Şimdi Ara

iPhone 5s iOS 8.3 downgrade yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar iPhone 5s kullanıyorum yaklaşık 2 hafta kadar önce iOS 8.2 den 8.3 e geçtim, 8.3 hızlı olmuş güzel ama bazı sorunlar beni sinir etti, bu yüzden iOS 8.2 ye dönmek istiyorum
    sorunlarım şunlar;
    - safaride youtube'a girmek istiyorum ancak adresi yazıp git dediğimde direkt olarak youtube uygulamasına geçiş yapıyor
    - müzik uygulamasına girdiğimde listeler bölümü ile açılıyor (parçalar bölümü veya son dinlediğim şarkı çıkmıyor her seferinde parçalar bölümüne tıklıyorum)
    - yeni emoji klavyesi çok gereksiz olmuş özellikle diğer simgeler için yana kaydırdığımda klavyenin durmadan yana doğru gitmesi çok sinir bozucu
    - geçiş animasyonları iOS 8.2 de daha güzeldi (8.3 te FPS düşük gibi frame'ler belli oluyor)
    - bazen hücresel internet bağlantısı kopuyor bağlı görünüyor fakat internette birşey yapmak istediğimde öylece bekliyor.

NOT: daha önce hiç downgrade işlemi yapmadım bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim,
    veya bu sorunlardan bazılarının çözümünü bilen arkadaşlardan yorumları bekliyorum
    şimdiden teşekkürler..

• 8.3 ten 8.2 ye downgrade yaparken güncellemeleri denetle tuşuna shift ile beraber tıklayacaksın. sonra 5s için indirmiş olduğun ipsw yi seçip 8.2 yazılımını yükleyeceksin. yalnız son arama listesinde sorun çıkabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_Caliskan -- 28 Nisan 2015; 20:09:31 >
  • açıklama için teşekkür ederim.
    son aramaların hiçbiri görünmüyor mu ?
    iOS 8.2 ye geri döndüğümde ve yeni bir iOS çıktığında örn. 8.4 OTA ya direk geliyor mu yeni güncellemeler konusunda sorun yaratır mı ?

ayrıca bir forumda okumuştum; downgrade işlemi yaptıktan sonra telefonu etkinleştirmek için telefona ilk takılan sim kart gerekiyormuş ilk takılan sim kart olmadan şebekeye bağlanmıyormuş. bu doğru mudur bir bilginiz var mı ?
  • Bence uğraşma hocam. İphone'da sürüm düşürmek sıkıntı. Keşke android gibi istediğimiz sürüme geçebiliyor olsaydık.
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    emoji klavyesine ve müzik uygulamasına kafayı takmış durumdayım yoksa kolay kolay böyle işlere kalkışmam.
    siz daha önce sürüm düşürüp bir sıkıntıyla karşılaştınız mı ?
    android konusuna gelirsek tek güzel yanı sürüm değiştirme kolaylığı onun dışında iyiki iPhone'a geçmişim diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahh00

açıklama için teşekkür ederim.
    son aramaların hiçbiri görünmüyor mu ?
    iOS 8.2 ye geri döndüğümde ve yeni bir iOS çıktığında örn. 8.4 OTA ya direk geliyor mu yeni güncellemeler konusunda sorun yaratır mı ?

ayrıca bir forumda okumuştum; downgrade işlemi yaptıktan sonra telefonu etkinleştirmek için telefona ilk takılan sim kart gerekiyormuş ilk takılan sim kart olmadan şebekeye bağlanmıyormuş. bu doğru mudur bir bilginiz var mı ?
    bende -1000 yazıyordu ama hiç arama gorunmuyordu. bide uygulamalar silinmişti. tekrar yüklerken hepsi yarıda kaldı. mecbur restore edip 8.2 sürümü tekrar yukledım. 8.2 ye döndüğümüz zaman 8.3 guncellemesini ayarlar/genel/yazılım guncellemede goreceksiniz. downgrade işleminde ituneste guncellemeleri denetle ile 8.2 yuklersenız etkınlesıtrme ekranı gelmez. iphone'a gerı yukle+shift ile 8.2 yi yuklersenız iphone dakı butun hersey silineceği için açılışta etkinleştirme ekranı gelir. sim kart ile ilgili sorunu ben hiç duymadım. genelde o simkart sorunu simkilitli cihazlarda oluyor. yurtiçi yada simfree cihazlarda öle bi sorun olmaz

• anlaşılan downgrade işlemi bazı sorunlar doğurabiliyor, bende geri yükleme yaptığımda son aramalar sorunu %100 olur mu ? açıkçası sürüm düşürme konusunda kararsız kaldım :)
    siz şu an 8.2 mi kullanıyorsunuz ?
    açıklama için teşekkürler..
  • rahh00 kullanıcısına yanıt
    Sevgili dostum şu son 1 haftada en az 3-4 defa downgrade upgrade Yaptım yani 8.2 ye düşüp 8.3 e çıktım hiç bir sıkıntıda yaşamadım . Yaşayanıda duymadım . Gönül rahatlığı ile yapabilirsin . Ama whatsup o nı fotoğraflarını ve önemli şeylerini yedekle. Ayrıca iTunes da 8.3 yedeğinide al ki tekrar yükseltirsen lazım olur. 8.2 ye geldiğinde resimler geri geliyor ama Sıfır telefon gibi başlıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahh00

anlaşılan downgrade işlemi bazı sorunlar doğurabiliyor, bende geri yükleme yaptığımda son aramalar sorunu %100 olur mu ? açıkçası sürüm düşürme konusunda kararsız kaldım :)
    siz şu an 8.2 mi kullanıyorsunuz ?
    açıklama için teşekkürler..
    downgrade işlemi restore ile geri yukleme ile yapılırsa sorun olmuyor. ozaman butun verileriniz siliniyor. yanlış hatırlamıyorsam 8.3 ün itunes yedeği 8.2 ye yuklenmıyor. fakat 8.2 nın yedegı 8.3 e yuklenıyor. forumda başkalarınında 8.2 ye downgrade işleminde guncelleme ile yaptıklarında sorunlar yaşadıklarını duydum.
    8.2 ye restore etmiştim fakat siri için tekrar 8.3 e guncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_Caliskan -- 28 Nisan 2015; 21:04:59 >
  • Kadric K kullanıcısına yanıt
    downgrade işleminden sonra whatsapp ve rehber verilerimi icloud tan geri alabilir miyim benim için önemli olan onlar diğerleri silinsede olur telefon temizlenmiş olur.
    downgrade yaparken telefonu restore ederek mi yüklemeliyim ?
    iOS imzalarını kontrol edebileceğim ve 8.2 yi indirebileceğim en güvenilir sitenin linkini paylaşabilir misiniz ?
    teşekkürler
  • restore ile yükleyince sorun çıkmıyor yani, rehber ve whatsapp verilerimi de icloud tan alabiliyorsam 8.2 ye dönerim :)
  • icloudtan yedeginizi geri yukleyebilirsiniz. rehber ve whatsappi 👍🏽
  • %100 güvenilir bir ipsw indirme sitesi linki atabilir misiniz
  • siteler ipsw leri applein sunucusundan indiriyor
    https://ipsw.me
    bu linkten indirebilirsiniz.
  • çok soru sordum ama, global mi yoksa GSM mi indireceğimi nasıl anlayabilirim ? :D
  • turkiye cikisli ise global

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_Caliskan -- 28 Nisan 2015; 21:24:30 >
  • zaten yanlislikla gsm yerine global yada tam tersi olursa itunes yuklemiyor. yanlis yukleme sansiniz %0
  • çok yardımcı oldunuz teşekkürler , cihaz türkiye vodafone dan alınma
  • globali indirin. itunes i acinca iphone u geri yukle yi shift tusuna basili tutarak tiklayin. sonra indirmis oldugunuz ipsw yi secin. yazilimin yuklenmesini bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_Caliskan -- 28 Nisan 2015; 21:28:08 >
  • sağolasın yükledikten sonra durumları yazarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.