Şimdi Ara

İran'ın yeni isteği mesajlaşma servislerini zora sokabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Onerin tavsiyen ise yarayacak bir fikrin var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle şey mi olur iran sapıtma...

• devletlerin kabahati olabilir ama şirketlerin hiç mi kabahatı yok dedirtiyor. tıpkı zamanında twitter in türkiye ye çifte standart uygulaması gibi..
  • ABD İngiltere Almanya isteyince OOVVV
    Türkiye İran isteyince AĞĞVV

• Çok saçma bir istek.
    Kullaniciya ait verilerin garantörü uygulamayi gelistirenin beyan ettiği privacy sozlesmesi.
    Begenmezsen download etmez, kullanmazsin.
    Ulkelerin şirketler üzerinde böyle benim datam benim ulkemde duracak tribi anlamsiz. Globalleşen internetin onune boyle set cekilemez. Bunun sonu sadece kendi vatandaslarinin o hizmetten faydalanamamasi olur. Paypal orneginde oldugu gibi.
    Kendi vatandaşinin kimlik numaralarini hashleyemeyen dandik 3. Dunya hukumetlerinin absurd istekleri..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iranın bu önlemi almasının nedeni, mesajlardaki kelimelerin belli bir algoritma tarafından istatiksel okunmasıyla ülkenin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu yapıları elinde bulunduran yabancı güçlerin toplumsal ihtiyaçlara göre ülkede ne zaman "bahar" yaratacağını saptamasıdır. İranın dinen baskıcı ve etnik sorunları olduğundan dolayı bundan rahatsızlık duyması gayet doğaldır.

mesela türkiyede sosyal medya mesajlaşmaları üzerinden siyasi çatışmanın büyük olduğu anlaşılırsa (ki bunu yükseltmek için de propaganda yapabilirler) toplumdaki bu ihtiyacı giderecek eylemlere girişmesine sebebiyet verebilirler; ırkçı söylemler yüksekse halk ayaklanmasını başlatabilirler. bunlar toplum mühendisliğinin marifetleridir (örnek olarak, doğu türkistan için milliyetçilerin "ayaklandırılması", ayn el arap için kürtlerin "ayaklandırılması" vs.)

bizim internetteki, sosyal medyadaki, buradaki mesajlarımızdan toplumsal ihtiyaçlarımızın istatistikleri anlık takip ediliyor, buna bakılarak nabza göre şerbet veriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcılarınavcısı -- 2 Haziran 2016; 2:04:53 >

• İran gibi absürd yobaz ülkelerde bu tür birşey pek iyi niyetli değil şirketleri savunmuyorum onlarda pek masum değiller bu tür yönetimler de masum değil.Örnek bizim ülke lan şirketlerden kaçıym desen amerikan ajanı hükümetin eline düşüyon.Ben mesajlaşmalarımın böyle bir hükümet tarafından kayıt altına alınmasını istemem.Başımız da adam akıllı Türk ulusunun çıkarlarını düşünen bir hükümet olsa eyvallah.

• Amaçları iyi niyetli değil,insanları fişleyecekler büyük ihtimal
  • iyi niyetli bir ülke değil
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.