Şimdi Ara

iphone 7 plus dokunmatik sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar biraz uzun olacak ama daha önce başına gelmiş biri varsa fikirlerini rica ediyorum, telefonumun ekranı kırıldı hoparlörün olduğu kısımdan ancak dokunmatik ve ekran da hiç bir sorun yoktu gayet güzel çalışıyordu yaklaşık 3 ay böyle kullandıktan sonra çatlakların çok kötü görünüyor olmasından dolayı ekranı tamirci bir arkadaşıma değiştirttim, orjinal ekran takıldı (bizzat kontrol ettim) ve ön mikrofon kırılmadan dolayı arızalandığı için sensör filmi de değişti (bunda apple logosu yoktu) 2 hafta sonra ışık sensörü arızalandı devreye girmemeye başladı, bunun sonrasında bir kaç gün sonra dokunmatik sapıtmaya başladı bazen takılıyor yanlış basıyor vs bazen de kusursuz çalışıyor özellikle şarja takılıyken, bazen ekrana dokunmadan parmağı yaklaştırınca algılamaya falan başlıyor arkadaş şehir dışına çıkmış o yüzden bişey yapamıyorum ama telefonda bana söylediğine göre sensörün bozulmuş olmasıyla alakalı olabilirmiş dokunmatik sorunu, böyle bir ihtimal var mıdır?hem sensörü hem ekranı komple değiştirmek zorunda mı kalacağım?

• Sensör flexiyle ekranın alakası yok. Muhtemelen ekran orijinal değil ve sensörün etrafına takılan plastiği arkadaşınız takmadı ve sensör kaydı. Ekran arızalı sensörde 4 tane lehim yeri var. Sökerken bunlardan birini koparmış olabilir çabuk kopuyor veya kaymıştır yerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusiaktas

Sensör flexiyle ekranın alakası yok. Muhtemelen ekran orijinal değil ve sensörün etrafına takılan plastiği arkadaşınız takmadı ve sensör kaydı. Ekran arızalı sensörde 4 tane lehim yeri var. Sökerken bunlardan birini koparmış olabilir çabuk kopuyor veya kaymıştır yerinden.
    cevap için teşekkür ederim, internetten baya araştırmıştım taktırmadan önce orjinal ekranla yan sanayi ekranın farklarını, hatta ilk getirdiği ekran yan sanayiydi(apple logosu yoktu ve köşedeki barkod yoktu, ben bunun yan sanayi olduğunu söyleyip değiştirttim ertesi gün tekrar geldi ve bütün kontrolleri yaptım ekran orjinaldi aslında garantisi vardı servise verecektim fakat 10 gün civarı onarım süresi verdikleri ve yedek telefonum olmadığı için hemen yapacak birine verme gereği duydum fiyatı servis fiyatıyla aynı seviyeye geldi ama yapacak bişey yok, sonuçta ortada ne yapsam bilemedim.

siz telefoncu musunuz?eğer öyleyse yeriniz nerede ve orjinal ekran ile yan sanayi ekran arasında kullanım açısından çok fark oluyor mu ve fiyatları nedir? bilgi verirseniz sevinirim

• kingstonn K kullanıcısına yanıt
    Ben 8 senedir sadece Apple üzerine çalışıyorum.her türlü onarımı konusunda herşeyi bildiğimi düşünüyorum.Orijinal ekranı öyle herkes bulamaz. Cam değişimi yapılmış olan ekranlardan takmış olabilir.

• quote:

Ben 8 senedir sadece Apple üzerine çalışıyorum.her türlü onarımı konusunda herşeyi bildiğimi düşünüyorum.Orijinal ekranı öyle herkes bulamaz. Cam değişimi yapılmış olan ekranlardan takmış olabilir.
    bende bundan şüpheleniyorum çünkü dokunmatik ile ekran arasında bir sürtünme izi gibi bişey var, ekran takıldığında anlamadım çünkü temizken belli olmuyor sadece kirlendiğinde görülüyor sanki dokunmatik makina ile kazınmış ve yenisi takılmış gibi ama anlam veremediğim ilk 1-2 hafta normal çalışmasıydı :)

önceki mesajımdaki diğer sorularıma da pm yada burdan cevap verirseniz sevinirim istanbuldaysanız size yaptırabilirim
  • orjınal ekran takılma şansı yoktur yetkısı olmayan yerlerde yetkisiz yerlerde revize yani onarımlı ekran kırık ekranlardan çevrilme ekranlara orjınal olduğunu idda eden arkadaşlar vardır .yeni cihazların hepsi bitişiktir (sıfır orjinal bir ekran ancak appleden alınır.apple veya kurumsal firmalar bu tür ürünleri çıkarırken bayiye faturalı çıkış yapar orjınal ve sıfır olduğunu idda eden arkadaş size fatura kessin faturadada orjınal apple lcd ekran ve cihazınızın modelini ve seri numarasını yazdırın bu sıfır ve orjınaldır ) (çıkma hurdan alınma ) konunuza gelince sizin ekranı arkadaşınız onarım yaptırmış büyük ihtimal orjınal olduuğunuda ekran filminin üzerindeki elma logosunu gösterdi nerden çıkardım diye soracaksanız sensör flexsin üzerinde logosu yok demişsiniz lcd filminde gösterdi size logoyu orjınallık çok kalmıyor polerize değişiyor oka değişiyor çite değişiyor cam değişiyor aplle çıtalarda barkot camlarda barkot vardır herneyse (sensör flexsi ön kamera siri microfonları ekranı açıp kapa gibi bir çok görev yerine getirir vb ama sin anlatımınızda çıkardığım şu ekran onarım olmuş çıtalar değişmiş işlem yapılırken ekran zarar görmüş olabilir veya lehimleri oturmamış olabılır sensör açıp kapama belkim yuvasından kaymış olabilir siz yinede arkadşınızla bağlantıya geçiniz başka yere müdahale ettrimeyin idare edin sonuçta arkadaşınız çözer gelince arkadaşını bekleyin ( buarada yazım hataları için özür dilerim ç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbu -- 21 Mayıs 2018; 10:30:46 >

• kingstonn K kullanıcısına yanıt
    Ekrandaki sürtünme gibi dediğiniz şey muhtemelen oca dır. Çünkü dış cam değişimi yapıldıktan sonra yeterli ısı verilmeyince oca iz bırakıyor ve tam yapışmayan yerleri oluyor.Orijinalle cam değişimi olmuş olan ekranı kıyaslarsak şöyle ki;

Cam değişimi yapılan ekran dış camı sökülürken arıza yapabilir ve bu arıza kendini hemen göstermeyebilir 1-2 hafta sonra sorunlar çıkmaya başlar.Adam camı sökerken alttan ısı verip misina ile ekranla cam arasına giriyor ve arızalanabiliyor.cam değişmiş ekranda güneşte güneş gözlüğüyle bakıldığında ekran zor görünebiliyor.çıtası bir kaç ay sonra camdan ayrılmaya başlar.

Orijinal ekranda hiçbir sorun çıkmaz.çıtası orijinaldir kasaya tam oturur.

Ben izmir de kendim yapıyorum bu işi ama cam değişimi ve yan sanayi parçalar kullanmadan sadece orijinal yedek parçalarla.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenbu

orjınal ekran takılma şansı yoktur yetkısı olmayan yerlerde yetkisiz yerlerde revize yani onarımlı ekran kırık ekranlardan çevrilme ekranlara orjınal olduğunu idda eden arkadaşlar vardır .yeni cihazların hepsi bitişiktir (sıfır orjinal bir ekran ancak appleden alınır.apple veya kurumsal firmalar bu tür ürünleri çıkarırken bayiye faturalı çıkış yapar orjınal ve sıfır olduğunu idda eden arkadaş size fatura kessin faturadada orjınal apple lcd ekran ve cihazınızın modelini ve seri numarasını yazdırın bu sıfır ve orjınaldır ) (çıkma hurdan alınma ) konunuza gelince sizin ekranı arkadaşınız onarım yaptırmış büyük ihtimal orjınal olduuğunuda ekran filminin üzerindeki elma logosunu gösterdi nerden çıkardım diye soracaksanız sensör flexsin üzerinde logosu yok demişsiniz lcd filminde gösterdi size logoyu orjınallık çok kalmıyor polerize değişiyor oka değişiyor çite değişiyor cam değişiyor aplle çıtalarda barkot camlarda barkot vardır herneyse (sensör flexsi ön kamera siri microfonları ekranı açıp kapa gibi bir çok görev yerine getirir vb ama sin anlatımınızda çıkardığım şu ekran onarım olmuş çıtalar değişmiş işlem yapılırken ekran zarar görmüş olabilir veya lehimleri oturmamış olabılır sensör açıp kapama belkim yuvasından kaymış olabilir siz yinede arkadşınızla bağlantıya geçiniz başka yere müdahale ettrimeyin idare edin sonuçta arkadaşınız çözer gelince arkadaşını bekleyin ( buarada yazım hataları için özür dilerim ç
    teşekkürler, ekranın sağ üst köşesinde barkod vardı kablolarında logo vardı ama yeni takılan sensör kablosunda yoktu,bu durumda tekrar orjinal ekran taktırayım diye kazıklanmama gerek yok sanırım dışarıda onarımsız ekran bulunmuyorsa :( serviste bakmaz artık yan sanayi mi taktırmalıyım ne yapsam bilemedim, çocukla konuştum 1 ay sonra gelecek ben bunu tekrar yaptırıp çocuğa taktığı parçaların ücretini iade alıcam ama baya muallakta kaldım simdi

• quote:

Ekrandaki sürtünme gibi dediğiniz şey muhtemelen oca dır. Çünkü dış cam değişimi yapıldıktan sonra yeterli ısı verilmeyince oca iz bırakıyor ve tam yapışmayan yerleri oluyor.Orijinalle cam değişimi olmuş olan ekranı kıyaslarsak şöyle ki;

Cam değişimi yapılan ekran dış camı sökülürken arıza yapabilir ve bu arıza kendini hemen göstermeyebilir 1-2 hafta sonra sorunlar çıkmaya başlar.Adam camı sökerken alttan ısı verip misina ile ekranla cam arasına giriyor ve arızalanabiliyor.cam değişmiş ekranda güneşte güneş gözlüğüyle bakıldığında ekran zor görünebiliyor.çıtası bir kaç ay sonra camdan ayrılmaya başlar.

Orijinal ekranda hiçbir sorun çıkmaz.çıtası orijinaldir kasaya tam oturur.

Ben izmir de kendim yapıyorum bu işi ama cam değişimi ve yan sanayi parçalar kullanmadan sadece orijinal yedek parçalarla.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    cam değişimi yapılmış olabilir çok anlamıyorum bu işlerden orjinal ekranı hala bende ama sökerken üst tarafında baya pul pul dökülmeler oldu tekrar kullanamam bildiğiniz 2 cm çapında delik oluştu orada

benim anlam veremediğim madem böyle bir imkan var, neden kendi ekranımın camını değiştirmek yerine ekstra maliyetle komple değiştiriyor bu adamlar madem öyle al benim kırık camımı değiştir bende kazanayım

• Cam değişimi yaptıralım dese 150tl ye yaptıracak ve size en fazla 250 söyler siz bu işlemin kaç tl ye yapıldığını daha sonradan araştırıp öğrenirdiniz kesin. Hem de 100tl kazanacaktı ama şimdi 250tl ye mal ettiği ekranı takarak daha fazla kar etti tahminim 530tl

• cam değişimden kesinlikle orjınallik bozulur cihaz garanti dışı kalır orjınal parça orjınal cam orjınal oka orjınal çıta bulamazsınız çin orjınali :) üstelik arıza verme olasılı yüksektir ilerliyen zamanlarda apple kesinlikle dışarı parça vermez çıkış olsa dahi olamaz olsa dahi faturalı
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    Tsk ustam uzun zamandir yazmiyordun yazdiklarinda haklisin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yine ben yine başıma iş geldi :) arkadaşın dönmesini bekleyemediğim için bu gün bi yerde tekrardan ekranı değiştirttim şimdi gayet sorunsuz çalışıyor ama telefon sessizdeyken bile kısık sesle zil sesini duyuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.