Şimdi Ara

İPHONE 4 SHSH KAYITSIZ DOWNGRADE GÜNCEL YÖNTEM SORUNSUZ VE BATARYA CANAVARI (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.613
Cevap
29
Favori
87.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kısa kırmızı anadolu

quote:

Orijinalden alıntı: chronicmaniac

quote:

Orijinalden alıntı: Chequx

hocam daha once jailbreak ve benzeri seylerin yapilmadigina eminim cunku telefon 2 kusur senedir 0 olarak bende :)

adimlari soyle anlatayim;
    -dfu mod a aldim
    -ifaith acip show available shsh caches on server (sanirim sisteminden telefonuma uygun kullanilabilir shsh dosyasini buldu
    -download for me dedim 900 mb lik ipsw dosyasi indirdi 'ifath_i_phone_4-6.1.3_signed) ve kendisi telefon icin yuklemeler yapti(uzun bi islem, 15 dakika surdu)
    -islem sonunda 'itunes araciligiyla shift+restore butonuyla indirilen dosyayi gosterin' dedi ve yaptim
    -itunes ile indirilen dosyayi kurdu, ayarlamalari falan yaptim. telefon su an 6.1.3 :)

dostum sana bi sey sorayim, bu islerden hic anlamam ama cok fazla uygulama kurarim
    jb yapmali miyim sence? cydia da ise yarar cok fazla program gordum cunku

edit:telefonu simdi acip kapattim sorun olmadi

Eğer kapatıp açtığınızda sorun yaşamıyorsanız Tethered değil Untethered olarak sürüm düşürmüşssünüz ki bu da şu an bir çok insan için umut verici birşey ben dahil olmak üzere.. Mümkünse daha açıklayıcı bir video falan hazırlarmısınız. Hatta kullandığınız iTunes sürümünü, patchi li değil mi bunları en ince ayrıntısına kadar paylaşırmısınız? Herkes sizin yaptığınızı yapabilmek için çabalıyor eğer gerçekten kapatıp açtığınızda bir sıkıntı olmuyorsa..

untethered yaptı çünkü telefonu daha önce jailbreak yapılmış ve cydia shsh kayıtlarını kaydetmiş.ifaith de tekrar indirirerek ipsw'yi imzaladı.anormal veya olağanüstü bir şey yok burda.daha önce jailbreak yapan arkadaşlar bunu gayet olağan şekilde yapıp untethered olarak kullanabilirler.

Durumum yukarıdaki gibi.. En son itunes ile shsh imzalı fw yi restore ettim, ama itunes ve kablo simgesini geçemiyorum. Şimdi ne yapabilirim sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanbm

arkadaşlar tethered i untethered yapamıyormuyuz hala lütfen cevap ?

Şu linkte arkadaş ios 6.1.3 için untethered yapılışını göstermiş. Yorumlar da gayet olumlu. Telefonu recovery modedan çıkarabilsem deneyeceğim ben de.. p0sixspwn adlı bir programla yapmış. Siz de deneyin bakalım oluyo mu

http://www.youtube.com/watch?v=U_LiteWNubc
  • quote:

Orijinalden alıntı: grimfandango83

quote:

Orijinalden alıntı: furkanbm

arkadaşlar tethered i untethered yapamıyormuyuz hala lütfen cevap ?

Şu linkte arkadaş ios 6.1.3 için untethered yapılışını göstermiş. Yorumlar da gayet olumlu. Telefonu recovery modedan çıkarabilsem deneyeceğim ben de.. p0sixspwn adlı bir programla yapmış. Siz de deneyin bakalım oluyo mu

http://www.youtube.com/watch?v=U_LiteWNubc

Konuda shsh olmadan jailbreak denmiş; ama belki benim gibi shsh kaydı olup da untethered jailbreak yapmak isteyenler için yapılması gerekenleri yazayım.

Durumumu özet geçeyim ki benzer durumda olan biri kolayca ayni işlemleri yapabilsin:

Cihazım iphone 4 gevey sim ios 5.1.1 jailbreakli 04.10.01 baseband. ios 6.1.3 shsh kaydım da var.

Amaç ios 6.1.3 untethered jailbreak yapmak:

Öncelikle kitaplıklar/müzik/itunes klasörünü sil

Ardından itunes silip 11.0.0 sürümünü yükle.

Ifaith yükleyip shsh kaydını ios 6.1.3 fw üzerine göm.

Itunes a gir ve yukarıda ifaith ile oluşturduğun cfw üzerinden shift+restore yap.

P0sixspwn programına gir, jailbreak tuşunu tıkla ve untethered jailbreak yap.

Bu kadar!

Bütün işlemler yaklaşık 15 dk sürüyor ve çok basit!

Umarım yazdıklarımın birilerine faydası dokunur.

• üstadım benim iphone 4 16 Gb 5.1.1 de SHSH kaydım var 7.1.2 den 5.1.1 e düşebilirmiyim. Şuan cihazım jailbreaksiz yardımcı olursanız sevinirim
  • Oh be geçtim İOS 7.1.1 sürümüne mis gibi şarj süremde uzadı rahatım şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Untethered olsada 6.1.3 ü bi denesem bayağıdır kullanmıyoruz :) 7.1.1 ile memnunum gerçi.

• son işlemde bi ibişlik var eskı yonletle yapıyorum bu yontem tutmuyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audaxviator.

27 TEMMUZ GÜNCEL VE EN KARARLI DOWNGRADE YÖNTEMİ 27 TEMMUZ GÜNCEL VE EN KARARLI DOWNGRADE YÖNTEMİ

Yenilikler

1)Çok daha kısa bir işlem sonucu downgrade.

2)Telefon artık uyku moduna geçince kapanmıyor ! Bunun anlamı çok daha yüksek batarya ömrü demek.PreventSleep tweak ine artık ihtiyacımız yok.

3)Telefon jailbreaksiz downgrade oluyor. İsteyen daha sonra keyfine göre jailbreak yapabilir...Malesef tethered...

Gerekli Dosyalar

1-) İREB7 TIKLAYIN

2-) İTUNES 11.0 32 BİT 64 BİT

3-) Gerekli İPSW Dosyaları Linkler anlatımın sonunda yer alıyor.

DOWNGRADE REHBERİ.

1.adım)Telefonunuzun jailbreakli olmaması gerekiyor.Eğer jb var ise temiz bir restoreden sonra downgrade işlemlerine başlayın.Aksi halde hata alırsınız.

2.adım)Belgelerime e girin. Müzik klasörüne girin. Karşınıza çıkan İtunes klasörünü silin.

3.adım)Bilgisayarda yüklü olan İtunes i Program ekle kaldırdan silin.

4.adım)Şimdi indirmiş olduğunuz İTunes-11 i kuracaksınız. Yönetici olarak çalıştırıp öyle kurun.

5.adım)İtunesi kurduktan sonra telefonunuzu DFU Moda almanız gerekiyor. İreb i yönetici olarak çalıştırın ve yönergeleri izleyin. İşlemi başarıyla tamamlarsanız İREB, your device on PWNED DFU MOD gibi bir uyarı verecektir.

6.adım)Şimdi yüklemiş olduğumuz İTUNES 11 i açıyoruz ve shift+restore yaparak indirmiş olduğumuz geekgrade ipsw sini gösteriyoruz..

7.adım)Restore işleminin bitmesini sabırla bekliyoruz. Bitince telefon recovery moda girecek(kablolu ekran).İşlem başarıyla sonuçlandı ve geriye tek bir adım kaldı.

8.adımTelefon recovery modda iken tekrar dfu moda alıyoruz. Redsnow u yönetici olarak çalıştırıyoruz. Extras butonuna tıklıyoruz. Select İPSW butonuna tıklayarak indirmiş olduğumuz BOOT İPSW dosyasını gösteriyoruz. Ve Just Boot a tıklıyoruz telefonumuz açılıyor.

UYARI=Bu bir tethered downgrade dir.Yani telefonu her kapattığımızda 8.adım ı tekrarlamak zorundayız.

İPSW DOSYALARI

iPhone 4 (GSM 3,1)
    - iOS 6.1.2 10B146
    GeekGradeİPSW BOOTİPSW

- iOS 5.1.1 9B206
    GeekGradeİPSW BOOTİPSW

iPhone 4 (GSM Rev A 3,2)
    - iOS 6.1.3 10B329
    GeekGradeİPSW BOOTİPSW

iPhone 4 (CDMA 3,3)
    - iOS 6.1.3 10B329
    GeekGradeİPSW
    BOOTİPSW

- iOS 5.1.1 10B329
    GeekGradeİPSW
    BOOTİPSW

Recovery moda geçtiyse iFaithden apticket alabilir denedinmi

• Hocam bi jailbreak linki atabilcek varmı ya redsn0wla deniyorum recovery moda düşüp duruyor telefon 1 saattir uğraşıyorum
  • Beyler bende bi eski yöntemli 6.1.3 jb li var restore etmek için ios 7 mi kurmam gerekiyor çünkü ayarlarda cihazı sıfırla dediğimde telefon kapanır açılmaz sanıyorum.
  • berkrrgsc B kullanıcısına yanıt
    eski yöntem malesef bende ios 7 kurmadan açılmıyordu.. Ama bü yntemde just boot ile rahatça açılıyor
  • Yani anladığım kadarıyla ios 7 kurucam jb gidicek ve tekrar bu yöntemi yapıcam :((

• quote:

Orijinalden alıntı: berkrrgsc

Yani anladığım kadarıyla ios 7 kurucam jb gidicek ve tekrar bu yöntemi yapıcam :((

Evet hocam ios 7 ye geçip bu yöntemi yapıcaksınız fakat şarj gerçektende süper👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki tşkler

•  İPHONE 4 SHSH KAYITSIZ DOWNGRADE GÜNCEL YÖNTEM SORUNSUZ VE BATARYA CANAVARI
    Arkadaşlar bu hatayı alıyorum her şeyi eksiksiz yaptım
  • Evet 6.1.2 başarılı bir şekilde döndüm. Teşekkürler
     İPHONE 4 SHSH KAYITSIZ DOWNGRADE GÜNCEL YÖNTEM SORUNSUZ VE BATARYA CANAVARI

• Bir sorum olacak şimdi JB'li olarak mı gelecek? Ben geri döndüm ama. Cydia yok

• iPod touch'umu 5.1.1 e döndürebilirmiyim (gerçi 5.0.1 de ama hiç bir app desteklemiyor 6.1.6 dan 5.1.1 ) mümkün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgurkan

Bir sorum olacak şimdi JB'li olarak mı gelecek? Ben geri döndüm ama. Cydia yok

Telefon fabrika ayarında olacak. Tekrar JB yapnanız gerekli. Ben yaptım evasion du sanırım. Google da arat 6.1.2 JB diye.

Bir kısa not ; jb yaparken telefon bir kere açılıp kapanacak ve o sırada itunes ekranı gelecek. Panik yapma, yukarıdaki yöntemle aç telefonu. jb işlemi devam ediyor.

• Peki iOS 7'ye geri dönüş nasıl olacak? (iOS 7.1.2'ye dönüş)

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.