Şimdi Ara

İphone 5 İMEİ sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben yurt dışından 4 ay önce iphone 5 aldım. Geldiğim zaman, vergi dairesine gidip, 115tl'lik harcı yatırdım. Sonrasında AVEA'dan sim kartı aldım. Avea'da ki yetkliler, bana başka bir işleme gerek olmadığını söylediler. Dün gelen mesajda, telefonun kayıt dışı olması nedeniyle, cuma günü kapatılacağı söylenmiş. İnternetten İMEİ sorgulamaya girdiğimizde, telefonun kayıt dışı olduğu gördük. Ancak 4 aydır sorunsuz kullandım. Ne yapmam gerekiyor, tavsiyelerinizi acilen bekliyorum..

• BTKyi arayin, belgelerinizi fakslamaniz icin numara isteyin, ne oneriyorlarsa onu yapin (umarim belgelerinizi sakliyorsunuzdur)
  • MCKS sisteminde bendeki durum şu;

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır.
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

Ben de maliyeye 115TL verdim. Turkcele 25TL verdim. Umarım sonunda sorun çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi behicefe -- 17 Aralık 2013; 16:55:20 >
  • Eger evraklarinizda bi sorun cikmazsa telefonunuzu rahatlikla kullanabilirsiniz kapanma olmaz ama kapanirsa btk yi arayan buyuk ihtimal evrak eksiklignden oldugunu soylerler ve tekrar gondermen gerekir evraklari bnm oyle olmustu ilk gonderdigimde kabul edilmedi ikinci gonderdigimde 3-4 gun icinde kayitli olarak gozukmeye basladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Yarın BTK'yı arayacağım bakalım..
  • Sabahdan ararsan daha iyi olur yoksa acayip sira oluyor cok bekliyorsun erken ara hemen bagalnirsin ..

• Gecmis olsun gercekten uzucu bir durum benimde cevrem cok kisi telefon kaydi yapti kendilerininkini ama pasaport sahibin e devlet sifresi ile imei kayitde online yaptilar ve 24 saatde kayida alindi telefonlari en guveniliri bu bayilerde hep sıkıntı cikiyor .

• logan34 kullanıcısına yanıt
    Yuksek ihtimalle pasaportun yurda girisi ile ilgili emniyetten bilgi alamamislardir hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.