Şimdi Ara

iPhone Xs, Xs Max ve XR modelleri Türkiye’de! Türkiye fiyatı ne kadar? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
5.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikaya veya arabistana vs gidebilen oradan ucuza alıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhrUca

Bu mesaj silindi.
    Senin aklını alırım laflarına dikkat et.
  • iPhone Xs Max vergiler hariç 7614 lira, 1472 dolar.

iPhone Xs Max Amerika fiyatı 1099 dolar.

Hiçbir açıklaması yok Apple Türkiye'nin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

1000 TL + %10 TRT Payı ile 1100 TL(radyo yoksa bu vergi alınmıyor olabilir)
    1100 TL + %25 ÖTV ile 1375 TL
    1375 TL + %18 KDV ile 1622.50 TL

Euro ile ülkemize geliyorsa 64 gb xs almanya da 1150 euro. 1000 euroluk mate 20 pro 8000 liradan geldi. Apple 150 euro farka yaklaşık 2000 lira istiyor.

Note 9 ise 800 euroya düşmüş durumda. S9 plus ın kalemli versiyonu olduğu için fiyatı hızlı düşmüş.

Türkiye koşullarında bir telefona en fazla 4000 verilmelidir. 4000’ne s9 plus, mi8, mate 10 pro vb. bir sürü iphone xs in yapacaklarını yapabilen telefon var.
    Trt payının %10 olduğunu bilmiyordum. Vergi cidden korkunç. Üstüne Apple'ın aldığı kur ve kar marjı da korkunç bence.
  • İnanılmaz.:/

• Toplanıp iphone ye girmeyi düşünüyoruz arkadaşlarla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -RAMMSTEIN- kullanıcısına yanıt
    Cop mop. Her isini onda da hallediyorsun bunda da hallediyorsun.

• Hala vergi diyenler var. Yahu sadece Apple mı vergi veriyor? Diğerleri vergiden muaf mı? Apple, Türkiye'de bildiğin kazıklıyor milleti. Apple fanboyları savunmaya devam etsin.

• Note9 performans/fiyat orani yuksek cihaz oldu ve ek olarak kabiliyetli de ( S-Pen ) . Anlasilan Dolar firlayacak secimden once ...

• Seneye 15 bin yapar apple telefon fiyatlarını

• Bu fiyata iPhone almanın sadece dört tane mantıklı sebebi var:

1. App Store üzerinden hayvani seviyede satın alım yapmışsındır ve Android'e geçsen o paralar çöpe gidecektir, elindeki iPhone'da güncelleme desteği kesilmiş bir modeldir.

2. Android'de olmayan veya olan ancak iOS'taki kadar performans veremeyen bir uygulama kullanman gerekiyordur. Alternatifi yoktur varsa da bu uygulama kadar iyi değildir.

3. Apple Ekosistemi'nin uzun süredir üyesisindir ve bu ekosistemi bozmak istemiyorsundur.

4. Adam akıllı garanti istiyorsundur (bu fiyatlara bi zahmet o da olsun artık).

Teyzem bu forumun %99'unun rüyasında göremediği paralarla oynamasına rağmen 6S kullanıyor 3G'den geçti. Eniştem 5'ten X'e geçti aynı şekilde ikisini de ilk çıktığı gün aldı. Bu forumun çoğu 5K maaşı bile rüyasında görmemesine rağmen her sene telefon değiştiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tablette ipad bence rakipsiz ama telefonda bu paraları vermek çok komik 1000 dolarlık iphone xs ile 400 dolarlık xiaomi mi 8 veya meizu 16 arasında bence fark yok çok eskiden iPhone 4 zamanlarında iphone 4 ile Samsung galaxy ace gibi zayıf android cihazları karşılaştıranlar hala android i kötü sanıyor

• lebendefrans L kullanıcısına yanıt
    Bir android 2 yıl sonra ızdırap yaşatıyor fakat aynı ızdırabı iphone 3.5 yıl sonra yaşatıyor

• gokaykac kullanıcısına yanıt
    dostum burda tartışılan şey zaten o değil. o amenna apple ın cihazlarına güncellme verdiğini biliyoruz ama yurtdışında bin dolar olan başka bi marka telefon tr ye gelirken 7-8 bine geliyor da neden yurtdışında 750 dolar olan apple telefon aynı fiyata 7-8 bine geliyor? ya da yurtdışında bin dolar apple neden 9-10 bine geliyor
    sorguladığımız bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebendefrans -- 30 Kasım 2018; 18:37:3 >
  • Bende uzun süredir iphone kullanıyorum ama adam çok haklıhttps://www.youtube.com/watch?v=K2aoD_zUj4Y bu saatten sonra iphone alınmaz
  • lebendefrans L kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmamın sebebi zaten oydu. Adamlar benim cihazım kaliteli diyor ekstreme durumlar dışında virüs le donmayla kasmayla uğraşmazsın diyor. Ben sana hak vermiyor muyum tabiki veriyorum. Ama Türkiyedeki fiyattan karı yapanlar aracı firmalar. 500 tl lik harca rağmen yurtdışı fiyatı çok çok avantajlı hala çünkü iPhonun karı zaten 1100 doların içinde. Bize geliyor 1900 dolara

• Apple Türkiye doğru olanı yapıyor. Başka ülkede fiyatı abartırsa rekabet kurbanı olabilir ama Türkiye'de telefon prestij göstergesi. Apple istediği fiyattan satabilecekken neden fiyatı aşağı çeksin ? Ayrıca gösteriş ürünlerinin fiyatı Türkiye'de tüketiciyi olumsuz etkilemez millet ne yapar eder yine alır

• bana xiaomi,huawei,samsung ve diğer telefonların yapamayıpta iphone ların yaptığı sadece tek bir şey söyleyin ya.

telefon kullanıcılarının çoğu
    instagram
    facebook
    whatsapp

bi de herkesin kendi içinde kullanıldığı bir iki uygulama ekledik mi tamamdır.

Akıllı telefon piyasası doyuma ulaşalı çok zaman oldu.Apple zaten krize girecek tekrar.Sadece başka bir markanın Appstore un üstüne geçmesi lazım.Appstore'un değeri düşmeye başladığı an apple bitmiştir.gerçi samsung daha tizeni yapamadı.android desen çöplük dolu.yani kısacası Appstore bitirecek bir işletim sistemi ve market gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.