Şimdi Ara

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.867
Cevap
26
Favori
137.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miki

quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

quote:

Orijinalden alıntı: miki

selamlar , garantili 4S almıştım , 4-5 gün sonra , aramalardan sonra ekran siyah olmaya ve telefon tamamen bloke olmaya başladı , restart yapmak isteyincede aşağıda ki ekran çıkıyordu. 15-20 dakika sonra ekran eskisi gibi düzgün çalışıyor, sonra kendi kendine yine bloke oluyordu, restore fayda etmedi, servise yolladım, nerede ise 1 hafta oldu , halen test ediyorlarmış ve bir arıza bulamamışlar :)

IPHONE 4S 'EFSANE SERİ' KULLANICILARI KLÜBÜ

Bu arızadan başına gelen varmıdır?

servise verdiğinde olanları tek tek anlattınmı ona göre test işlemi yapsınlar
    acaba senmi yanlış birşeyler yapıyordun

Herhangi bir ariza bulunamadgi icin cihazi gerisin geri yolluyorlar. %50 fazla odeyip faturali garantili oluncada demek boyle oluyormus , en azindan yurtdisi satanlar 15 goun icinde birsey olursa yenisini veririz diye garanti ediyorlardi.

Gecmis olsun, tuketiciyi koruyan sacma sapan yasalar cikaracaklarina direk sonuca etki eden tuketicinin yaninda olan yasalar lazim. Gorunen koy klavuz istemezken bisey yok diye geri gondermisler yazik valla.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oskis

bukadar yorum bütün sayfalari okudum samsung note kullaniyorm vaz geçtim 4s alicaktim elimdeki cihazi satip....iphone 4 kullanmiştim geçen sene fakat bukadar sorun yoktu tek çekmeme sorunum vardi hepsi bu...acaba bu 5.0.1 ile gelen bir sorunmudur yada 4sler ozellikle beyazlarinda mi sorun var?

note nasıl memnunmusun arkadaşım bende bu aralar onuda inceliyorum
    görüntülü görüşme bluetohtla her pc ve telefona bağlanıp alış veriş yapabiliyormu müzik ve zil sesi indirme sorunu varmı
    teşekkürler

notedan memnunum fakat kasma sorunu mevcuttur..gerisi süper bir cihaz

• arkadaşlar 3 4 gündür benim 4sin bataryası kafayı yedi nedense..
    3 aydır kullanıyorum en ufak sıkıntım yoktu şarj ile ilgili.hatta biçok kişiden fazla gidiyordu şarjım..3 4 gündür geceleri yuzde 20 yuzde 30 düşüş oluyor..atıyorum yuzde 95 ile yattıysam yuzde 65 70 ile uyanıyorum..onceden 95 ile yatarsam ya 95 ya 94 ile kalkardım...3 4 gündür bu şekilde..

insanın aklına direk son kurulan oyun ve programlar geliyor.ve tabi tweakler(jb var anlasıldıgı uzere)..ancak yogunluk nedenıyle son 10 gundur telefona en ufak bırsey kurmadım.telefonu benden baska kullananda yok...yenı cıktı bu sorun ortaya..bi fikri olan var mı?acemi kullanıcı değilim,arkaplanda calısan uygulama var mı falan diye sormayın lütfen

bikac gun daha beklıcem boyle devam ederse restore yapıcam bakalım..işin ilginci;şarj bukadar hızlı ınerken bekleme modunda,normal kullanımda musluktan akan su gibi bitmesi gerekir ama oyle olmuyor..oyun oynuyorum nette gezıyorum falan sarj gitmiyo pek..eskisi gibi yanı herşey..sadece geceleri nedense eriyo şarj..sanki ben uyuyoken birileri gelip telefonu kurcalıyor :))

intelliscreenx gibi tweakler acaba sureklı baglantımı yapıyor diyorum ama onu 1 aydır kullanıyorum ve ayarlarını hıc değiştirmedim son bi hafta içinde falan..1aydır sarj sıkıntım yoktu..ya benim bataryada sorun oldu yada temiz bi restore çekti canı telefonun

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

arkadaşlar 3 4 gündür benim 4sin bataryası kafayı yedi nedense..
    3 aydır kullanıyorum en ufak sıkıntım yoktu şarj ile ilgili.hatta biçok kişiden fazla gidiyordu şarjım..3 4 gündür geceleri yuzde 20 yuzde 30 düşüş oluyor..atıyorum yuzde 95 ile yattıysam yuzde 65 70 ile uyanıyorum..onceden 95 ile yatarsam ya 95 ya 94 ile kalkardım...3 4 gündür bu şekilde..

insanın aklına direk son kurulan oyun ve programlar geliyor.ve tabi tweakler(jb var anlasıldıgı uzere)..ancak yogunluk nedenıyle son 10 gundur telefona en ufak bırsey kurmadım.telefonu benden baska kullananda yok...yenı cıktı bu sorun ortaya..bi fikri olan var mı?acemi kullanıcı değilim,arkaplanda calısan uygulama var mı falan diye sormayın lütfen

bikac gun daha beklıcem boyle devam ederse restore yapıcam bakalım..işin ilginci;şarj bukadar hızlı ınerken bekleme modunda,normal kullanımda musluktan akan su gibi bitmesi gerekir ama oyle olmuyor..oyun oynuyorum nette gezıyorum falan sarj gitmiyo pek..eskisi gibi yanı herşey..sadece geceleri nedense eriyo şarj..sanki ben uyuyoken birileri gelip telefonu kurcalıyor :))

intelliscreenx gibi tweakler acaba sureklı baglantımı yapıyor diyorum ama onu 1 aydır kullanıyorum ve ayarlarını hıc değiştirmedim son bi hafta içinde falan..1aydır sarj sıkıntım yoktu..ya benim bataryada sorun oldu yada temiz bi restore çekti canı telefonun

bana göre jb li sistem sıkıntılı ve arka planda ister istemez bazı ufak programlar çalışıyor.

5.01 in çok stabil olmadığını düşünürsek, açıkcası jb li hali her zaman sıkıntıya açık olacaktır.

En önemlisi de güvenlik açığı,

Ben jb ile kendimi güvende hissetmedim hiç bir zaman, sanki cihazın bir tarafı tehditlere açık gibi geldi bana.

Normal kullanıma geçip pili test edebilirsin, hala sıkıntı varsa cihazın pilinden şüphelenilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

a

bana göre jb li sistem sıkıntılı ve arka planda ister istemez bazı ufak programlar çalışıyor.

5.01 in çok stabil olmadığını düşünürsek, açıkcası jb li hali her zaman sıkıntıya açık olacaktır.

En önemlisi de güvenlik açığı,

Ben jb ile kendimi güvende hissetmedim hiç bir zaman, sanki cihazın bir tarafı tehditlere açık gibi geldi bana.

Normal kullanıma geçip pili test edebilirsin, hala sıkıntı varsa cihazın pilinden şüphelenilebilir.

cevap için teşekkürler..

haklısınız jb herzaman sıkıntı yaratabilir.özellikle pil gibi konularda..su 3 4 gune kadar 5.01 de jb de cok stabildi bende.aslında hala öyle.pil bi garip okadar :)birden boyle bir sorun oluştu...bikaç gün daha bekleyeceğim bakalım bi değişiklik olucak mı.olmaz ise restore edip dediğiniz gibi normal kullanırım bı hafta falan..ona göre bi sonuca ulasırım artık...

• slm iphone 4s ayarlar bölümüne girince numaram bilinmiyor yazısı çıkıyor tunesede bağlayınca yine aynı telefon numarası bilinmiyor diyor restore de yaptım düzelmedi çözümü varmı bunun?
  • Arkadaşlar aynı sorunun sorulmadığını bilmiyorum. Telefonu yeni aldığımdan dolayı keşfetme aşamasındayım..

Iphone 4s Hücresel Veriyi kapatıp açtıktan yeniden aktif olmuyor.. (kapatıp açma dışında önerileriniz varmı)
  • Konu, üst konu yapılmıştır bilgilerinize. 4S ile ilgili sorun ve sorularımızı bu başlık altında paylaşalım, karmaşa olmasın.

İyi forumlar.
  • ana konu olması iyide birde minicik yazmasa keske,dıger sabıt baslıklar ıcınde gecerlı bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_user

quote:

Orijinalden alıntı: monolithic

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

quote:

Orijinalden alıntı: monolithic

quote:

geçmiş olsun arkadaşım
    değiştiriyorlarmış mutlaka panicplist hatası olduğunu belirttin öncelikle bu forumda bir arkadaşımız söylemişti

teşekkürler, bugün götürdüm nispetiyedeki genpaya orada arızalı ürün kabul eden arkadaş teknik servisle kısa bi telefon görüşmesi yaptı, teknik servisteki arkadaşın panic.plist diye bi olaydan haberi yok gibiydi. bana oradaki verilerin apple a gönderildiğinden fln bahsetti. panic.plist'in kötü bir şeye sebep olmayacağını geveledi ama ben yine de şikayete yazdırdım. telefonun kendi kendine kapandığından da bahsettim. ayrıca benim 4s'te yüzlerce awdd hatası vardı onu da yazdırdım. ablamda iphone 4 var 2 aydır yeni ios sürümü ile kullanıyo ben 2 haftada onun bu hata mesajlarını 20ye katladım :/

peki bu panic.plist'in donanımsal bir kusur olduğunu kanıtlayabileceğim bi yazı veya resmi bir apple görüşü var mı internette? yoksa genpa'ya kalmış bişey mi bunu kabul edip teli sıfırıyla değiştirmek ya da değiştirmemek?

http://forum.donanimhaber.com/m_56253394/tm.htm

başlıktan haberim var ancak bunu kanıt olarak sunmam pek olası değil :) neyse eğer o başlıkta yazıldığı gibiyse sırf panic.plist için bile telefonu değiştirmeleri lazım.

bu hatadan dolayı çok telefon değiştirilmiş. Benimkini de değiştirmek zorundasınız diyeceksin. başka yolu yok bunun, bazen azar işitmeden yapmıyorlar görevlerini.

Garanti Durumu: Garanti devam ediyor
    Şube: Teknik Servis ( Etiler - Merkez )
    Arıza açıklama: PANİC.PLİST PROBLEMİ VAR KENDİ KENDİNE KAPANIP AÇILIYOR............. //ÖN KORUMA BANDI VAR Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI İç-Dış IMEI Kontrol Edildi Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Arıza tanımlama: Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI;İç-Dış IMEI Kontrol Edildi;Yeni Cihaz, Çizik Yok
    Durum: Cihazınızın durumu güncellenmektedir, lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz.
    Onarım detayı: Güncel Yazılım Yüklendi;Şebeke Kalibrasyonu Yapıldı;Akım-Gerilim Kalibrasyonu Yapıldı;Test OK

değiştirme fln yok

ki daha sonra aradıklarında değiştirilmesini istediğimi de söylemiş olmama rağmen.. ayrıca 2 haftalık iphone'a hangi güncel yazılımdan bahsediyorlar anlamış değilim, 5.0.1'di zaten sürümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monolithic -- 6 Mart 2012; 19:54:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

Konu, üst konu yapılmıştır bilgilerinize. 4S ile ilgili sorun ve sorularımızı bu başlık altında paylaşalım, karmaşa olmasın.

İyi forumlar.

hızlı giden iyi konular ana konu olunca nedense "görünmediği için" popüleritesini sanki kaybediyor gibi. Üst konuların ufak puntoda görünüyor oluşu da sıkıntı.

Bu bir şekilde çözülebilir: " yönetici arkadaşlar diğer açılan kişisel sorun başlıklarını buraya yönlendirip o konuları kitleyecekler"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r.m.y. -- 7 Mart 2012; 14:49:27 >
  • quote:

quote:

Konu, üst konu yapılmıştır bilgilerinize. 4S ile ilgili sorun ve sorularımızı bu başlık altında paylaşalım, karmaşa olmasın.

İyi forumlar.

hızlı giden iyi konular ana konu olunca nedense "görünmediği için" popüleritesini sanki kaybediyor gibi. Üst konuların ufak puntoda görünüyor oluşu da sıkıntı.

Bu bir şekilde çözülebilir: " yönetici arkadaşlar diğer açılan kişisel sorun başlıklarını buraya yönlendirip o konuları kitleyecekler"

O bahsettiğiniz uygulamayı denk geldikçe yapıyoruz zaten. Ayrıca üst konuların geneli için bahsettiğiniz soruna bende katılıyorum ve bu durum ile ilgili bizlerde çalışıyoruz. Umuyorum yakın zamanda ilgili düzenlemeler hayata geçecektir.

Birde şöyle bir durum var. Misal bu konu normalde "Donanım sorunları, Aksesuarlar, Yedek parça" bölümünde tek üst konu. Bu nedenle o bölüme girdiğinizde kolaylıkla gözünüze çarpıyor. Örnek;

Bu ve buna benzer durumlara ilgili bölümlere girdiğinizde rastlayacaksınız. Ancak Apple-İphone-İpad ana bölüme girdiğinizde durum şu şekilde oluyor;

Şimdi genelde herkes kendisini ilgilendiren alt bölümlere girdiği için çok fazla sorun yaşanacağını sanmıyorum. Ayrıca bu tip ana konu mahiyeti kazanmış konuların güncelliğini yitirerek arkalara düşmesi daha büyük bir sıkıntı doğuracak ve konulardan yararlanma yüzdesini düşürecektir.

İlginiz için teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

O bahsettiğiniz uygulamayı denk geldikçe yapıyoruz zaten. Ayrıca üst konuların geneli için bahsettiğiniz soruna bende katılıyorum ve bu durum ile ilgili bizlerde çalışıyoruz. Umuyorum yakın zamanda ilgili düzenlemeler hayata geçecektir.

Birde şöyle bir durum var. Misal bu konu normalde "Donanım sorunları, Aksesuarlar, Yedek parça" bölümünde tek üst konu. Bu nedenle o bölüme girdiğinizde kolaylıkla gözünüze çarpıyor. Örnek;

Bu ve buna benzer durumlara ilgili bölümlere girdiğinizde rastlayacaksınız. Ancak Apple-İphone-İpad ana bölüme girdiğinizde durum şu şekilde oluyor;

Şimdi genelde herkes kendisini ilgilendiren alt bölümlere girdiği için çok fazla sorun yaşanacağını sanmıyorum. Ayrıca bu tip ana konu mahiyeti kazanmış konuların güncelliğini yitirerek arkalara düşmesi daha büyük bir sıkıntı doğuracak ve konulardan yararlanma yüzdesini düşürecektir.

İlginiz için teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

cevap için ben teşekkür ederim,

aslında düşününce şu da akla geliyor; sonuçta bu gibi konuların ilk mesajlarında tatmin edici cevaplar oluyor, her giren mesaj yazacak diye bir şey yok elbette, sorununu ilk mesajda çözen bir şey yazmadan gidebiliyor.

• @tekno_user

Aynen öyle
  • ios 5.1

"Yeni iPad" ile tablet piyasasındaki yerini güçlendirmek için çok önemli bir hamle yapan Apple, "dünyanın en iyi mobil işletim sistemi" dediği iOS'in yeni sürümü 5.1'i yayınladı.

Başta Siri'ye Japonca desteği olmak üzere birçok iyileştirme ve hata düzeltmelerini içeren iOS 5.1'in öne çıkan özellikleri şöyle;

• Siri için Japonca dil desteği (hizmetin ilk kullanıma sunulması sırasında kullanılabilirlik sınırlı olabilir)
    • Fotoğraflar artık Fotoğraf Yayını’ndan silinebilir
    • Kamera kestirmesi artık iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS ve iPod touch (4. nesil) kilitli ekranlarında her zaman görünür
    • Kameranın yüz algılaması artık algılanan yüzlerin tümünü vurgular
    • iPad için yeniden tasarlanmış Kamera uygulaması
    • iTunes Match aboneleri için Genius Karmaları ve Genius listeleri
    • iPad’de TV şovlarının ve filmlerin sesi, daha yüksek ve daha net olacak şekilde en iyi duruma getirilmiştir
    • iPad’de çalma/oynatma hızı ve 30 saniye geriye sarma için Podcast denetimleri
    • Pil ömrünü etkileyen hatalar giderilmiştir
    • Yapılan aramalarda sesin ara sıra kesilmesine neden olan bir sorun düzeltilmiştir

herkes pil durumu yazsın arkadaşlar

• i phone 4 s ota dan guncellemiyor
    bu hatayi verior
  • Bence pil durumunda gözle görülür bi iyileşme var. 5.1 için jb'den vazgeçtim şimdi yeni jb bekleyeceğiz=))
  • isteseniz geri dönemezmisiniz 5.0.1 e 4s için
  • iphone 4s yurtdışından almıştım. daha önce ios 5,0,1 güncellemesi yapmıştım problem olmamıştı. gevey falan yok. şimdi güncelleme yapsam sorun çıkma olasılığı nedir ? bir arkadaşımın 5,0,1 güncellemesind patlamıştı çünkü simlocktan dolayı
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.