Şimdi Ara

IPOD TOUCH 3G vs- Gümrük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdisindan birisi bu aleti alip kargoyla yollarsa gümrükte bir sorun cikiyor mu?
    Elektronik aletlerde oluyormus diye duydum da, isin asli nedir bilen var mi?

• sorun çıkabilir;kim ne derse desin ne olacağı belli olmaz;özel kargoyla her zaman takılma olasılığı yüksekve yüksek ücret ödersin,normal posta da kaybolma vs. sıkıntısı var,riskli iş,100 dolar yada euro tam hatılamıyorum altında vergi yok,ama biraz riskli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lupus16

Yurtdisindan birisi bu aleti alip kargoyla yollarsa gümrükte bir sorun cikiyor mu?

Kesin yakalanır diyemem ama çok büyük ihtimalle gümrükte takılır.Çünkü gümrükte belli bir limit üstünde vergi koyuluyor elektronik eşyada.O yüzden hiç kalkışma derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

quote:

Orijinalden alıntı: lupus16

Yurtdisindan birisi bu aleti alip kargoyla yollarsa gümrükte bir sorun cikiyor mu?

Kesin yakalanır diyemem ama çok büyük ihtimalle gümrükte takılır.Çünkü gümrükte belli bir limit üstünde vergi koyuluyor elektronik eşyada.O yüzden hiç kalkışma derim ben.

300 dolara aldığın ipodu 300 dolar diye göstermen gerekmez ki. Ben de amerikadan aldım ama üstüne 70 dolar yazmış gönderen kişi ve hiçbir sorun olmadan geldi. Vergiye bile takılsa en fazla 10 dolar daha verecektim zaten Gerçi o kadar bile olmaz çünkü radyosu yok.

• bu yolla urun alan varmi beyler..
    sanirim gumruk limiti 150 dolara yukseltilmis
    ipod alsak faturasina hediye yada ufak bir miktar yazdirtsak sorun olurmu
    ayrica ordan gelen urunler icin kargo ucreti ne kadardir sizce
  • benim ürünüm geçti gümrükten o yolla hiç bişeyde olmadı. hemen geçti:)
  • Yılbaşından önce sanırım gümrük fiyatlarındaki limit biraz daha artıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman -- 22 Aralık 2009; 11:43:34 >
  • Gümrük limiti 150 € yaklaşık 220 $.
    Gümrüğe ürün takıldığı zaman, kargo paketinin içinden çıkan faturadaki tutara göre işlem yapılır.
    Faturadaki tutar, limitin altındaysa ve bandrollük 1 durum yoksa, 2 Tl ardiye ücreti ödeyip alırsınız.
    Fatura yoksa, yanınızda Paypalişlem çıktısı ve Kredi kartı ekstresi olması gerekir, oradaki harcama tutarına göre işlem yapılır.
    Bu da yanınızda yoksa, memurun belirleyeceği tutar üzerinden işlem yapılır.
    Bu konularda birazcık tecrübelerim mevcut.
    7 Ekim de yasa değişti ve vergi %20 oldu. Bayram yılbaşı durumları da kaldırıldı.
    Özel kargo ile gümrüğe ürününüz takılırsa, çok fazla masraf çıkar, bu masraf 150 Tl ile başlıyor, dahası da var.
    Daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar, aşağıdaki foruma üye olabilirler.

http://forum.iyibey.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 22 Aralık 2009; 12:46:34 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.