Şimdi Ara

iPhone 4s Pasaport Kaydının Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ocak~ ayında yurtdışından iPhone 4s getirttim. 5 ay sorunsuz kullandıktan sonra Haziran 22'de gelen

quote:

xxxxxxxxxxxxxxx IMEI NOLU CIHAZ KAYITDISIDIR.
    1 HAFTA ICINDE KAPATILACAKTIR.
    SATIN ALDIGINIZ YERE BASVURUNUZ

mesajından sonra kendimden geçtim tabiki, n'oluyo lan kayıtlı değil miydi bu diye. İllaki bi mallık olacak ya... 5 gün sonra kapattılar telefonu. MCKS'den IMEIyi kontrol ettiğimde kayıtsız olduğu tespit edilen imei yazıyordu. Neyse tekrar aradım MCKS yi pasaport fotokopisi falan istediler. İki hafta bekleme sonrasında bugün MCKS'de imei sorgusunda

quote:

IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup
    Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır

diye değişti.
    İnterneti biraz karıştırınca telefonun şu anda iletişime açık olması gerektiği kanısına vardım.
    Ancak airplane moduna almadır, telefonu açıp kapatmadır, hard-reset(home+power) atmadır bi faydası olmadı hala servis yok diyor.
    Yalnız;
    iPhoneyardım.net'te yazan
    quote:

sorunum bugün çözüldü. 128bit kart kullanmak gerekiyormuş. Hattım 64bit olduğu için yeni güncelleme ile beraber desteklenmez duruma gelmiş.

Benimle aynı problemi yaşayan arkadaşlar için söylüyorum Avea bayisinden 10 liraya yedek hat şeklinde 128 bit hat çıkarmanız durumu çözüyor.

göre 128bit'lik hattın sorunu çözeceği sonucuna ulaştım. Ve hattı çıkarıp bakınca 64bitlik hat kullandığımı farkettim.
    Ancak 'güncelleme' den kastı MCKS deki kanundaki güncelleme ile servis sağlayıcılara dayatılan bir güncelleme mi,
    AVEA'nın sistemindeki bir güncelleme mi,
    yoksa iOS 5.1.1 ile gelen bir saçmalık mı anlamadım.
    (Öyle birşeyin olması hem çok saçma,
    hem iOS 5.1.1'in versiyon notlarında olsun yabancı forumlarda olsun öylesi bir bilgi görmedim.
    hem de 1 ay önce absinthe2'nin çıkışı ile güncellediğim iOS 5.1.1'i telefon kapanana kadar kullanamamam gerekirdi. iOS gitti o yüzden)

Bu sorunu yaşayan var mı aranızda başka?
    ve çözüm önerileriniz,
    128bit'lik hat almalı mıyım yoksa herşey yolunda ve beklemeli miyim?

Gerekmez ama yine de söyleyim.
    iPhone 4s
    MD235B
    iOS 5.1.1 Jailbroken w/ Absinthe 2
    Factory Unlocked.

EDIT:

11.07.12 Saat 17:01 itibariyle sorun çözülmüş durumda. İki gündür 5-10 kez reset attım sonuncusu bu oldu AVEA yazısını gördüm sonunda.
    İlgilenen herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametkck -- 11 Temmuz 2012; 17:25:30 >

• Benimde telefonumun kaydında inceleme altında yazıyor ilk defa sizden duydum kaydın düştüğünü 128 kb lık bir micro sim ile deneyebilirsiniz ancak hiç sanmıyorum büyük ihtimal kaydı yeniden yaptırmanız gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

Benimde telefonumun kaydında inceleme altında yazıyor ilk defa sizden duydum kaydın düştüğünü 128 kb lık bir micro sim ile deneyebilirsiniz ancak hiç sanmıyorum büyük ihtimal kaydı yeniden yaptırmanız gerekecek.

Kaydı yeniden yaptırmaya gerek olduğunu sanmıyorum.
    Çünkü aradığımda pasaport fotokopisi istediler sadece.
    SIM kart almak kolay iş, ancak bana hiç mantıklı gelmedi.
    Alıntı yaptığım sorunu yaşayan arkadaşta da,, bence sorun zaten hallolmuş, ama bu yeni 128bitlik hattı takınca düzeldiğinin farkına varmış gibime geldi.
  • 11.07.12 Saat 17:01 itibariyle sorun çözülmüş durumda. İki gündür 5-10 kez reset attım sonuncusu bu oldu AVEA yazısını gördüm sonunda.
    İlgilenen herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametkck -- 11 Temmuz 2012; 17:25:42 >
  • Aklıma ilk şu yurtdışından alınan cihazlara koyulan vergi geldi. Acaba seninkini de vergi için kayıt yapılmamış mı gösterdiler. Tam alakası var mı bilmiyorum olmayadabilir.
  • bende netten birine yaptırmıstım pasaport kaydını ancak turist pasaportuna yapıyormus şimdi elime bir pasaport gectide bu kayıdı nasıl sıldırebılırım bilgisi olan var mı acaba ?

iyi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.