Şimdi Ara

İphone 5s Ortam Işığı Sensörü Çalışmıyor Fikri Olan İçeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta yazıldığı gibi ortam ışığı sensörüm arızalı sanırım yada ben çalıştırmayı bilmiyorum. Çalışma mantığını bilen varsa bizide bilgilendirebilir mi. Forumda düzgün bir şey bulamadım. O yüzden konu açma gereği duydum. Işık tutuyorum yukarıdaki sensörlere fakat alttaki bar hareket etmiyor. Garip ki aynı kart üzerinde olan kamera ve yakınlık sensörüm çalışıyor. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor. Format filan attım cihazı sıfırladım fakat değişen bir şey yok Yardımınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasincap53

Arkadaşlar başlıkta yazıldığı gibi ortam ışığı sensörüm arızalı sanırım yada ben çalıştırmayı bilmiyorum. Çalışma mantığını bilen varsa bizide bilgilendirebilir mi. Forumda düzgün bir şey bulamadım. O yüzden konu açma gereği duydum. Işık tutuyorum yukarıdaki sensörlere fakat alttaki bar hareket etmiyor. Garip ki aynı kart üzerinde olan kamera ve yakınlık sensörüm çalışıyor. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor. Format filan attım cihazı sıfırladım fakat değişen bir şey yok Yardımınızı bekliyorum

otomatik parlaklığı aç
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoonXL

quote:

Arkadaşlar başlıkta yazıldığı gibi ortam ışığı sensörüm arızalı sanırım yada ben çalıştırmayı bilmiyorum. Çalışma mantığını bilen varsa bizide bilgilendirebilir mi. Forumda düzgün bir şey bulamadım. O yüzden konu açma gereği duydum. Işık tutuyorum yukarıdaki sensörlere fakat alttaki bar hareket etmiyor. Garip ki aynı kart üzerinde olan kamera ve yakınlık sensörüm çalışıyor. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor. Format filan attım cihazı sıfırladım fakat değişen bir şey yok Yardımınızı bekliyorum

otomatik parlaklığı aç

Açık halde çalışmıyor :/

• quote:

quote:

quote:

otomatik parlaklığı aç

kapatıp tekrar aç eğer otomatik parlaklığı açtıktan sonra parlaklığa elle müdahale edersen ayar devre dışı kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

otomatik parlaklığı aç

kapatıp tekrar aç eğer otomatik parlaklığı açtıktan sonra parlaklığa elle müdahale edersen ayar devre dışı kalıyor.

Yok hocam çalışmıyor donanım ile ilgili sanırım

• Eğer yukarida yazilan gibi calismiyorsa once bir yedek alip restore et telefonu, yine calismiyorsa donanimsal arizadir. Peki telefon gorusmesi yaparken ekran kapaniyor mu peki kulagina goturdugunde?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

Eğer yukarida yazilan gibi calismiyorsa once bir yedek alip restore et telefonu, yine calismiyorsa donanimsal arizadir. Peki telefon gorusmesi yaparken ekran kapaniyor mu peki kulagina goturdugunde?

Evet hocam yakınlık sensörü çalışıyor. Çağrı ekranında kulağıma götürünce ekran kapanıyor. Fakat otomatik parlaklığı açıp sensörü kapattığımda veya ışıl tuttuğumde parlaklık değişmiyor. Sanırım donalımsal. Temiz ios 8.2 shift+güncelle ile yükledim ama değişen bişe olmadı. Yardımın için teşekkürler

• Yasincap53 kullanıcısına yanıt
    O zaman garanti yolu gozukuyor ama sikma canini ben yillardir bir kez bile kullanmadim kapatiyorum o ozelligi zaten garanti yoksa yani onun icin degistirdigine yazik olur

• Ne kadarda önemsiz olsa insanın kaffasını kurcalıyor :). Garantisi var ama telefonda ufak tefek çizikler soyulmalar filan var. Acaba garanti dışı kalırmı cihazım ?

Soyulmalar asla garanti disi birakmaz, ezik yoksa cok belirgin ve sivi temasi yasamadiysan degistirebilirsin ekranini garantiden, eger baska sorun da tespit edilirse yada parlaklik sorunu ana karta bagli bi ariza ise direk cihaz degisimi de olabilir tabi

• Hocam direk değişim sadece apple garantisi yapıyor diye biliyorum. Telefonum 2 yıl garantili. İlk yılı apple garantisi. İkinci yılda vodafone nin sunduğu telefünya modır teleservice midir öyle saçma sapan bir firma. İnternetten firmanın telefon numarasını bile bulamıyorsun. İyiki faturası duruyor. İnşallah garanti hala geçerlidir çünkü benim kasa bayağı yıpranmış. Tek buda değil sorunum bir tane sorunum daha var. Oda hareket sensörüm. Oda çalışmıyor sebebini bulamadım. Sanırım donanımsal sorun oda. Mesela real racing 3 filan oynuyamıyorum. Pusula kullanamıyorum. Bunun hakkında bir fikrin varmı ?

Seri numarani atar misin cihazinin kontrol edelim garantisini ayarlar genel hakkinda kismindan bakabilirsin

• Nereden kontrol edeceksiniz hocam siteyi paylaşın herkez öğrensin. Ayrıca açıkçası cihazın bilgilerini forumda paylaşmak sakıncalı. İmei çalınması sim kilitlenmesi felan olabilir. Ağrımayan başımı ağrıtmak istemem

• quote:

Nereden kontrol edeceksiniz hocam siteyi paylaşın herkez öğrensin. Ayrıca açıkçası cihazın bilgilerini forumda paylaşmak sakıncalı. İmei çalınması sim kilitlenmesi felan olabilir. Ağrımayan başımı ağrıtmak istemem

Haklısınız hocam, imei değil seri no istemiştim onunla bir şey çalınmaz sanırım ama yine de önlem önlemdir

Buyurun buradan yapıyorsunuzhttps://selfsolve.apple.com/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

Nereden kontrol edeceksiniz hocam siteyi paylaşın herkez öğrensin. Ayrıca açıkçası cihazın bilgilerini forumda paylaşmak sakıncalı. İmei çalınması sim kilitlenmesi felan olabilir. Ağrımayan başımı ağrıtmak istemem

Haklısınız hocam, imei değil seri no istemiştim onunla bir şey çalınmaz sanırım ama yine de önlem önlemdir

Buyurun buradan yapıyorsunuzhttps://selfsolve.apple.com/

Teşekkürler ilginiz için 😊

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.