Şimdi Ara

iphone 5 mi yoksa nokıa lumıa 920 mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
10.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia benim eskiden aşık olduğum bir markaydı ve çıkardığı her cihazı takip ederdim.
    10 yıl boyunca nokia kullandım ve hiç bir gün beni pişman etmedi.
    Taki Blackberry ile tanışana kadar. O zaman anladım ki Nokia bitmiş bir devrin efsanevi kahramanı. Fakat şimdi bırakın blackberry'yi Iphone gerçekliği var.
    Apple ürünlerine yıllarca karşı çıktım ve hala çok fazla sevmiyorum ama bir gerçek var ki Apple ürünlerinin hepsi performanslı, çok fazla ve hızlı yaygınlaştığı için her şey de önceliği olan cihazlar oldular.
    Özellikle Iphone. Tasarım olarak, donanım olarak harika. Iphone 5'in belki tek rakibi var o da Samsung S3. Tartışılmaz güzel bir cihaz ama o kadar büyük bir şeye cep telefonu demek ne kdr doğru. Biz teknolojinin gelişmesi ile telefonlar küçülüp yok olacak derken adamlar eski Ericsson A1018 boyutlarında telefonlar yapmaya başladılar.
    Bir zamanlar nasıl Ericsson ve Nokia liderliği varsa artık İphone ve Samsung liderliği var. Bu nedenle hiç zamanını Nokia ile kaybetme derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: aperion_n

Nokia benim eskiden aşık olduğum bir markaydı ve çıkardığı her cihazı takip ederdim.
    10 yıl boyunca nokia kullandım ve hiç bir gün beni pişman etmedi.
    Taki Blackberry ile tanışana kadar. O zaman anladım ki Nokia bitmiş bir devrin efsanevi kahramanı. Fakat şimdi bırakın blackberry'yi Iphone gerçekliği var.
    Apple ürünlerine yıllarca karşı çıktım ve hala çok fazla sevmiyorum ama bir gerçek var ki Apple ürünlerinin hepsi performanslı, çok fazla ve hızlı yaygınlaştığı için her şey de önceliği olan cihazlar oldular.
    Özellikle Iphone. Tasarım olarak, donanım olarak harika. Iphone 5'in belki tek rakibi var o da Samsung S3. Tartışılmaz güzel bir cihaz ama o kadar büyük bir şeye cep telefonu demek ne kdr doğru. Biz teknolojinin gelişmesi ile telefonlar küçülüp yok olacak derken adamlar eski Ericsson A1018 boyutlarında telefonlar yapmaya başladılar.
    Bir zamanlar nasıl Ericsson ve Nokia liderliği varsa artık İphone ve Samsung liderliği var. Bu nedenle hiç zamanını Nokia ile kaybetme derim ben.

Aynen birzamanlar nokia ericson rakabeti vardı
    Heygidi günler bende ericson 668 kalın batarya vardı 1 hafta banımısın demezdi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Bak bence iphone'un artık o "oooo iphone telefona bak" olayı geçti

S3 çok iyi bir telefon,bir ton özelliği var.Apple ın aklından geçmeyecek şeyler ama lunia 920 windows 8 in ilk telefonlarından olacak.uygulama vs android,ios gibi olmasına daha çook yıllar var

O yüzden iyi düşün derim

Note II tavsıye ederım 1900 tl teknosada bu ıkısınede bes para vermem bır gıt gör

telefon değilki o bildiğin tablet benzeri bişey nerende taşıyacaksın onu telefon dediğinde estetik olur biraz.Ekmek gibi o telefon(tablet)

• Ben de aynı soruyu düşünüyorum. Ya iPhone 5 ya da Lumia 920 alacağım. Uygulamalardan dolayı biraz kararsızım, şöyle ki:
    iOS uygulamaları genelde saçma sapan kısıtlamalar barındırıyor. Örneğin Skydrive uygulamasında dosyayı telefona indiremiyorsunuz?
    iOS uygulamalarında genel olarak böyle şeyler görüyorum. Kamil koç uygulama yazmış ama puan kullanma seçeneği yok? Keza burger king uyg. da da öyle.

Bir de iOS'taki yalancı multitasking olayı beni ileride çok deli edebilir. Sevdiğim bir uygulama yalancı multitasking yapıp her açtığımda yeniden bağlanacaksa ayar olurum.
    Ayrıca iPhone 5 dayanıksız bir telefonken Lumia 920 kelimenin tam anlamıyla taş gibi olacak.

Ama yine de kendini kanıtlamış bir stabilitesi, güzel animasyonları, çok iyi düşünülmüş scrolling hareketleri varken iOS yerine daha çıkmamış ne olacağı belirsiz belki de kullanıcı deneyimi güzel olmayan WP8'e mi yönelsem ne yapsam karar veremiyorum. Belki WP8 uygulamaları vs. çok kötü olacak, belirsiz.

O yüzden çıkınca karar vermeyi düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Bak bence iphone'un artık o "oooo iphone telefona bak" olayı geçti

S3 çok iyi bir telefon,bir ton özelliği var.Apple ın aklından geçmeyecek şeyler ama lunia 920 windows 8 in ilk telefonlarından olacak.uygulama vs android,ios gibi olmasına daha çook yıllar var

O yüzden iyi düşün derim

Note II tavsıye ederım 1900 tl teknosada bu ıkısınede bes para vermem bır gıt gör

telefon değilki o bildiğin tablet benzeri bişey nerende taşıyacaksın onu telefon dediğinde estetik olur biraz.Ekmek gibi o telefon(tablet)

Note 1 kullananbiri olarak abartigini dusunuyorum biraz irice ama performans ustduzeydirzamanla gozunuz alisiyor kucuk bile geliyo:)))

• kullanmadan buraya ıphon 5 yazanlar var ben kullandım isteyene fotoda koyarım bir ay kullandım 4 s le arasında gram kadar fark yok telefon ınternet hızlı muhabbetı dısında baska bi artısını görmedım herşeyiyle aynı bi ton parayı buna vermek yerıne ben androıd öneriyorum .iphon 5 ı satıyorum yerıne sıfır htc one x plus düşnüyorum
  • Lumia 920 baya kalınmış. iPhone 5 den bir buçuk kat daha kalın. Ve 73 gram daha ağır.

iphone 5 mi yoksa nokıa lumıa 920 mi?
  • I Phone 5 3.000 tl alırsanız çılgınsınız + akılsız.
  • Yarın itibariyle Lumıa 920 siparişi vereceğim.Bende IP5 vs Lumıa 920 diye çok araştırdım nihayetinde 920 de karar kıldım.Bence 920 nin tek eksiği Windows Phone 8 in ilk ürünü olması olacakdır. Bazı arkadaşlar uygulama filan demişde bir insanın günlük hayatında kullanabileceği bütün uygulamalara Windows Phone 8 dende ulaşabilirsiniz.
    Buyrun applestorehttps://itunes.apple.com/tr/genre/ios/id36?l=tr&mt=8
    Buyrun 920 uyguluamalarıhttp://www.nokia.com/tr-tr/apps/

ıphoneda afedersinizde osuruk uygulaması var 920 de yoktur.ee napıcaksınız siz bunu *

• iPhone 5 kullanmama rağmen ben S3'e bir göz at derim. Senin için neyin önemli olduğunu bilmiyorum ama şekilci isen al iphone ancak kullanılabilirlik derse s3 ya da note 2 bak derim ben. 2 sini de deneme şansım var. Kullanıya daha fazla özellik kullanma fırsatı veriyor. Devir ios devri demiş arkadaşlar ama ip5 ile biraz bu durum benim gözümde sallantıda. + larını - lerini düzgün değerlendirmek açısından 2 sini de denemeni öneririm. ip5 in pili 1 buçuk günden fazla da gitmiyor ve fiyatı da daha yüksek. Son kararı deneyip ver derim bu yüzden.
  • Uygulamalara meraklıysanız Lumia 920'ye hiç bulaşmayın. Aynı uygulama yok, olsa dahi iOS'taki ile alakası yok.
    Uygulama önemsizse Lumia 920 tercih edilebilir.
  • ben lg google nexus 4 diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

Orijinalden alıntı: TheDamned

5 Gereksiz. Bana kalırsa 4S. Tabi bütçen varsa alabilirsin hocam.

Neye gore gereksiz ? Sonucta iphone 4ten de iphone 4s'e gecerken ahim sahim yenilikler olmadi ama 4s ile 5 arasinda ciddi bir performans farki var yani bence butcen azsa iphone 4 butcen varsa iphone 5

Nasıl ahım şahım yenilik yok ? En basitinden
    Siri
    Kamera
    Grafik ve işlemci performansı iki katına çıktı bunlar bile yeter.

iPhone 4'deki grafik işlemci 3GS ile aynı çözünürlüğü 4 katına çıkartıp aynı grafik kartını koymak çok büyük bir hataydı zaten. iPhone 4 'de Temple Run Brave bile oynarken kasıyor.

• sistem win 8 li lumia 920 daha taze körpe abisi iphone 5 e rakip olabilmesi için önünde uzun bir yol var.

• 4S kullanıcısı ve 5'i dibine kadar inceleme fırsatı bulmuş biri olarak Lumia diyorum. Daha kaliteli ekran, kamera, donanım, iOS gibi stabil bir OS, alışılmışın dışında bir deneyim. Şahsen telefonumu satıp Lumia almayı düşünüyorum. 5'e verilen paraya harbiden yazık 4S'le ekran dışında ciddi bir fark yok, performanslar da benzer. Çok paran varsa al ama diğer türlüyse 4S ya da Lumia düşün, Lumia al.

• iphone eski iphone degil herkesin cebinde var artik,albenisi kalmadi artik baska limanlara demir atma vakti geldi ama lumia 920 iphone rakip olabilecek bir telefondegil henuz.
  • Store gelişmeden wp doğru bir tercih değil.Yeni telefon ve sistemin eğlencesi bir kaç gün ondan sonra başlasın kıvranmalar...

Lumia ya nokia uygulamaları ile birlikte ios çakılabilse o zaman başka olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B H D R -- 8 Aralık 2012; 13:19:45 >
  • Hava olsun diye telefon alan var Ben 920 kullandım gayet stabil ve seri geldi ama uzun sure kullanmadıgım ıcın net bırsey soyleyemem. Ama sunu soylemekte yarar var onemlı telefon gorusmelerı emaıl ve sms ıslerın varsa guvenlı olsun herısım dıyorsan ıos tercıh edebılırsın ıos suanda oturmus tek mobıl ısletım sıstemı destegıde cok fazla androıdde son zamanlarda cok ıyı yol aldı. S3 ve bu sevıyedekı cıhazlar sıkıntı cıkarmaz. Ben suan tercih edecek olsam 4s filan tercih ederdim android istersen s3 gayet guzeldır. 920deki uygulama cesıtlılıgını bılmedıgım ıcın yorum yapamam ama ıostakı uygulama kalıtesı androıdden bıraz daha ıyı. Kendım androıd kullanıyorum onuda belırteyım tercıh sebebım pahalı bır cıhaz ıstemedım ve tasarımı hosuma gıttı. (atrix hd) Daha once ıphone 4 ve nokıa c7 kullanmıstım ama nokıa lumıa ıle cok ıyı ıs yapmıs.
  • dostlar hiç tartısmaya gerek yok app store u android kim mi tutsun telefonlarında hep hata cıkar bilmem ne olur apple onlara ogreticek herseyi bn sdk olarak işin iç yuzunu bilirim i5 al tabiki pişman olmazsn ama diğerlerni alırsan kesinlikle bi tarafından pişman olcaksn sora bana demişti dersin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspirin_Gripin

iphone eski iphone degil herkesin cebinde var artik,albenisi kalmadi artik baska limanlara demir atma vakti geldi ama lumia 920 iphone rakip olabilecek bir telefondegil henuz.

düşencenize katılıyorum ama telefou değiştirmek istediğinizde iphone fiyatı çok düşmüyor diğer ürünleri değiştirmek istediğinizde aradaki fark çok belirgin bunuda göz önünde bulundurmak lazım bence
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.