Şimdi Ara

iPhone 4S'in Türkiye fiyatı yavaş yavaş belli oluyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
15.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SPETNAS

Herkesin kişisel tercihlerine saygım vardır ama bir telefona (ya da Steve Jobs'ın deyimiyle telefon değil Iphone) 2500tl verdirecek ne işinize yarıyor? Hayır benim de işime gelmiyor değil bir yazılımcı olarak telefon ve uygulamaları için fütursuzca para harcayabilecek bir kesimin olması ama 2500tl vermeye değer mi gerçekten?

sizin bu mantığınızla piyasada audi mercedes bmw olmazdı, her araba opel falan olurdu, çeşitli ihtiyaçlar bazı insanları daha çok tatmin ediyor bunun neresini anlamıyorsunuz anlamadım
  • 30 euro luk telefon nasıl tr de 200 lira olursa bu da öyle oluyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim çevremde de dolu Iphone kullanıcısı var. Sırf Iphone için demiyorum bunu. Türkiye'den daha ucuza geliyor diye yurtdışına uçakla gidip Iphone alıp dönenler var. Hadi benim arkadaşlarımı anlıyorum sonuçta para kazanıyorlar Iphone yazılımları yapıp satarak ama diğer insanlar için bu kadar para verecek ne işe yarıyor anlamıyorum teknoloji hastası birisi olarak.
  • Asıl aralık 16'sından sonra göreceğiz timlerin kazığını,

Alıcı: Bu ne kardeşim 2020tl idi 16GB?
    Satıcı: Serbest piyasa kusura bakmayın 2400tl alacakmısınız?)
  • Ben iphone 4 ü Turkcell den yani genpadan almıştım hem fiyatlar çok hemde servis rezalet hemde cokkkkkkkkkkkkkkk rezalet o yüzden alınmaz. Almaya karar verirsem ki iPhone 5 beklemeyi düşünüyorum kesinlikle Almanya'dan alacağım. Hem servis hizmeti sorunsuz hemde çok daha ucuz
  • fiyatı 5000 lira olsun fakirler almasın :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufancan82

fiyatı 5000 lira olsun fakirler almasın :P

Bende 2010 tarihinde söylemiştim ama Apple yine ucuza çıkarttı, artık iPhone 5 16GB 4000tl olmasını umud ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 5 Aralık 2011; 20:25:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bu telefonun fiyatı 5.000 TL olsaydı, yine de fiyatı uygunmuş diyecek Apple fanları çıkacaktı. Ben de mac kullanıyorum ancak ne Apple fanıyım, ne de başka bir markanın pervanesi.

Yok artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkenin vatandaşına bu teknolojiler çok görülüyor. Vergi üstüne vergi alınıyor birde operatörler kendileri telefon satışından kar elde etme derdinde olunca fiyatlar böyle oluyor işte

Benim bildiğim devlet bu tür ürünlerden vergi almamalı ki piyasa canlasın piyasaya can gelsin en önemlisi dar-orta gelir arası gelire sahip insanlarda kullanabilsin. Gsm operatörlerinin cep telefonu satışından direk kar politikası da çok yanlış ve yurtdışında bu işler böyle değil. Operatörler insanları hatlarına mahkum ederek para kazanıyorlar ve insanları kendilerine çekmek için telefonu aldıkları maliyet fiyatından veriyorlar. Karşılığında başka şeylerden çok dha fazlasını kazanıyorlar. Ama bizde öyle değil işte hem devlet hem operatörler yam yam. En başta dediğim gibi bu ülkenin vatandaşına bu ürünleri hem çok hem lüks görüyorlar. Her satılan ürün burjuva kısmına hitap ediyor.

• "sizin bu mantığınızla piyasada audi mercedes bmw olmazdı, her araba opel falan olurdu, çeşitli ihtiyaçlar bazı insanları daha çok tatmin ediyor bunun neresini anlamıyorsunuz anlamadım"

yazmışsın dostum. milleti veya kendinizi yanıltmayın. iphone ne bir mercedes ne bir bmw. opel le bu markalar arasında dağlar kadar fark vardır. fiyatları tabiki daha pahalı olacak.

Ama iphoneda sorun 2012 model mercedes parasına, 2010 model opeli 2012 de almak.
    Hadi paranız var alıyorsunuz.Kim ne diyebilir.

Sıkıntı, apple ın sizi kandırdığı gibi gelip burada milleti kandırmaya çalışmanız. Aldınız cihazı madem, gelip burada ne laf yetiştiriyorsun. Kullan dur.

Bizde "mundar(sizlerin tabiriyle)" demeye davam ederiz. Nedir ki derdiniz.

Demek ki bir yerde sivri bir nokta ya batıyor size ya da kaşındırıyor.
  • bir sene sonra belki alınır hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

Arkadaşım bütçen uygunsa alırsın, değilse almazsın.Bu kadar basit.Alanı da kalkıp da yargılama. not:Hayatta gidip de Türkiye'den bir daha sıfır iphone almam, o hatayı bir kere yaptım ama alana da bir şey demem.

+1
  • hem türkiyeye app store açılsın diyosunuz hemde hepinizin derdi yurt dışından almak. bu cihaz türkiyede satmadıktan sonra app store hayal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiR MaNiaC

"sizin bu mantığınızla piyasada audi mercedes bmw olmazdı, her araba opel falan olurdu, çeşitli ihtiyaçlar bazı insanları daha çok tatmin ediyor bunun neresini anlamıyorsunuz anlamadım"

yazmışsın dostum. milleti veya kendinizi yanıltmayın. iphone ne bir mercedes ne bir bmw. opel le bu markalar arasında dağlar kadar fark vardır. fiyatları tabiki daha pahalı olacak.

Ama iphoneda sorun 2012 model mercedes parasına, 2010 model opeli 2012 de almak.

Sıkıntı, apple ın sizi kandırdığı gibi gelip burada milleti kandırmaya çalışmanız. Aldınız cihazı madem, gelip burada ne laf yetiştiriyorsun. Kullan dur.

hala 2008'de aldığım 3G'yi kullanıyorum, uygun fiyatla alayım diye ingiltereden kuzenime 1250 tl'ye getirtiyorum 15 gün içinde, her şey isnad ettiğiniz gibi değil yani E yine aynı hataya düşüyorsunuz, demek ki iphone'u alan adama özellikleri tatmin edici ve güzel geliyor ki alıyor. Kimisi samsung beğenir, kimisi apple. Kimse kimseyi kandırmıyor, cebimize reklam yaptığımızda para koyan yok bizim. Sadece beğenilerimizi dile getiriyoruz.

• bakın beyler allah aşkına kaç yıldır bu böyle bunu hala öğrenemediniz mi !!!!

amerikada 100 dolar olan şey türkiyede 100 euro artı kdv olur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcg

bakın beyler allah aşkına kaç yıldır bu böyle bunu hala öğrenemediniz mi !!!!

amerikada 100 dolar olan şey türkiyede 100 euro artı kdv olur!

+ötv+esnaf kârı+hüptrik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiR MaNiaC

"sizin bu mantığınızla piyasada audi mercedes bmw olmazdı, her araba opel falan olurdu, çeşitli ihtiyaçlar bazı insanları daha çok tatmin ediyor bunun neresini anlamıyorsunuz anlamadım"

Cahil, bilgisiz ve komplekslisiniz tamam da, bu terbiyesiz olmanizi gerektirmez.

Elektronik dunyasindaki 'premium' marka Apple'dir siz catlasaniz da patlasaniz da cekemesiniz de bu boyledir, dunyanin her tarafinda da bu bu sekilde kabul edilmistir.
    Marka degeri, marka algilamalasinda da her zaman birinci siradadir Apple.
    'Sirf Apple diye alanlare var bidi bidi' diyor ya burada bazilari, iste odur marka olmak, Apple premium marka oldugu icin sirf apple diye alirlar. Analdin mi?

Ayrica Apple alanlar eseasen en az kandirilan kisilerdir, cunku dunyada en yuksek kullanici memnuniyetine sahip marka apple'dir ustelik sadece elektronik degil, tum sektorler dahil edildiginde de bu boyledir. Ayrica, Apple alanlar hep Apple'dan devam eder bu da baska bir kanittir.

Senin kisisel sorunlarin olabilir, ama bu 'Kandirilmissiniz bari kandirmayin' gibi acayip yorumlar yapmani gerektirmez. Apple Mercedes, BMW de degildir cunku otomobil dunyasinda Mercedes BMW Rolls Royce Audi vs vs gibi bir cok premium marka varken elektronik dunyasinda Apple ve biraz da Sony'den baska yoktur. Bunun en basit gostergesi, premium marka asla ucuz kategoride urun uretmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

Arkadaşım bütçen uygunsa alırsın, değilse almazsın.Bu kadar basit.Alanı da kalkıp da yargılama. not:Hayatta gidip de Türkiye'den bir daha sıfır iphone almam, o hatayı bir kere yaptım ama alana da bir şey demem.

Kesinlikle...

Hayatta almam diyenler allah aşkına aylık gelirin 20kTL+ olsa 2k için bu kadar dert yanar mısın (bknz:abartı)?

Parası olan alır geçer olmayanda ah vah çeker işte bizimkisi gibi.

Yukarıda biri daha belirtmiş buna bu parayı verene değil verdirtene veryansın edin! Belki bir şey düzeltirsiniz.
  • 2020 tl oldu diolar.
  • yunanistan'da 649 euro iken türkiye'den asla almam iphone4s! zaten iphone4'ümden de memnunum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.