kolonoskopiyle tam teşhis koyulacaktır.

türkiyede olmayan colpermin i ben öneriyorum, nane yagıda deniyor. bizde aktarlarda satılan nane yaglarını önermiyorum, çünkü karışımla oluşturuluyor bunlar zeytin yagıda var içinde yani saf degil.. ayrıca nane midede ekşime yapar. bu yüzden kapsül olması gerek. ben ilaca karşıyım ama colpermine biraz sıcak bakıyorum. dogal kefir içen biriyim ama ama kefir gaz yapar. kefiri her saglıklı insanın içmesi gerekir, ama gaz problemi olan birine öneremiyorum.

daha önce yazdıklarımı da okumanı tavsiye ederim belki içlerinden sana faydası olacak bir kaç bilgi bulabilirsin..

olumlu ve olumsuz tecrübelerini mutlaka paylaş, inanın çok yol gösterici oluyor.

geçmiş olsun tekrar..

• Merhaba Arkadaşlar.

Bir kaç arkadaştan colpermin kullanımı ile ilgili mail geldiği için bu mesajı yazıyorum.

colpermini yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. öncelikle uzun bir süre sonra pikniğe gittiğimi söylemeliyim.

ilaç maalesef türkiye de yok. eskiden adeka adında bir firma getiriyormuş. ben firmaya ulaştım lakin ithalatı durdurduklarını söylediler. piyasada yokmuş. olsa da tarihi geçmiştir kullanmayın dediler.

ben ilk önce denemek için 20lik aldım ebay üzerinden. geldi. günde 2 kere aldım ve iyiye gitmeye başladığını hissettiğim anda ilaç bitti maalesef. daha sonra hemen ingiltereden online bi eczanden 100lük sipariş ettim. 1 haftaya geldi. toplam 75 lira. pahalı sayılır.

2-3 haftadır kullanıyorum. çok memnunum. %85 iyileşme var diyebilirim. sosyal hayatıma geri döndüm. tuvalete günde 2 defa gidiyorum. onun 1i de alışkanlıktan-korkudan.

ilacın etkisine gelince,

ilaç kısaca karındaki o ağrıyı kesiyor. kesildiği için wcye gitme ihtiyacı hissetmiyorsunuz. ilacın etkisi 4-5 saat sürüyor. günde 2 kere alıyorum ben. mesela o gün gün boyu işim varsa 3 kere alıyorum her türlü işimi hallediyorum. seneler sonra pikniğe gittim geçenlerde mesela :)

kısaca herkesin bi denemesini tavsiye ediyorum.

• benim psikolojikti artık dışarı çıkarken dışardayken gelmiyor geçen yıl martta başlamıştım tedavime artık düzeldim orda burda wc arama derdim kalmadı :) ishali artık 2 ayda 1 fazla yemek kaçırınca oluyorum :) bütün arkadaşlara acil şifalar umarım bir an önce düzelirsiniz ve düşünün herşey sizde bitiyor psikolojik olarak...ilaç olarak cipralex kullandım hala devam ediyor ama yakında doktor bıraktırcak tamamen ilacıda uzun yolculuklar düzeldi gaz için bide debridat kullanmaya bakın 200mg lık beni o kesiyordu rahatsızken :) umarım iyileşirsiniz :) herkeze tekrar acil şifalar :):)
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.