Şimdi Ara

iPhone 4 ile youtube'a neden wifi değil de 3G giriyorum???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iPhone 4 kullanıyorum.iOs 5.1 yüklü. Cihaz evde sürekli kablosuz internetime bağlı. Dışarıda ise internet paketimi kullanıyorum. Cihaz normal olarak evde wifi, dışarıda ise 3G ile internet erişimimi sağlıyor.
    ANCAK, dün fark ettim ki, cihaz evde de olsam youtube'a girişte 3G'yi kullanıyor. Oğlum sürekli youtube'da video seyrediyor. Ben ise dışarıda neredeyse hiç kullanmadığım halde operatörümden internet paketimin bittiğine dair mesaj aldım. Olum 2 aydır youtube'a sardı, bu olay da 2 aydır oluyor.
    Wifi'ya bağlı olduğu halde neden 3G'yi kullanıyor bu cihaz youtube'a girerken? Bunu nasıl engellerim? (youtube'u engellemeyi kast etmiyorum, evdeysem wifi ile, dışarıdaysam 3G ile bağlanmasını istiyorum)
    Yardımınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEONE -- 1 Nisan 2012; 15:13:58 >

• Bende aynı şekilde kullanıyorum evde wi-fi dışarıda 3G. Eve geldiğimde 3G ve Edge yi kapatıyorum direkt wi-fi ile bağlanıyor cihaz.
    Cihaz JB li ise cydia dan data usage monitor ü kullanın derim kota takibi için
  • Cihazda JB yok. Eve her girip ciktigimda 3G'yi acip kapatamam, mutlaka unuturum. Bunun baska bir caresi yok mudur??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEONE

Cihazda JB yok. Eve her girip ciktigimda 3G'yi acip kapatamam, mutlaka unuturum. Bunun baska bir caresi yok mudur??

Unutulur mu hiç?(sınırsız paket yoksa)
    Başka çaresi benim bildiğim yok(jbsiz)
  • Bunun JB siz çözümü yok sanırım Auto 3G tweak'i var bunu kurunca wi-fi ağı aktifken 3G'yi kapatıyor galiba bu tip şeyle çözülebilinir fakat jb yoksa ayarlardan kendiniz kapatmak zorundasınız.
  • İyide bir zahmet 3g kapatip acmayi yapin.Bunun icin ana ekrana icon koyabiliyorsunuz kisa yoldan ulasmak icin jb ye gerek yok
    Quickprefs.com dan yapabilirsiniz.hem surekli 3g acik gezerseniz sarjiniz cabuk biter isiniz oldunda acar bittiginde kapatirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 1 Nisan 2012; 17:57:42 >
  • Ya, iyi hoş da, cihaz wireless ile bağlı iken 3G'yi kullanmasının anlamı ne???? Ayrıca neden bunu sadece youtube'da yapıyor da diğer safari, e-posta gibi uygulamalarda yapmıyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

THEONE

son iki aydır yapıyorsa iphone 4 ios 5.0.1 bu sorun yoksa

sanırım bu ios 5.1 ilgili bir durum ssh kaydınız var ise telefonu temiz bir restor yaparsanız belki sorun düzelir

2 aydan evvel yapıyor muydu bilemiyorum. Çünkü benim çocuk 2 aydır youtube'a sardı, o vesile ile fark ettim. Daha evvel nasıldı bilmiyorum.
    Sizlerde durum ne?
  • Arkadaşım, youtube'a bağlı iken bende de wifi bağlı gözüküyor ve ben de wifi'dan bağlandığımı sanıyordum. Ancak youtube'da 2-3 saat video seyredildikten sonra Vodafone'dan mesaj geldi "şu gün şu saat itibarı ile 250 MB paketinizi doldurdunuz" diye. Saat ve dakika da youtube'dan videonun seyredildiği zamana isabet ediyor. Ben de ancak o zaman anlayabildim tuhaflığı.
  • Tam olarak neresi, tarif eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEONE

Tam olarak neresi, tarif eder misiniz?

Bence şunu deneyin 3G'yi ve Hücresel ağı kapatıp sadece wi-fi ağı ile youtubeye girmeye çalışın herhangi bir videoyu açın eğer video oynatmaya başlıyorsa bir sorun var demektir. Çünkü bildiğim kadarıyla bir wi-fi ağı aktif iken iphone bu ağı kullanıyor 3G ve Edgeyi kullanmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.