Şimdi Ara

Ipadlere hafiza karti takilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Takilamiyorsa hafizalari en fazla kac olabiliyor ?

Pc kullanmak istemiyorum. Edemiyorum. Tablet daha rahat geliyor. Ilk tercihim ipad ama alacagim tabletin kullanim amaci yuzde 80 film olacak ve hafiza cok onemli. 64 e tama edebilirim ipad icin ama 64 den az olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple in hiçbir ürününe hafıza genişletmek için kart takılamaz, Ipad ler de en büyük kapasite 128 gb, her işe yarar, ancak şu da bir gerçek ki PC olmadan sadece tablet her işi yapamaz.
  • Hayır,ama sadece fotoğraflara bakmak için 79 tl'ye SD adaptör var.Ne kadar değer bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozangunay

Apple in hiçbir ürününe hafıza genişletmek için kart takılamaz, Ipad ler de en büyük kapasite 128 gb, her işe yarar, ancak şu da bir gerçek ki PC olmadan sadece tablet her işi yapamaz.

Pc baska tabi ama ben pc den tek kelimeyle "bıktım" . Canim acmak bile istemiyor pc.

Ornegin en buyuk zevkim Gamyun adli sitede oyun oynamaktir ama tablet bu isi yapamiyor. Buna ragmen pc yi tablete tercih etmiyorum.

Bir de , simdi yalana gerek yok.Heves var biraz. Zamaninda aldigim cogu seyi hep heves ederek almisimdir zaten. Alip yuzlerine bakmiyorum

• flash bellek, hafıza kartı filan bağlamak istiyorsan ipad'den uzak dur.

10 gündür flash bellek'i görmeye uğraşıyorum olmuyor. çok kısıtlı bir ürün. firma kuralı sanırım, direkt tak çalıştır olsa kimse 128'liğe para vermezdi herkes cebinde 32gb+64gb flash diskle gezerdi ((: ya da harici disk bağlardı. ama olmuyor maalesef. apple bu yönüyle çok kötü.

bu tarz işler için surface pro 3 en mantıklısı.
  • Malesef takilmiyor en yuksek hafiza 128GB
    Ancak ne kadar gelismis olsa da PC yerine gecmeyecek, hep bir eksiklik yasayacaksiniz. Yine de tablet bir hevestir, cok eglencelidir :)

• o zaman sana bir mac lazım :D
  • ben ipad mini'm de SD Card çalıştırabiliyorum, akşam'da 1tb'lık hariciyi deneyeceğim olursa video paylaşırım burdan...

Saygılar
  • Eğer iş ile ilgili world'dür excel'dir bunları kullanman gerekiyorsa ipad veya android tabletler sana asla istediğin performansı veremez.
    Lenovo'nun windows'lu tabşetlerini öneririm, bence bir araştır 1500 liraya i5 işlemcili Windows sistemli tableti var.
    Bildiğimiz Windows içinde battlefield bile oynarsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

ben ipad mini'm de SD Card çalıştırabiliyorum, akşam'da 1tb'lık hariciyi deneyeceğim olursa video paylaşırım burdan...

Saygılar

Sistemsel olarak en fazla 64gb'lık şeyleri destekliyor diye biliyorum.

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    enerjisini prizden alacak hocam o nedenle okuma ihtimali var diye tahmin ediyorum ama denemeden bilemeyiz tabii...

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

enerjisini prizden alacak hocam o nedenle okuma ihtimali var diye tahmin ediyorum ama denemeden bilemeyiz tabii...

Saygılar

Beklemedeyiz

• burcink kullanıcısına yanıt

Merhaba, bende de ipad mini 1. Nesil var ios 9.3.5te kaldı cihazım ama eğitim videolarımı 64GB kapasiteli micro sd kartta tutuyorum, ipad zaten 16GB dahili hafızaya sahip.

lightningden micro usbye çeviren adaptör ile çok farklı flash bellekleri de denedim ama görmedi maalesef.

Nasıl çalıştırabildiğinizi öğrenebilir miyim?

• celil.mayaoglu kullanıcısına yanıt

üstat selam

konu ile ilgili bir çok video var youtube da. bir de ben evdeki tablet için güzel otg çeviri aldım ucuna 512gb usb taktım tüm işlerimi görüyorum.

otg linki bunun ucuna ne takarsanız işinizi görür. ister card reader takın ister direk usb takın çalışacaktır.

saygılar

gittigidiyor
    Mcdodo iPhone dan USB 3.0 a OTG Çevirici Adaptör OT-8600 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
    https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/mcdodo-iphone-dan-usb-3-0-a-otg-cevirici-adaptor-ot-8600_pdp_722607003

Aleyküm selam, cevapladığınız için teşekkürler.

Öncelikle ilk sorum: Sizde de ipad Mini 1.Nesil mi var?

Ben de o videolardan geldim buraya önceki açılmış başlıklara bakara soruyorum ama eski sürüm ios olması dezavantajı yüzünden kullanmam mümkün olmuyor.

Az önce kargoyla getirttiğim Apple dönüştürücüyü deniyordum; çokça çeşit flash belleği veya hafıza kartını denedim; İçe Aktar'a getirdi ama göstermedi.

Bendeki ipad mini 512MB belleğe sahip, taktığım micro sd kartlar da 1GB veya 4GB olan kartlar. Hani 64GB olanını deneyip zorlamayayım demiştim denerken de.

USB 2.0 da denedim, USB 3.0 olan flashbellek de denedim ama yok tepki falan alamıyorum. Siparişle gelen dönüştürücüye de 90lira ödedim Amazon'da.

Altta resmini de atarım birazdan hatta. Cevabımın başındaki soruya cevap vermenizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celil.mayaoglu -- 15 Şubat 2022; 14:22:44 >

• celil.mayaoglu kullanıcısına yanıt

mini 2 retina var bende üstat

• O zaman cevap belli, ipad mini 1. Nesil'e uymuyor belki ne alırsam alayım.

Aldığım da buydu; sizin önerdiğiniz alet ile aynı fiyattaydı.

amazon
    Microcase Lightning iPhone iPad to USB Kamera Adaptörü - Lightning to USB Beyaz - AL2470
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0892FJMVX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Cloud kullanmak zorunda kalacağım öyleyse galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celil.mayaoglu -- 15 Şubat 2022; 15:9:43 >

Hangi ios versiyonu yüklü?

• ios 9.3.5ten daha fazla yükselmiyor bu cihaz.

Files uygulaması bu sürümde içinde hazır yüklü değil, muadilini de bulamadım.

@burcink peki bu karttan dosyayı açmak için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

tavsiye ettiğiniz aparatın kendi uygulaması mı var?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.