Şimdi Ara

Iphone 11 128gb ve 12 mini 64gb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buradaki herkes apple telefonlara ve ios sistemine benden daha çok hakimdir diye düşünüyorum

Telefonu yenilemeye karar verdim. 8den geçiş yapacağım aynı zamanda super amoled android de kullanıyorum. Ancak başlıktaki iki model arasında sürekli gidip geliyorum. Bütçem yetse 12 mini 128gb alır geçerim ama işte...

iPhone 11 128gb yaklaşık 13bin ₺

12 mini de yaklaşık o fiyat

Kompakt telefon seviyorum ancak 64gb korkutuyor orta düzeyde fotoğraf video kullanırım ancak 3 yıl sonrayı düşünecek olursak işletim sistemi ne kadar büyür uygulama boyutları ne kadar artar 64gn çöp mü olur bundan endişeleniyorum.

Ekran kalitesi ve kompakt oluşundan dolayı gönlüm minide ancak 64gb oluşu düşündürüyor. Sizce hangisini almalıyım artık delirecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sana tek tavsiyem 64gb almaman olur.Şuan iPhone XR 64 kullanıyorum.İçi boş tüm fotoğraflarım Google fotoğraflarda ana genede uygulamalar olsun sistem olsun tüketiyor ve az bi yer kalıyor.Şimdi alıcak olsam en az 128 alırım ki 256yı zorlarım.Ve şunu da ekleyeyim xrdan çok memnunum fakat lcd ekran beni baydı.Amoled görünce içim gidiyor.Sırf bu yüzden telefon değiştirmeyi düşünüyorum.İki telefonu da bi eline al teknoloji marketlerine gidip ona göre karar ver.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 12 mini batarya hariç her konuda daha önde. Eğer batarya sizin için çok önemliyse 12 mini almanızı tavsiye etmem.

• Denis Cheryshev kullanıcısına yanıt

Batarya dert değil ancak 64 gb olması düşündürüyor

• 12 minimi bir süre kullandıktan sonra 11’e geçiş yaptım, ilk baslarda asırı sevsem de nedendir bilinmez daha sonraları biraz kücük gelmeye basladı.

Sizin için ufak bir karşılaştırma yapabilirim;

Batarya hakkında bir sey söyleyemem cünkü neredeyse her an telefonu sarja takma imkanım vardı,
    12 mininin ön kamerası her ne kadar megapixel olarak aynı olsa da 11’i açık ara farkla tokatlar, arka kameralarda bir fark yok acıkcası,
    12 mininin ekranı cok cok daha iyi bir ekran, 11’e gectikten sonra bir süre gözüm gercekten ekrana alısamadı,
    12 ve 13 serisinin kasaları hem daha güzel, hem de daha sağlam kasalar, youtube üzerinde drop test videolarını bulabilirsiniz.
    11’in ebatları çok daha tatmin edici,

Zaten bunların dısında telefonların hız olarak birbirlerinden hic farkı yok, ve önümüzdeki bir kac yıl daha da olmaz diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kankhy -- 18 Mart 2022; 21:21:58 >
  • kankhy kullanıcısına yanıt

Cevap için çok teşekkür ederim. Zaten kompakt telefon sevdiğim ve donanım olarak daha iyi olduğu için gönlüm miniden yana tek endisem 64gb hafıza kullanımı 3 yıl sonra uygulama boyutlarinin da büyüteceği düşünüldüğünde korkutuyor.

Bütçem 13 bin tl be daha yukarı çıkamıyorum

iPhone 11 128gb 12.200

iPhone 12 mini 64gb 12.700

Eğer 13e mini 128 olsa hiç düşünmem bile ama 64gb korkutuyor biraz uzun süreli kullanımda. Korkmalı mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sipidik -- 18 Mart 2022; 21:43:42 >
  • sipidik kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, benim bahsettiğim iki telefon da 64 GB, galerimde aşağı yukarı 9.000 öğe mevcut, telefonumda yüklü olan tonla uygulama da cabası, inanın daha yarısını dolduramadım. Ama tabi ben ek ücretle 50 GB iCloud alanı kullanıyorum, yoksa yetmezdi. Tabi bu bahsettiğim ek ücret cok kücük bir meblağ, ama dediğiniz gibi birkaç sene sonra ne olur bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kankhy -- 18 Mart 2022; 22:8:5 >
  • iPhone X kullanıyorum OLED ekran arkadaşın 11’i var yan yana koyunca ekran bariz daha kötü. Ekran için 12 alınır.

• Skayn kullanıcısına yanıt

O zaman soru şu olmalı 64 yerine 128gb hafıza mı yoksa daha sağlam daha güzel tasarım ve daha iyi ekran mi

Ben şahsen hafıza ile ekran arasında kalmam. Gerekirse arada fotoğrafları yedeklerim sağlam kasa ve OLED ekranı tercih ederim. Gerisi size kalmış.

• 8 aydın 12 mini kullanıyorum kesinlikle bence 12 mini 13 mini kullanılacak en kullanışlı cihaz boyut/özelik açısından. Taşıması elde tutuşu vs vs. Batarya %89 a düştü ama Magesafe batarya ve hızlı şarj sorunu çözüyor bende. 11 den 12 miniye geçmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamangaribi -- 18 Mart 2022; 23:54:9 >
  • zamangaribi Z kullanıcısına yanıt

Evet mini tasarım olarak gerçekten arkadaşımda var onun telefonu inceledikten sonra heveslendim zaten küçük tel seviyorum ancak 64gb alabilecek olmak korkutuyor beni

• Ben 12 Mini tercih ederdim.

Şu anda 12 Mini 64 kullanıyorum ve yetiyor.

Iphone 11 128gb ve 12 mini 64gb

• En güncel ne ise cihaz onu almak lazım, 64 gayet yeterlidir, doğru kullanımda doldurmanız imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 19 Mart 2022; 10:48:11 >

Hocam gönlünde yatanı al

64 GB konusuna gelince bilgisayarına yada aws sistemlerine (ücretsiz) bir ftp manager kur ,baktın albüm doluyor istediğin yerden fotolarını videolarını direk oraya yedekle ,ihtiyacın olanı da daha sonra ordan yine alırsın

• cagatayf C kullanıcısına yanıt

Aslında 12 mini 128gb 13e buldum kapalı kutu yurtiçi ancak renk kırmızı

Renkli kılıf takacaksan rengi dert etme bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lexco kullanıcısına yanıt

Satışını da düşünüyorum 2 3 yıl sonra satarken kırmızı siyaha ve beyaza göre daha zor olur diye düşünüyorum

• 12 mini al arkana bakma. Ele oturan bir telefon, çok büyükte değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.