Şimdi Ara

İphone 6 64 Gb mı yoksa 6s 16gb mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, İphone6 16 gb kullanıcısıyım acil bir ihtiyactan dolayı dün cihazı satmak zorunda kaldım, yaklaşık 10 gün kadar sonra tekrardan yeni cihaz alacağım... Genel olarak ip6'dan çok memnunum ancak 16 gb depolama alanı canımı sıkıyordu... Yeni alacağım cihaz tekrardan İphone olacak çünkü Android filan adeta zulüm gibi geliyor bana, iphonedan çok memnunum. Ancak hangi modelini alacağıma birtürlü karar veremiyorum!

Cihazı hazır değiştirmişken bir daha 16 gb almam, 64 olsun diyorum fakat iphone 6'nın rami 1 gb olacağı için orası soru işareti, gerçi 1 gb ramin şuana kadar kastığını görmedim ama, ilerde güncellemeler filan sıkıntı olmasın? şayet 6s alsam onunda rami falan iyi ama 64 gb olanı bütçeyi aşacak. 16gb da ben almak istemiyorum tekrardan... Yada İphone 5s 32 gb alıp, ip7 çıkana kadar onu bekleyeyim diyorum buda bir diğer alternatif. Eğer ip6- 64 gb alırsam kaç yıl kullanabilirim sonuçta geçen senenin telefonu ve fiyatı 2900 tl gibi abartılı birşey... Karar veremiyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 27 Ocak 2016; 13:52:34 >

• Kesinlikle 6 64.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s ile 6 arasında cok fark var tasarım dışında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snncbc

Kesinlikle 6 64.

İp 6 alırsam ip 7 değilde 7s geçerim herhalde... İp 6 2 yıl daha götürür mü hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: coke019

6s ile 6 arasında cok fark var tasarım dışında

Mesela neler?
    16 gb 'a razı olacak kadar iyi ne fark olabilir ki
  • Hocam kesinlikle goturur. Sahsen benim gorusum 16 gb iphone almak sacmalik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 gb eziyet. 6s yenilik olarak aklıma ilk gelenler,

Kasa dayanımı arttırılmış olması
    2gb ram
    3d touch
    Touch id daha hızlı
    Ön kamerası daha kaliteli
    İşlemci

Yerinizde olsam upgrade lerimi S modellerden yana kullanırım. 7 değilde 7S daha mantıklı, S olmayan serilerde geçmişe bakarsanız sürekli hatalar mevcut. 64gb ip6 7S e sizi idare eder, ram a takılmayın apple gerekli optimizasyonu stabiliteyi korumak adına sağlar diye düşünüyorum...

• Ben aktif iCloud'u kullandığım icin hafıza hiç sorun olmuyor
    Farklara gelecek olursak 2gb ddr4 ram gerçekten ise yarıyor ve iPhone 6 yi satma nedenim olarak kasadaki kronik tık tık ses çıkarması sağ alt Köse'de tüm iPhone 6 larda var cok sinir bozucu maalesef ha birde şarjı bariz iyi gidiyor

• quote:

Ben aktif iCloud'u kullandığım icin hafıza hiç sorun olmuyor
    Farklara gelecek olursak 2gb ddr4 ram gerçekten ise yarıyor ve iPhone 6 yi satma nedenim olarak kasadaki kronik tık tık ses çıkarması sağ alt Köse'de tüm iPhone 6 larda var cok sinir bozucu maalesef ha birde şarjı bariz iyi gidiyor

İcloud kullanmıyorum ona ücret filanda ödemeye karşıyım çünkü google drive gibi değil yani fotoları istediğiniz gibi yedekliyemiyorsunuz, cihazdan silinen foto clouddan da siliniyor ki bu çok kötü... Oysa google drive'da 15 gb free alanı var. Birde Ekranda çıtlama nedeniyle Zorlu center'da önce ekranım değişti, ardından da cihazım sıfırlandı oyüzden onunda sıkıntı olacağını sanmıyorum iphone 6 64 gb ta karar kıldım tabi bütçe el verirse 6s 64 gb olsun isterim ama zor görünüyor... Muhtemelen 6 64 gb alıp 2 yıl kullandıktan sonra 7s'e filan geçerim diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 27 Ocak 2016; 23:38:54 >

• quote:

Hocam kesinlikle goturur. Sahsen benim gorusum 16 gb iphone almak sacmalik.

Katılıyorum 16 gb gerçekten zulüm heleki ben çok foto vs çekmeyen biri olmama rağmen 16 gb sıkıntısını epey çektimi öyleki telefonumda hiç mp3 üm bile olmadı

quote:

Orijinalden alıntı: senki

16 gb eziyet. 6s yenilik olarak aklıma ilk gelenler,

Kasa dayanımı arttırılmış olması
    2gb ram
    3d touch
    Touch id daha hızlı
    Ön kamerası daha kaliteli
    İşlemci

Yerinizde olsam upgrade lerimi S modellerden yana kullanırım. 7 değilde 7S daha mantıklı, S olmayan serilerde geçmişe bakarsanız sürekli hatalar mevcut. 64gb ip6 7S e sizi idare eder, ram a takılmayın apple gerekli optimizasyonu stabiliteyi korumak adına sağlar diye düşünüyorum...

Evet rama takılmıyorum, en azından 2 yıl götürür diye düşünüyorum o yüzden 64lük ip 6 alıp bütçeyi zorlamadan ileridede sizin dediğiniz gibi 7s modeline geçerim diye düşünüyorum... Hem 64 gblık iphone satarkende iyi fiyata gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 27 Ocak 2016; 23:43:14 >

• 6s 64 gb.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybp90

quote:

Kesinlikle 6 64.

İp 6 alırsam ip 7 değilde 7s geçerim herhalde... İp 6 2 yıl daha götürür mü hocam

2 yıl da götürür 4 yıl da götürür
  • bence de 6 64gb
  • tercihimi 6 64gb den yana yaptım ama sıfırını almaktansa 2-3 aylık 2300 civarına temiz 2. el düşünülebilir. bir diğer taraftan bakarsan yeni herzaman yenidir. ama 16 gb de bildiğin eziyet. çok fazla film müzikle işim olmamasına karşı 16 gb yetmiyor artık. bir exell uygulaması bile 500 mb civarı yer kaplıyor.
  • 16 sıkıntı oluyorsa ve 6s 64 alacak durum yoksa 6 64 tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybp90

quote:

6s ile 6 arasında cok fark var tasarım dışında

Mesela neler?
    16 gb 'a razı olacak kadar iyi ne fark olabilir ki

ios 9 da bile yeterince hızlı değil 6, ve donanım olarak neredeyse 6s'in yarısı, ios 10 ve üzerinde artık nasıl bir hale dönüşür bilinmez.
  • Eve t arkadaşlar fikir değiştirdim ve biraz bütçeyi zorlayarak 6s 64 gb almaya karar verdim. Avea bayiiden kontrat karşılığı cihazı almış, nakit ihtiyacından ötürü satan bir kişiden alacağım cihazı, açılmamış kutu jelatinli rengi gold fiyatı 2950 tl sizce iyi midir yoksa daha ucuz bulabileceğim yer var mı? birde fatura başkasının adına olacağı için ilerde sıkıntı yaratırmı cihazla ilgili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 6 Şubat 2016; 17:35:06 >
  • 64 GB diyorsun o fiyata çok çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

64 GB diyorsun o fiyata çok çok iyi.

evet 6 s gold 64 gb açılmamış kutu yalnız avea değil turkcell genpa garantili imiş. Apple zorlu center da filan geçerli olmuyor mu hocam bunun garantisi
  • Evet arkadaşlar, anlaştığım kişinin cihazı faturasızmış bende güvenemediğim için 200 tl daha ucuza bu linkteki cihazı aldım ne düşünüyorsunuz?

http://forum.donanimhaber.com/m_114302452/f_//tm.htm#114302452

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayberk_09 -- 8 Şubat 2016; 15:54:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.