Şimdi Ara

Iphone 5 in SAR değeri korkunç yüksek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
28.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki gün önce Iphone 5 satın aldım (Faturalı) ...

Konuştuğumda baş ağrısı ve daha genel olarak baş uyuşması ve vücudumun çeşitli organlarında uyuşma gibi bişeyler oldu...

Vücudum biraz hassas SAR değeri yüksek telefonlarla yanımda konuşulduğunda anlayabiliyorum beynimde uyuşma yada ağrı oluyor...

Ancak 2 gün dayanabildim kutuya koydum satışa çıkarıcam...

Telefona 2000 Tl nin üzerinde fiyat biç ama bir SAR değerini düşüreme ... En azından bir Galaxy alıpda inceleyemediler mi ?
    Bu adamlar 0.35 lere nasıl çekiyor bu SAR DEĞERİNİ ...

Biryerde gördüm Avrupa iphone 5 SAR değeri 0.9 civarı (Korkunç bir değer) , Abd içinse 1.1 civarı olabilir (Bununla ilgili konuşmak dahi istemiyorum)

SAR değerinin yüksek olmasının hücreleri hızlandırmasıyla hücrelerin genetik yapısını bozduğu için kansere bile sebep olabildiği yazıyordu...

Almayın ve tepkinizi gösterin ki SAR değeri ile ilgili bir şeyler yapsınlar... Eski telefonu kullanmaya başladım kendime geldim biraz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seqret -- 11 Nisan 2013; 4:54:00 >

• 4 aydır kullanıyorum hiç böyle bişey olmadı
  • Yapilan bir arastirmaya gore uzun konusmalarda pek farketmiyormus sar degeri. Yani siniri astiktan sonra 3un 5in hesabini yapmayip tumorlere yatkinligi da fazlasiyla artiriyor. Arastirmada 8- 10 dakikalik bir konusmada vucut kafa ici max radyasyon degerine ulasiyormus. En kotusu de ne biliyor musunuz?

Eriskinde en sık gorulen beyin tumoru glioblistome multiforme. Yani max 8 aylik omur bicildigi ennnnnn kotu beyin tumoru. Kesinlikle kulaklik kullanin. 1 metre mesafe birakin telefonla en az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya herşeyimiz sağlıklı da bir iPhone kaldı sağlıksız... O sar değeriyle gerçekten kısa sürelerde etkisi olsa avrupada sattırılmazdı... Siz de insan gibi konuşun...
  • aynı etki bende iphone 4s'i hotspot olarak internet paylaşımına açtığımda oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: seqret

İki gün önce Iphone 5 satın aldım (Faturalı) ...

Konuştuğumda baş ağrısı ve daha genel olarak baş uyuşması ve vücudumun çeşitli organlarında uyuşma gibi bişeyler oldu...

Vücudum biraz hassas SAR değeri yüksek telefonlarla yanımda konuşulduğunda anlayabiliyorum beynimde uyuşma yada ağrı oluyor...

Ancak 2 gün dayanabildim kutuya koydum satışa çıkarıcam...

Telefona 2000 Tl nin üzerinde fiyat biç ama bir SAR değerini düşüreme ... En azından bir Galaxy alıpda inceleyemediler mi ?
    Bu adamlar 0.35 lere nasıl çekiyor bu SAR DEĞERİNİ ...

Biryerde gördüm Avrupa iphone 5 SAR değeri 0.9 civarı (Korkunç bir değer) , Abd içinse 1.1 civarı olabilir (Bununla ilgili konuşmak dahi istemiyorum)

SAR değerinin yüksek olmasının hücreleri hızlandırmasıyla hücrelerin genetik yapısını bozduğu için kansere bile sebep olabildiği yazıyordu...

Almayın ve tepkinizi gösterin ki SAR değeri ile ilgili bir şeyler yapsınlar... Eski telefonu kullanmaya başladım kendime geldim biraz...

Ne diyelim inşallah satarsın.Keşke araştırıp alsaydın ilk mesajını atmak zorunda kalmazdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RainKnight -- 11 Nisan 2013; 9:54:03 >

• Şu Sar değeri olayı neredeyse tamamen saçmalık.

Bence her telefon zarar verir, zararın azı çoğu olmaz. Bu kaçınılmaz maalesef

• Bende 4s'te oluyor. Yüzümün yakın bir yerine yaklaştırdığımda ağrı ve ufak titremeler yapıyor. Şimdi kulaklık kullanıyorum
  • İnsan zihni çok enteresan... kimi şeyleri takıntı haline getirdiğimizde bir noktadan sonra neyin gerçek neyin psikolojik olduğunun farkını unutuyoruz.
  • peki ben telefonla uzun konuşmayı sevmiyorum hatta çok az konuşurum (konuşma paketinin 4/1 ancak) bu bana zarar verirmi? yani konuşmasam bile cebimde oluşu yine etkilermi vucudu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

peki ben telefonla uzun konuşmayı sevmiyorum hatta çok az konuşurum (konuşma paketinin 4/1 ancak) bu bana zarar verirmi? yani konuşmasam bile cebimde oluşu yine etkilermi vucudu?

Kesinlikle. Kurtulusun yok yani. Allah yaratirken tumor supressor genleride yaratmis. Yani bizi kanserden koruyan genler(or. P53, rb gibi). Onlar olmasa agzimizda gozumuzde akliniza gelebilecek her hucremizde kanserler cikardi.

Kaldi ki artik devrimizde radyasyondan kacis yok. Radikal kararla ben artik cep telefonunu biraktim artik kullanmiyorum deseniz bile bir onemi yok. Cunku yururken yaninizdan gecen her 10 kisidn 9unda var(her 10 kisinin 9u dememin sebebi sokak kopekleri falanda geciyor ondan dedim, aslinda insanlara vurunca 10kisinin 16sinda var demek daha mantikli cunku bazilarinda 2ser 3er telefon oluyor).

Bunlara ek olarak baz istasyonlari...

Kisaca kacis yok. Allah tumor supressor genlerimize zeval vermesin. "don't worry, be happy" adli guzide amerikan turkusu hepimize gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 11 Nisan 2013; 11:13:44 >

• o sorunu 6.1.4 te düzeltçeklermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: beksipeys

quote:

peki ben telefonla uzun konuşmayı sevmiyorum hatta çok az konuşurum (konuşma paketinin 4/1 ancak) bu bana zarar verirmi? yani konuşmasam bile cebimde oluşu yine etkilermi vucudu?

Kesinlikle. Kurtulusun yok yani. Allah yaratirken tumor supressor genleride yaratmis. Yani bizi kanserden koruyan genler(or. P53, rb gibi). Onlar olmasa agzimizda gozumuzde akliniza gelebilecek her hucremizde kanserler cikardi.

Kaldi ki artik devrimizde radyasyondan kacis yok. Radikal kararla ben artik cep telefonunu biraktim artik kullanmiyorum deseniz bile bir onemi yok. Cunku yururken yaninizdan gecen her 10 kisidn 9unda var(her 10 kisinin 9u dememin sebebi sokak kopekleri falanda geciyor ondan dedim, aslinda insanlara vurunca 10kisinin 16sinda var demek daha mantikli cunku bazilarinda 2ser 3er telefon oluyor).

Kisaca kacis yok. Allah tumor supressor genlerimize zeval vermesin. "don't worry, be happy" adli guzide amerikan turkusu hepimize gelsin.

teşekkür ederim hocam çok bilgilendirici bir cevap olmuş, benim gibi kafasına takan varsa; evet kaçış yok

• quote:

quote:

"...sokak köpekleri de geçiyor" kısmına koptum ya

• Mumkunse telefonu hoparlor yada kulaklikla kullanmaya alisin madem yada satin bu kadar cok rahatsiz ediyorsa.

• arkadaş haklı aslında. sar degerleri tehlikeli boyutta. mesela telefonla uyuyan adamlar oluyor, direk kansere davetiye çıkarıyorlar. doktor olan arkadaşlarım yattıkları odada hiçbir gsm cihaz yada laptop benzeri alet bulundurmuyorlar. görüşmelerini de kulaklıkla yapıyor.
  • Ev aldigimda ici yapilmamis birsey alacagim; tum sivayi kirdiracagim yerlesmeden once ve siva altina bakir telden orulmus bir hasir cektirecegim; bulunmaz ise aluminyum levhalar da olur. bu hasir bir toprak hattina bagli olacak. Boylece ev tam bir faraday kafesi olacak. Ve tabii cok fazla vakit gecirmeden sehirden ve gereksiz teknoljiden uzakta bir yere tasinma da planlarim arasinda. EM den cok sehir hayatinin stresi oldurucu oluyor insana. ihtiyacimiz olmayan seylerden vazgecemez hale geliyoruz yavas yavas, birisi sana yemek satmiyorum, ekmek satmiyorum dese acliktan olecek durumdayiz. yasamak icin bile birilerine muhtac duruma geldik. sonra da "ben ozgurum" diye cikip ahkam kesiyoruz.
  • seninki biraz psikolojik ama şöyle de birşey var. doktor arkadaşım "cep telefonları kesinlikle zararlı, gastelerde yazan zararı var mı yok mu belli değil türünden laflara kanma, telefonunu mümkün olduğu kadar vücudundan uzakta tutmaya çalış" dedi. çok konuşunca baş ağrısı yapıyor, ısısından mı radyo dalgasından mı neden bilmiyorum ama öyle de bir anda farketmez. sar alerjisi diye bişi duymadım...
  • quote:

Yapilan bir arastirmaya gore uzun konusmalarda pek farketmiyormus sar degeri. Yani siniri astiktan sonra 3un 5in hesabini yapmayip tumorlere yatkinligi da fazlasiyla artiriyor. Arastirmada 8- 10 dakikalik bir konusmada vucut kafa ici max radyasyon degerine ulasiyormus. En kotusu de ne biliyor musunuz?

Eriskinde en sık gorulen beyin tumoru glioblistome multiforme. Yani max 8 aylik omur bicildigi ennnnnn kotu beyin tumoru. Kesinlikle kulaklik kullanin. 1 metre mesafe birakin telefonla en az.

Bu açıklama yeterli bence , ya olurmu öyle şey gibi bitakım şeylr yazmışlar . Araştırmalar var bilimsel , bu kadar bilimsel veri varken hiçbir bilgisi olmadan sadece iphone taassubu kokan bir takım yorumlara bakamam... Iphone düşürsün sar değerini 0.30 lara o zaman bu eleştirilere gerek kalmaz herhalde...

• iPhone 5 ile ne alakası var bunun bütün telefonlarda var aynı şey böyle bir bakış açısı görmedim ben.Telefona gelene kadar etrafımızda onlarca şey var.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.