Şimdi Ara

iPhone SE Plus geliyor: İşte fiyatı ve çıkış tarihi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
9.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kalitesi hakkında iphone se savunulacak tarafı mı var. 3.5 senelik mi a1 de bile daha kaliteli ekran var. Ayrıca her iş telefonla yapılıyor artık. O ekran boyutu komedidir. Kasa küçük olup ekran çerçevesini küçültseler biraz mantıklı olacak ama o bile se kullanıcıları için fazla. Bakın çözünürlüğe girmedim bile.

1820 mah bataryasını az bile söyledim. Apple bile telefonunu açıklarken batarya değerini açıklamaya utanıyor.

Sana geekbenchteki sidik yarışında başarılar. Napacaksan o kadar puanı sanki uzaya roket atacak. Gidip göt kadar ekrandan pubg oynayıp, instagramdan karı kız likeyacak. Gelmiş geekbench diyor. poco moco değilde bu dediklerini 2500lük telefonda da yaparsın. Hatta se den çok daha memnun kalırsın. Ama kafandaki elma takıntısını düşürmen gerekiyor.

Ayrıca 250$ lık 2 android telefon $500 dolarlık iphone se den daha güncel ve donanımlı olacaktır. Androidi 2 sene kullanıp yenisi alırsın oradan güncellemeye devam edersin. Se yi alıp 4 sene kullanıp bak güncelleme geliyor diyip yamalı bohça gibi her sene batarya değiştirirsin.

Neyse deliyle tartışılmaz sen devam et kardeşim. SE'ne  

• dugers kullanıcısına yanıt

Hocam kusura bakma ama ekran kalitesi konusunda biraz saçmalamışsın. Çözünürlük demek her zaman kalite demek değildir. Bu noktada kesinlikle kullanılan panelin kalitesi önemli. Kaldı ki ips ekran ile birlikte 326 ppi kesinlikle göze batmıyor. Mi a1 ile iphone 11’in ekranını yan yana getir ve bana gerçekten a1’in ekranının daha iyi olduğunu kanıtla. Diğer söylediklerin için bişey diyemem zevk meselesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Touch ID in Home Button diyor da telefonda nerede Home...

• Corvo_Attano kullanıcısına yanıt
    yersen
  • Mi 5s plus kullanıyorum ve martta 4. senesi dolacak. Etrafımdaki bir çok kişi de sizin o çöp dediğiniz xiaomi kullanıyor ve gayet memnunlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: uysaloguz

Mi 5s plus kullanıyorum ve martta 4. senesi dolacak. Etrafımdaki bir çok kişi de sizin o çöp dediğiniz xiaomi kullanıyor ve gayet memnunlar...

xiaomi ucuz oldugu icin memnunlar zira telefonun ucuz olmaktan baska bir artisi yok.. 

su an bu yaziyi ucuz xiaomimle yaziyorum ve memnunum gunde 10 bin kez ekranina dokunuyorum mcoc oynamak icin aldim bu copu bir de samsung aldim onunla oyun oynamiyorum.. duzgun telefonun pil arti dokunmatigini pert etmek istemiyorum cunku al sana xiaomiden memnun kalma sebebi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 23 Ocak 2021; 22:2:20 >
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Valla kusura bakma o senin kendi hüsnükuruntun,telefonları çöp falan değil. Gayet kaliteli telefonlar yapıyor, en azından apple gibi telefonu yavaşlatıp milletti keriz yerine koymuyor,fahiş fiyatlı aksesuar satıp milleti de söğüşlemiyor(en azından apple kadar değil,neticede hepsi ticari şirket) . Teknoloji olarak da çinliler artık taklit etmekten öte öncülük etmeye başladılar. Yakında zaten ne kore kalır ne abd telefonları.

• quote:

Orijinalden alıntı: uysaloguz

Valla kusura bakma o senin kendi hüsnükuruntun,telefonları çöp falan değil. Gayet kaliteli telefonlar yapıyor, en azından apple gibi telefonu yavaşlatıp milletti keriz yerine koymuyor,fahiş fiyatlı aksesuar satıp milleti de söğüşlemiyor(en azından apple kadar değil,neticede hepsi ticari şirket) . Teknoloji olarak da çinliler artık taklit etmekten öte öncülük etmeye başladılar. Yakında zaten ne kore kalır ne abd telefonları.

xiaomi telefonlari bence iki acidan cop.. birincisi rom yuzunden cop.. eger xiaomiciysen, mi a3 un basina bu sene ne geldigini duymussundur mutlaka.. tek bir miui guncellemesiyle cihaz pert oldu ve yetkili hesapsiz ayaga kaldirilamadi.. miui her surumde garip garip buglar.. rom spy coplugu.. o yuzden de stok sekilde performans dusuk..

ikincisi kullanilan paneller dandik.. renkleri ve gorus acisi duzgun olanin ekraninda ghost olusuyor, ghost olusmayanda fabrikasyon soluk ve gorus acisi berbat..

tabii inkar edeceksin ama gunes balcikla sivanmaz demisler.. ucuz olmasaydi o markayi emin ol kimse almazdi.. turkiyede de cakma imeili kullaniyorlar zaten..

iphone a ios a batarya sagligi eklendiginden beri yavaslatilma yapilmiyor apple mahkemeye verildi tazminat odedi ve artik boyle bir sey yok.. sen 5 sene oncesinden bahdediyorsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 23 Ocak 2021; 23:0:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UçanZebra

red mi note 8 icin gcam nerden bulabilirim

Alıntıları Göster

burdan config dosyasını indir https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-urnyx-02//

burdan da apk dosyasını indir https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1500//

apk yi yükle aç uygulamanın ayarlarına girip ordan yapılandırma dan rasgele config oluştur cihazın dosya yöneticisinde gcam/config klasörünün içine indirdiğin config dosyasını at.

Sonra uygulama geri kamera değiştir tuşu ile foto çekme tuşunun ortasındaki siyah boşluğa çift tıklayarak karşına çıkan indirdiğin config dosyasını secerek restore deyip kullanmaya başlayabilirsin.

• Adamlar ucuz ama kaliteli telefon diye yola çıktı ama geldiğimiz noktada xiaomi nispeten premium telefonlar üretir oldu. Fiyatları da ucuz değil! Performans düşük diyorsun da ne bekliyorsunuz ki? Telefon kanatlanıp uçsun mu? SD801 den sonra zaten işlemci olsun gpu olsun hızlandı,nasıl performanslı olmuyor? Apple da dediğiniz gibi eski bir olay frekans yavaşlatması ama yaptı. Şimdi de donanımda bilinçli eskitme veya başka bir hile yapmadığını bilebilir misin? Neticede sabıkalı bir firma. Onu geçtim aksesuarları her zaman pahalı. Şimdi de şarjı çıkardı misal kutudan, fiyat anlamında da düşüş olacağını sanmıyorum. Şarj parası da apple nin cebine kalacak. Bir de onun sayesinde tüm üreticiler de aynı haltı yiyecek,giren-çıkan yine tüketiciye olacak. Telefon tecrübesine gelirsek de tamamen tüketici zevkine-beklentisine kalmış. Size kötü gelen bir başkasına güzel gelebilir veya tersi. Netice itibariyle benim için çöp değil! Birçoğu için de öyle. Senin için çöp ise almazsın, gider verirsin bir dünya para iphone a olur biter. Ha samsung kullanıyorum demişsin, aynı fiyata daha üst donanım xiaomi almak mı yoksa samsung mu diye sorarsan da kesinlikle xiaomi. Eski marka diye daha pahalıya mal satmanın anlamı var mı? Reklam gideri, diğer işletme giderleri vs derken oluşan ki farkı yine tüketiciye yüklüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

xiaomi telefonlari bence iki acidan cop.. birincisi rom yuzunden cop.. eger xiaomiciysen, mi a3 un basina bu sene ne geldigini duymussundur mutlaka.. tek bir miui guncellemesiyle cihaz pert oldu ve yetkili hesapsiz ayaga kaldirilamadi.. miui her surumde garip garip buglar.. rom spy coplugu.. o yuzden de stok sekilde performans dusuk..

ikincisi kullanilan paneller dandik.. renkleri ve gorus acisi duzgun olanin ekraninda ghost olusuyor, ghost olusmayanda fabrikasyon soluk ve gorus acisi berbat..

tabii inkar edeceksin ama gunes balcikla sivanmaz demisler.. ucuz olmasaydi o markayi emin ol kimse almazdi.. turkiyede de cakma imeili kullaniyorlar zaten..

iphone a ios a batarya sagligi eklendiginden beri yavaslatilma yapilmiyor apple mahkemeye verildi tazminat odedi ve artik boyle bir sey yok.. sen 5 sene oncesinden bahdediyorsun..

Alıntıları Göster

xioami'nin sağlam cihazları da var çürük cihazları da var senin cihazdan ne beklediğine bağlı rom diyorsan saf android pixel experience(aosp tabanlı) romlardan birini denersin ios yada ondan daha stabil hız alırsın.

Kamera dersen gcam var aldığın cihaz tepe model cihaz ise ona uygun gcami yükleyip foto konusunda iphone dan daha iyi sonuçlar alırsın.Pixel vs iphone kamera karsılaştırmalarına bakabilirsin.

Video çekme diyorsan gimball ile en iyi sonuçu alabilirsin İphone vereceğin fark ile.

Güncelleme diyorsan tonlarca costum romlar var tepe model cihaz ise iyi portlanmış uzun senelerce romlar çıkıyor (lg g2 ye stabil android 11 rom çıkması gibi).

Vb. gibi seylerle xioami yada başka muadil cihazı çok daha iyi hale getirebilirsin.

Ha yok ben hiç uğraşmıcam böyle seylerle diyorsan 2 kat misli para verip İphone kullabilirsin.

• Yorumlara göre iPhone alırsak açıp kullanıyoruz, başka bir şey alırsak custom rom, apk, potrlanmış bilmem ne gibi işlerle uğraşmak gerekiyor.
  • Yok hocam ya, 4 yıldır en ufak bir şey yüklemedim (custom rom, kamera programı vs).Gerek var mı, kişiden kişiye göre değişir. Ha bir de bir ara apple kamerası pembe çekiyordu güneşte, onun çaresi de yanlış hatırlamıyorsam eliniz ile kameraya gölge yapmak gibi bir şeydi. Sonra kaliteli telefon denen samsung un note 7 faciası var vs. Ama sorarsan xiaomi çöp. Neyse uzatmaya gerenk yok, parası olan alır iphone u koyar masanın üzerine atar havasını...

• Se serisini sevenlerin tek sorunu bataryaydı. Plus ile batarya sorununu çözmeye çalıştılar muhtemelen. Güzel bir telefon olabilir bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: joker669

xioami'nin sağlam cihazları da var çürük cihazları da var senin cihazdan ne beklediğine bağlı rom diyorsan saf android pixel experience(aosp tabanlı) romlardan birini denersin ios yada ondan daha stabil hız alırsın.

Kamera dersen gcam var aldığın cihaz tepe model cihaz ise ona uygun gcami yükleyip foto konusunda iphone dan daha iyi sonuçlar alırsın.Pixel vs iphone kamera karsılaştırmalarına bakabilirsin.

Video çekme diyorsan gimball ile en iyi sonuçu alabilirsin İphone vereceğin fark ile.

Güncelleme diyorsan tonlarca costum romlar var tepe model cihaz ise iyi portlanmış uzun senelerce romlar çıkıyor (lg g2 ye stabil android 11 rom çıkması gibi).

Vb. gibi seylerle xioami yada başka muadil cihazı çok daha iyi hale getirebilirsin.

Ha yok ben hiç uğraşmıcam böyle seylerle diyorsan 2 kat misli para verip İphone kullabilirsin.

Alıntıları Göster

senin soyledigin gibi olsaydi herkes xiaomi alirdi yuklerdi lineage pixel bilmemne ios gibin olurdu.. apple iflas ederdi  

aosp bilmemne pixel experience ve tum digerleri stabil degil kafasina gore reset atiyor cin firmasi bile olsa milyar dolarlik firma bile duzgun rom gelistiremiyor iki tane xda ergeni mi gelistirecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 24 Ocak 2021; 6:55:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Yorumlara göre iPhone alırsak açıp kullanıyoruz, başka bir şey alırsak custom rom, apk, potrlanmış bilmem ne gibi işlerle uğraşmak gerekiyor.

custom kullanamazsin cihazin kendi romundan daha unstable.. piyasada hicbir cihaz iphone kadar iyi degil amerika da 2500 dolar hamburgercide calisan adam aliyor 1000 dolar iphone.. 250 dolar xiaomi.. turkiyede de boyle olsaydi yani iphone 1000 tl olsaydi o cakmalari kendileri de savunmazdi millete 250 liralik telefon mu alinir fakirler derlerdi.. insanimiz luksu gosterisi sever biraz.. turkiye de bu markayi ve ozellikle yan markalari poco moco kullanan ogrenci genclerin agresif olmasi da iyi olana ulasamamanin verdigi hirs bence.. ben hirsli degilim bu konuda o yuzden cihazlarla ilgili gercekleri yaziyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 24 Ocak 2021; 7:0:27 >
  • @Mr. Jingles @~Lion King~

Yeni telefonumuz geliyor.  

• yav bu isimler sıkmadımı? yakında xs max pro se ultra plus xr mini diye Bi model çıkaracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

@Mr. Jingles @~Lion King~

Yeni telefonumuz geliyor.  

Uu bi titreme geldi bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Uu bi titreme geldi bana

Alıntıları Göster

Hava soğuk ondandır.  

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.