Şimdi Ara

iPhone X'ten neden Samsung S10 Plus'a geçtim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
9.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli dostlar bu yazı bir karalama kampanyası değildir, sadece iPhone X'ten neden Samsung S10'a geçtiğimi özetleyen naçizane bir özettir.
    iPhone 5'ten beri seriyi takip eden 1 yılı aşkın süredir de X kullanan birisi olarak neden geçtim ?

Samsung'da;

Dex mode olması (bilgisayar mod'da diyebiliriz, bu konu çok geniş daha önce duymayananlar mutlaka araştırsın derim)
    Tv ile kablosuz bir şekilde bağlantı kurup ekranını birebir yansıtması
    Eğer uyumlu bir arabanız var ise, android auto ile arabanızın ekranında youtube, tv izleme (iPhone X'te bekleyin ki jailbreak gelsin ve bunları yapabilin)
    Kulaklık girişi olması
    Hafıza kartı girişi olması
    Optik Görüntü Sabitlemenin kralını yapmış olması (Youtube'tan mutlaka S10 ile koşarken yapılan video kayıtlarını inceleyin)
    Kamerada ultra geniş açı olması
    Bence daha kaliteli fotoğraf ve video çekmesi
    Yazılım ile ilgili iPhone çok stabil ve performanslı ama Samsung'daki özelleştirilebilir özellikler gerçekten harika... (bkz. Edge Lighting Notifications, always on display)
    Dosya aktarımı konusunda çok cömert olması, aklınıza gelebilecek her türden dosya alışverişini rahatlıkla yapabiliyor olması ( fotoğraf, rehber, müzik vs)
    Google fotoğraf yedeklemesinin icloud'dan çok daha iyi yedeklemesi, ios'da da google yedek var ama stabil çalışmıyor.
    İnovasyonel kapak tasarımları (bkz. s10 led case)
    S10 Plus tasarımı

Ve daha bir çok şey.

Ayrıca siz iPhone kullanıyorsunuz diye; Abi şu benim Ayfonun rehber yedeğini bana yollayabilir misin diyip 5 dk sonrada "Abi olmuyo mu ya" diye cevap verip sizin sinirlendiren kitle (iphone rehberini exchange'den alıp size gelenler için konuşuyorum)
    Ya da; Abi şu benim fotoları bilgisayardan Ayfona atabilir miyiz diyip 5 dk sonra "Abi oluyo mu" diye cevap verip sizi gıcık eden
    Ya da bilgisayarında itunes olmayan birisi gelip; Abi şu benim müzikleri bilgisayardan Ayfona atabilir miyiz diyip 5 dk sonra "Abi alt tarafı 2 müzik atıcan servise yetişemeyeceğim olmuyosa boşver diyip sizi delirten insanlar. vs........

Bunlar benim görüşlerim, tabi ki iPhone birçok kitleye hitap eden bir telefon ama artık benim isteklerimi karşılayamıyor.

• ben samsungula iphone yi şuna benzetiyorum elinde bir güç var biri bu gücü maksiumum güçte kullanıyor 2 senede ömrünü bitiriyor ve ölüyor diğeri ise azar azar harcıyor ve daha uzun gidiyor. Burda karar size kalıyor eğer 2 sene sonra yeni bir modele geçerim diyorsanız kesinlikle samsung yok eğer ben bir telefon alırım uzun süre kullanırım diyorsanız iphone tercih edilmeli bence .Şu kamera işlemci cikobayte zamazingolarına girmeye gerek yok
    XsMax 10.800 TL - 64 GB
    Samsung S10 Plus 7.500 TL - 128 GB (ve fiyatı 3 aya kalmaz düşecek, tahminim 6.500)

Bu kadar TL farkı için iPhone X ne yaptı, neler sunuyor bize ?

iPhone çok iyi bir cihaz evet, ama bu fiyat farkına iyi olması yeterli değil ! Heryer de bir kısıtlama söz konusu, forumun en başında belirttiğim özellikleri sunabilmek bu kadar mı zor, eğer sunamıyorsa neden bu kadar pahalı ?

Bence iPhone'un son dönemlerde çıkan amiral androidlere karşı şansı azalıyor, tabi ki değişime açık olan insanlar aracılığı ile...
  • ben samsungula iphone yi şuna benzetiyorum elinde bir güç var biri bu gücü maksiumum güçte kullanıyor 2 senede ömrünü bitiriyor ve ölüyor diğeri ise azar azar harcıyor ve daha uzun gidiyor. Burda karar size kalıyor eğer 2 sene sonra yeni bir modele geçerim diyorsanız kesinlikle samsung yok eğer ben bir telefon alırım uzun süre kullanırım diyorsanız iphone tercih edilmeli bence .Şu kamera işlemci cikobayte zamazingolarına girmeye gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarum_58

ben samsungula iphone yi şuna benzetiyorum elinde bir güç var biri bu gücü maksiumum güçte kullanıyor 2 senede ömrünü bitiriyor ve ölüyor diğeri ise azar azar harcıyor ve daha uzun gidiyor. Burda karar size kalıyor eğer 2 sene sonra yeni bir modele geçerim diyorsanız kesinlikle samsung yok eğer ben bir telefon alırım uzun süre kullanırım diyorsanız iphone tercih edilmeli bence .Şu kamera işlemci cikobayte zamazingolarına girmeye gerek yok
    Dostum çok iyi değerlendirme katılıyorum (dum) :)

Ancak bu değerlendirmeyi Samsung S10 özelinde yaparsak nasıl bir sonuç çıkacak uzun kullanımda belli olacak.
    Çünkü bu algı uzun zamandır var, bence yeni seriler ile bunlar aşılacak.

Sonuç olarak yazdığım ekstra özellikler değişmeyecek bence

• quote:

Orijinalden alıntı: aomeroglu

Dostum çok iyi değerlendirme katılıyorum (dum) :)

Ancak bu değerlendirmeyi Samsung S10 özelinde yaparsak nasıl bir sonuç çıkacak uzun kullanımda belli olacak.
    Çünkü bu algı uzun zamandır var, bence yeni seriler ile bunlar aşılacak.

Sonuç olarak yazdığım ekstra özellikler değişmeyecek bence

Alıntıları Göster
    tabiki özellikler değişmeyecek aslında telefon karşılaştırma bence ihtiyaca göre şekillenmeli kullanıcı yorumları çok önemli tıpkı sizin gibi bende anroid işletim sisteminden nefret ederek ios deneyimleme merakından iphone aldım çok çok memnun kaldım uzun sürede kullanıyorum bu telefonu(ip 6s plus) aldığımda android tarafında tepe modeller eskidi yada sıkıntı çıkarıyorlar s7 edge gibi kullanan arkadaşlarda gördüğümden söylüyorum ekranları yananlar bataryaları ölenler ekranda boydan boya çizgi çıkanlar şimdi değiştirmeye çalışıyorlar ama ben hala kullanmaya devam ediyorum ve hala ios tarandan güncel işletim sistemi tarafından destekleniyorum ama diğer tarafta android in özgür platformu beni çok cezbediyor

• quote:

tabiki özellikler değişmeyecek aslında telefon karşılaştırma bence ihtiyaca göre şekillenmeli kullanıcı yorumları çok önemli tıpkı sizin gibi bende anroid işletim sisteminden nefret ederek ios deneyimleme merakından iphone aldım çok çok memnun kaldım uzun sürede kullanıyorum bu telefonu(ip 6s plus) aldığımda android tarafında tepe modeller eskidi yada sıkıntı çıkarıyorlar s7 edge gibi kullanan arkadaşlarda gördüğümden söylüyorum ekranları yananlar bataryaları ölenler ekranda boydan boya çizgi çıkanlar şimdi değiştirmeye çalışıyorlar ama ben hala kullanmaya devam ediyorum ve hala ios tarandan güncel işletim sistemi tarafından destekleniyorum ama diğer tarafta android in özgür platformu beni çok cezbediyor

Alıntıları Göster
    Evet, işte bu algı bence bu seri ile değişecek bu arada note 9, s9 serisi de aslında bu algıyı önemli ölçü de yıkmıştı

1 ay sonra kendi uzun kullanım sonuçlarımı ve iPhone X'ten neden geçtiğimi anlatan bir video çekeceğim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aomeroglu

Evet, işte bu algı bence bu seri ile değişecek bu arada note 9, s9 serisi de aslında bu algıyı önemli ölçü de yıkmıştı

1 ay sonra kendi uzun kullanım sonuçlarımı ve iPhone X'ten neden geçtiğimi anlatan bir video çekeceğim :)

Alıntıları Göster
    samsung s10E kullandım biraz çok hoşuma gitti ucuslasa alınır aslında ama iphonedeki o sağlamlık hissiyatını vermedi ama diğer bütün özellikleri çok güzel incelemeyi bekliyorum ama 1 ay biraz az bir süre özellikle akran sürelerini ve batarya performansını çok merak ediyorum

• quote:

samsung s10E kullandım biraz çok hoşuma gitti ucuslasa alınır aslında ama iphonedeki o sağlamlık hissiyatını vermedi ama diğer bütün özellikleri çok güzel incelemeyi bekliyorum ama 1 ay biraz az bir süre özellikle akran sürelerini ve batarya performansını çok merak ediyorum

Alıntıları Göster
    Evet seriler biraz hafif, S10 plus diğerlerine nazaran daha ağır. iPhone X ise en ağırı. X'in kasa kalitesinden şüphem yok, kasa kalitesi olarak X bence önde
  • iPhone X çıktığında
    S8 plus vardı ...
    S8 plus alan bin pişman oldu 1 sene geçmeden
    X i satıp Samsunga geçmen seni en fazla yeni bi iPhone modeli çıkana kadar yada 1 sene mutlu edecek buna emin olabilirsin

Yanlış tercih bana göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

iPhone X çıktığında
    S8 plus vardı ...
    S8 plus alan bin pişman oldu 1 sene geçmeden
    X i satıp Samsunga geçmen seni en fazla yeni bi iPhone modeli çıkana kadar yada 1 sene mutlu edecek buna emin olabilirsin

Yanlış tercih bana göre
    Bence çok göreceli bir durum. X'i sadece performans ve kolay kullanım için tercih ederim. Pişmanlık duyarsam bu sebepten duyarım. Ben bir telefonu hücrelerine kadar kullanırım, X buna müsaade etmiyo... Ayrıca fiyat politikasí çok gereksiz seviyede

S8 plus 2 dönem önceki model, gelişmeleri takip ediyorum, üzerine çok şey kattı S10 ile Samsung. X için aynı şeyi diyemeyiz, işte fark burada oluşuyor.

Apple'ın bu fiyat politikası ile satışları da düştü. Bence şans vermek ve yenilikleri görmek gerekir. Yukarıdaki özellikler ve güzellikler için bence S10 almaya değer.

• aomeroglu A kullanıcısına yanıt
    Programcı değilim telefonu sizin dediğiniz gibi kullanmıyorum ki iPhone da her istediğimi basit olmasada Samsunga göre yapıyorum güncelleme program uyumluluğu Pazar’ı sosyal hayatta gösterişi kalite hissi yetiyor bana

X - s8 plus
    Xs - s9 plus
    Bunlar ne ise şuan piyasada 100 kişiden en az 80 90 ı iPhone diyecek
    İphone 11 - s10 plus da aynı olacak

• insanların burda düştüğü hata fiyat. s8 plus la x demiş evet yurtdışı fiyatları arasında fazla fark olmayabilir ama burda 2 kat fiyat farkı var. ayrıca 2 sene önce s8 kullanan biri hala kullanıyordur. asıl iphone kullananlar patır patır androide geçiyor. apple satışlarındaki genel düşüş de bunun göstergesi. illa karşılaştırılacaksa da 10 bine xs max falan almak yerine s 10 alırım 2 sene de bitti mi diyelim ömrü (bitmez de) 2 sene sonra gene samsungun en iyi amiral gemisini iphone un yarı fiyatına alırım hem de güncel teknolojiyi kullanmış olurum. ayrıca android ömrü 2 yıl geyiği s3 zamanlarında kaldı. arkadaşım 4 senedir note3 kullanıyor hala taş gibi telefon. note 3 zamanında çıkna iphone lar nerede şimdi? ya powerbanka bantlanmış bi hayat sürüyorlar ya da yoklar:)
  • Herşey de olduğu gibi F/P oranı çok önemli. Bu fiyat bandın da neden kısıtlanmış bir telefon kullanabilir insan ? Sanıyorum ki; X performanslı çalıştığı için diğer inovasyonların eksik olmasını kabul ederek. Ben bu kadar para verip teknolojinin son nimetlerinden faydalanamayacaksam eğer, işte orada değişime gitmem gerekiyor. Artık donma kasma işleri bence geride kaldı, note 9'undan memnun olmayan kullanícı sayısı azdır, ama iphone'dan amiral androidlere geçmek isteyen hatırı sayılır bir kitle var.

• hocam aynı düşüncelerle bugün s10 plus aldım ve gerçekten katılıyorum sonuna kadar şuan için hiç pişman değilim ve iphone x satıp aynı fiyata s10+ aldım öyle denk geldi :)
  • iPhone,daha gelişmiş modeller üretmeli. Yeni cihazları eskileri daha fazla geride bırakmalı. Bence tek eksik bu. Ancak buda bir strateji tabi..

Diğer yandan Samsung S10+ markanın son çıkan cihazı, ancak iPhone X nerdeyse 2 nesil önceki cihaz. iPhone XS MAX ile kıyaslandığında durum ne olurdu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D7B950238

iPhone,daha gelişmiş modeller üretmeli. Yeni cihazları eskileri daha fazla geride bırakmalı. Bence tek eksik bu. Ancak buda bir strateji tabi..

Diğer yandan Samsung S10+ markanın son çıkan cihazı, ancak iPhone X nerdeyse 2 nesil önceki cihaz. iPhone XS MAX ile kıyaslandığında durum ne olurdu ?
    x max kesinlikle ancak kimse kusura bakmasında okadar paraya değecek bir fark yok
  • XsMax 10.800 TL - 64 GB
    Samsung S10 Plus 7.500 TL - 128 GB (ve fiyatı 3 aya kalmaz düşecek, tahminim 6.500)

Bu kadar TL farkı için iPhone X ne yaptı, neler sunuyor bize ?

iPhone çok iyi bir cihaz evet, ama bu fiyat farkına iyi olması yeterli değil ! Heryer de bir kısıtlama söz konusu, forumun en başında belirttiğim özellikleri sunabilmek bu kadar mı zor, eğer sunamıyorsa neden bu kadar pahalı ?

Bence iPhone'un son dönemlerde çıkan amiral androidlere karşı şansı azalıyor, tabi ki değişime açık olan insanlar aracılığı ile...
  • İphome 6 dan şirketim tarafından verilen huavey p smart2018 e geçtim.

Hayat android te onu anladım. İphone gözümde babane telefonu artık.

Telefonumda resmen sanat yapıyorum şuan.
    Tema programı indirdim. İnanılmaz görsellikte temalar var. İphonun ikonlarından tiksinmiştim artık.
    Bunda ikonları kafama göre serpiştirdim. İstemediklerim alt memüde hiç kalabalık yapmıyor.
    Masa üstünde mail pencerem hep açık.
    Notlarım göze batmayacak şekilde masa üstünde.
    Sonsuz döngü.
    Sınırsız zil sesi.
    Bir tek klavyelerde Alışamadım. Olmadı bi İphone klavyesi indiririm 😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu sahibine hak veriyorum. Apple'dan Samsung'a geçenlerden biri de benim.

4.5 yıl iPhone 5s kullandım (yeni modelleri çıktı, alma imkanım olduğu halde almadım -teknolojinin sonu yok-). Note 7'nin çıktığı zamanlar tabi. Cihaza hasta oldum :) Alacakken piyasadan toplanmaz mı bu 7'ler? :) Kaldık öyle. Bir süre sonra FE olarak yeniden düştü piyasaya. Hemen kaptım bir tane. O gün bu gündür Note FE'ciyim :)

Telefonda ilk baktığım şey tasarım (5s'i o yüzden uzun süre kullandım). Apple artık alakalı alakasız herkesin ilgi odağı olmaya başladı. 7+'taki arı sokmuş gibi şişen kamera kısmı, Apple Türkiye'nin fiyat politikası, Apple'ın çizgisinden şaşması vs. vs. başka sebeplerden androide geçtim. Android mutlulukmuş, bunu anladım. Hem iPhone hıyar gibi :D

Konu sahibini seçiminden dolayı tebrik ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 10 Mart 2019; 17:51:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    Usta kılıf taktığın zaman i7 plusa , dediğin gibi sokulan arı sonrası yoğurt sürüp inmişe benziyor bendeki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mir08 -- 10 Mart 2019; 12:42:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Konu sahibine hak veriyorum. Apple'dan Samsung'a geçenlerden biri de benim.

4.5 yıl iPhone 5s kullandım (yeni modelleri çıktı, alma imkanım olduğu halde almadım -teknolojinin sonu yok-). Note 7'nin çıktığı zamanlar tabi. Cihaza hasta oldum :) Alacakken piyasadan toplanmaz mı bu 7'ler? :) Kaldık öyle. Bir süre sonra FE olarak yeniden düştü piyasaya. Hemen kaptım bir tane. O gün bu gündür Note FE'ciyim :)

Telefonda ilk baktığım şey tasarım (5s'i o yüzden uzun süre kullandım). Apple artık alakalı alakasız herkesin ilgi odağı olmaya başladı. 7+'taki arı sokmuş gibi şişen kamera kısmı, Apple Türkiye'nin fiyat politikası, Apple'ın çizgisinden şaşması vs. vs. başka sebeplerden androide geçtim. Android mutlulukmuş, bunu anladım. Hem iPhone hıyar gibi :D

Konu sahibini seçiminden dolayı tebrik ederim.
    Hocam sağolasın, mutluluğun daim olsun :) 10 gündür hapisten çıkmış gibiyim valla...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.