Şimdi Ara

İPHONE 6 NEREDEN ALMAK DAHA MANTIKLI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
2.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PcMaP

araştırdım, en uygunu avrupa ülkeleri. hem garanti açısından hemde tamir açısından.

tl bazında güncel döviz ile iPhone 6 64 gb fiyatları: 2235 İngiltere, 2300 Almanya, 2350 Fransa, 2410 İtalya .

bence en uygunu ingiltere. hem pasaport olsun hem de vize işlemleri olsun en mantıklısı ingiltere geliyor bana. hem ingiltere'ye bilet fiyatları falanda gidiş geliş 400 500 tl civarında.nerden baksanız minimum 300 tl cebime giriyor.

değerlendirmeye alın derim :)

Merhaba ingiltereyim fiyatlar uygun gibi keşke sterling dahada düşse. Ön siparişi verdim bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar amazondan felan getirtsek gümrükte takılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sago kafkef

Arkadaşlar amazondan felan getirtsek gümrükte takılır mı?

Tabi ki evet.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Peki ne kadara mal olur bize? Daha uygun fiyata getirtebilirmiyiz amazon üzerinden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sago kafkef

Peki ne kadara mal olur bize? Daha uygun fiyata getirtebilirmiyiz amazon üzerinden?

Kargo ile Türkiye'ye GSM ürünleri (Cep telefonu, navigasyon cihazı vb) getirtmek yasak. Sadece seyehate gittiğinizde yanınızda getirebilirsiniz.
  • benim niyetim "200-300 lira fazla olsun temiz olsun" yani TR apple store dan alacağım
  • Apple STORE tabi ki iade olayı çok süper iPhone 5s de 2 kere kullandım o hakkı mı oldukca iyi hizmet. Turkcell AVEA uğraştırir.

• İyi güzel de:

1) Uçaktan iner inmez, AppleStore'a koşturup,sonra da varsa akşam uçağı ile mi TR'ye döneceksiniz? Öyle bile olsa, gün içindeki ol ve yemek paralarınız aynen uçak biletiniz gibi "masraf" sayılmaz mı?

2) Diyelim ki 300 TL kazandınız (ince hesap yapmadım sizin rakamlarınız üzerinden: İngiltere'de KDV/VAT %20'dir. Çıkarken nakit olarak bunu geri almak isterseniz ortalama yarısı elinize geçer. Dönüşte de 115 TL kayıt bedeli olacak, tabi pasaport sizinse ve kayıt hakkınız varsa... Ha bir de İngiltere için vizenizin zaten olduğu varsayılmakta!...Umarım hesaplarınızda bunları da dikkate aldınız...). Bu kazanıma karşılık da ürünün garantisinde 1 yıl kaybedeceksiniz (TR'de 2 yıl, İngilterede 1 yıl garanti...). Apple olsun olmasın, herhangi bir elektronik cihazın 2. kullanım yılında "arılanma olasılığı" ilk yıldakine en az %50 daha fazladır. Bütün bunlara karşılık 300 TL sizce yeterli bir kazanım mıdır?

• bence yurt dışından alınacak kadar uçurum fiyatlar yok
  • vatandan da alınabilir özel bir indirim yaparlarsa
  • Arkadaşlar ankara cepa avm de lydia var oradan da nakit havale fiyatıyla alabilir miyiz ?
  • Bu sene ip6+ alip buyuk gelirse yada rengi begenmez isem iade etmeyi planliyorum. Gecen sene 5s ekraninda aralik vardi iade etmedim boyle seylere alisik degiliz malum sonra ekran arizalandi sifiriyla degisti.

• mafaky kullanıcısına yanıt
    bir telefon için zaten gidilmez oraya buraya.
    benim bahsettiğim mesele işi ticarete döken insanlar için.
    misal benim avrupada yaşayan akrabalarım var. hepsinin de pasaportları bilahare bulunuyor. bunlar Türkiyeye gelirken birer tane iPhone alsalar, kendilerinin pasaportlarına kayıt ettirseler, sonrada telefonları bana ulaştırsalar, bende 100 tl farkla buradaki müşterilere satsam. her bir telefondan 200 tl kar ettiğim düşünülürse çok mantıklı geliyor kulağa. (ki benim gibi yapan çok insan var piyasada.)

iyi günler dilerim ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Şuanda tek fark Apple'ın 15 gün sorgusuz sualsiz iade alması.
    Bunun dışında fiyat bilmediğimiz için birşey diyemiyoruz. Bazı firmalar satış olsun diye Apple'ın fiyatından aşağı inebilir mi, hep birlikte göreceğiz.
    Apple onarım yapmaz, cihaz sorunlu ise değiştirir.

Ben Apple'dan geçen hafta iPhone 5S aldım. Ben şimdi gidip bunu geri vermek istiyorum desem neden falan sormayacaklar ya da bir işlem yapmadan direkt alacaklar mı yani?

15 gün derken iş günü mü yoksa hafta sonları da dahil mi?

Sim takılmamış olması gerekir. Telefona sim takılıp gerek apple gerek uydu aktivasyon yapıldığı anda kullanılmış durumuna düşüyor ve 14 gün iadesi geçersiz kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

quote:

Bunun dışında fiyat bilmediğimiz için birşey diyemiyoruz. Bazı firmalar satış olsun diye Apple'ın fiyatından aşağı inebilir mi, hep birlikte göreceğiz.

Ben Apple'dan geçen hafta iPhone 5S aldım. Ben şimdi gidip bunu geri vermek istiyorum desem neden falan sormayacaklar ya da bir işlem yapmadan direkt alacaklar mı yani?

Sim takılmamış olması gerekir. Telefona sim takılıp gerek apple gerek uydu aktivasyon yapıldığı anda kullanılmış durumuna düşüyor ve 14 gün iadesi geçersiz kalıyor

Dün Apple çalışanına sordum, istediğiniz gibi kullanmış olabilirsiniz fark etmiyor ürün sorunsuz olduğu sürece iade edebilirsiniz dedi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dün Apple çalışanına sordum, istediğiniz gibi kullanmış olabilirsiniz fark etmiyor ürün sorunsuz olduğu sürece iade edebilirsiniz dedi.

benim bildiğim kesinlikle ve kesinlikle aktivasyon yapılmamaış olması gerektiği, yoksa adam alır 15 gün kullanır geri götürür önünü alamazlar

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Kullanmadığın ürünü zaten herkes geri alır.14 gün içinde koşulsuz iade hakkı var aktivasyon sorun değil.Kimse okadar parayı telefonu 3 5 gün kullanmak için verip uğraşmaz.
  • Kullanilan cihazlari swap yapiyorlardir bence.

• quote:

Onlar Genpa, Teleservice gibi firmaların garantisi altındaki cihazları satıyorlar.
    Dolayısıyla direk değişim yapma biraz şans işi, problemin ne olduğuna bağlı vs.
    Ancak Apple benden almadın, onlardan aldın, onlara git demiyor, ilk 1 sene Apple'a da gidebiliyorsunuz, sonraki 1 sene telefonun garantisini hangi firma sağlıyorsa ona gidiyorsunuz diye biliyorum.
    (Aslında ben 2 yıl boyunca Apple'a gidilebilir diye biliyordum ancak forumdan birileri düzeltmişti beni, ilk yıl Apple garantisi altında, ikinci yıl ithal eden, garanti sağlayan firma garantisi altında denilmişti)

Hocam Apple 2 yıl destek sağlıyor, ülkemizdeki kanunlara göre destek sağlamak zorunda.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benim bildiğim kesinlikle ve kesinlikle aktivasyon yapılmamaış olması gerektiği, yoksa adam alır 15 gün kullanır geri götürür önünü alamazlar

İyi ama telefonu satarken genelde kuruyorlar zaten istediğinde. Kurmadığın sürece telefonu sim kartsız kullanamıyorsun ki?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.