Şimdi Ara

iPhone 5s & 5c en uygun fiyata nereden alınır ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
3.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar alıp kullananlara h. olsun. Kedi ulaşamıyacağı ciğere muhabbeti dersiniz belki ama su ıphone'a ısınamadım gitti 4 köşe kutu gibi arkadaşımda var kullanıyorum bi türlü sevemedim yani para durumundan mı bilmem bi lg g pro - bir g2 güzel telefonlar neden 2200 vereyim ki 1300-1500 fiyatları dururken ama alana da saygı duyarım onun parası onun zevki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Hey yavrum be. Borusan bile böyle döşemez valla.

Aralarında üretim maliyeti olarak 10 Dolar fark olan 16GB ile 32GB
    cihazların fiyat farklarına bak. 300 Lira. Çüşşşşşşşşşş.

10 Dolar pahalı üret...
    300 lira fazlasına sat...

Ne güzel memleket ya...

Şimdi yediremeyip eksi basarlar.
    Sanki doğruları söylemiyoruz....

İnsanların duymak istedikleri değil, doğruların söylenmesi hoşlarına gitmiyor.

iPhone5 serisindeki NAND Flash'ın 16GB olanı 10.40 , 32GB olanı 20.80 Dolar.

Şimdi birisi daha çıkar ve: "32GB olanının AR-GE harcaması fazla olduğu için pahalı satıyorlar" der. Ben de gülerim. (Ama ağzımla değil...)

Senin Apple'ın başına geçirelim. Fiyatları sen belirler.

16GB a ne fiyat biçersin? 32GB a ne fiyat biçersin? İkisini de satacaksın.

2.150 TL 16GB a fiyat biçtin diyelim. Ekstra 16GB flash maliyeti dediğin gibi 50 TL olsun. 32GB modelin fiyatını ne olarak belirlersin?

2.200 TL mi? 2.250 TL mi? Kaç?

Unutma! 16GB da satacaksın.

Yahu bu 10 Dolar ne zaman 50 lira oldu, bu birincisi.

İkincisi ise, 16 Gigabayt satma zorunluluğumuz neden var?

Hadi ben Apple'ın başına geçtim diyelim. Zaten piyasada büyük bir rekabet var. 16 Gigabayt yerine 20 lira fazla maliyetle (50 değil) , 32GB üretir, aynı fiyattan satarım.
    Böylece telefon alacak olanların büyük bir kısmının aslını çelip, tercihlerini Apple'dan yana kullanmalarını sağlarım.

Diyeceksin ki "kar marjın düşer"
    Alakası bile yok. Satışlar çok artacağı için aradaki fark kapanır, hatta marketten satılacak uygulama sayısı da artacağı için kârlarda artma bile olacaktır...

Örneğin: 16GB yi o fiyattan satarken, adam pahalı diye tercihini başka telefondan yanda kullanılacağına 32GB yi aynı fiyata satarsam, adam başka telefon yerine Apple telefon alır.
    32GB ı pahalı satıp çok kâr edeceğim diye müşteri kaçırmaktansa, 16GB fiyatına satıp müşteri kazanmayı tercih ederim. Zaten müşteri sayısı artacağı için marketten ettiğim kâr da artacaktır. Aradaki farkı rahatça kapatacaktır. Ayrıca müşteri memnuniyeti de en üst düzeye çıkacaktır.

Ben 20 dolar üzerinden hesap ettim. 10 dolarmış aradaki fark. Ama bunun hiç bir önemi yok.

Sonuçda 16GB olan modelin fiyatını 2.150 TL belirledikten sonra 32GB olan modele sadece 10 dolar flash disk maliyeti ekleyerek fiyat belirleyemezsin. 16Gb ve 32Gb arasındaki cazibe dengesini de oluşturmak zorundasın.

16GB i iptal edip 32GB ile başlatmak da bir stratejidir ama yine değişen bir şey olmayacak. Zira bu sefer de aynı sorun 32GB ile 64GB hafızalı modelleri fiyat dengesini oluştururken karşına çıkacak. Bu sefer de 32GB i iptal edip 64GB ile satışa başlarım demezsin herhalde.

16GB için 2.150 çok dese idin bunu anlardım. Ama 16GB 2.150 doğru fiyattır deyip veya bu fiyata itiraz etmeyip aradaki 16GB hafıza farkına gelen ek 10$ maliyet için 250-300TL fiyat farkı istemeleri çok fazla demen bence yanlış. Atıyorum 2.250 TL ye 32GB satılırken kim gidip 2.150 TL ye 16Gb alır ki? Sen alır mısın mesela? Ya da oran ne olur?

Fiyatlar bence iyi. En azından euro cinsinden iyi. Zira bize giren kur. Kur bundan 6 ay önceki 2,32TL seviyesinde olsa idi 16GB modelin fiyatı 1.840 TL, 32GB modelin fiyatı: 2.050 TL olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 5 Kasım 2013; 16:31:07 >

• Uygun fiyata iphone olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5c 16gb n11de 1400tl. 1 yıl fazladan garanti için bence gerek yok 5cye 1850 vermeye. Onun yerine Apple Storedan 5s daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.