Şimdi Ara

iphone 3g navigasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu konu hakkında yardımcı olabilcek arkadaşlar var mı? navigasyonu nasıl çalıştırabiliriz?
    bildiğim kadarıyla 1.nesilde navigasyon yoktu ama 3gnin öncekine göre en büyük avantajı navigasyon ancak ben bu navigasyonuda çalıştıramadım beceremedim... yardımlarınızı bekliyorum...

• Merhaba;
    iPhone da şu an sadece google maps uygulaması var.Ve bu uygulamada bildiğimiz anlamda a notasından b noktasına gitmek için ülkemizde malesef kullanılamıyor(Ya'da arama özellikleri).Yani bildiğimiz anlamdan navigasyon yapılamıyor.Haritalarda sürekli olarak iPhone edge bağlantısı ile internetten indirilmek zorunda.(Bir kaç hack var internetten indirmesin diye ama yine navigasyon yapamassınız sadece internet ücretinden tasarruf etmiş olursunuz)
    Yani kısaca ülkemizde şu an sadece bulunduğunuz yeri göstermek ve bir kaç ufak tefek şey dışında bir işe yaramıyor.

TomTom gibi firmaların Apple ile bazı konularda anlaşması lazım (Bildiğimiz anlamda navigasyon yapılabilmesi için)
  • http://www.apple.com/iphone/features/maps.html
    buradaki demo yu izle
    arama calisiyor bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 27 Eylül 2008; 20:23:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofearl

http://www.apple.com/iphone/features/maps.html
    buradaki demo yu izle
    arama calisiyor bu arada

Aramadan kasıt eczaneler, lokantalar gibi arama galiba, bildiğim kadarıyla google maps'te Türkiye için bu sistem tam olarak oturmuş değil, henüz çok kullanışlı değil yani.

Şimdi denedim Eczane diye aratmayı, Tübitak, Başkent üniversitesi, EGAS eczane gereçleri gibi şeyler çıktı :)
    Lokanta diye aratınca bir kebapçı çıktı, Başkent üniversitesi yine çıktı :))
    Restaurant diye aratınca çıkan sonuçlar daha güzel fakat en yakını 25 km falan ötede :) Başkent üniversitesi çıkmadı bu sefer :)

Yakında uygun navigasyon çözümleri üretilecektir diye ümit ediyorum bakalım, en azından Google veritabanı genişletilirse güzel olacaktır.

• sim kart yokken yerini bulamiyo ama
  • aramadan kastim sokak isimleri idi, onlari buluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofearl

aramadan kastim sokak isimleri idi, onlari buluyor

Sokak isimlerini buluyor.İş yerinde kullanıyorum o olayı..Ama Başka bir halta yaramıyor şu an için..
  • adam gibi bir navi programı yok heralde iphone için.Garmin çok güzeldi mesela burda yok mu
  • iGo My Way var Garmin var Tomtom var. Birçok program var iPhone için. Ayrıca neden konuyu hortlattınız? 2008'de daha iPhone ülkemizde yeni tanınıyordu.
  • Hort guzel olmuş.
  • Son zamanlarda nekadar arttı bu 2-3sene önceki konuları açanlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.