Şimdi Ara

iPad Pro'nun ülkemizdeki satış tarihi ve fiyatı netleşti (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim cihaz şubeye gönderildi diyor. Şimdi gidip bakacağım. Geldiyse alir sorularınızı cevaplarım. Kalem ise 1-2 hafta suresindeydi ben alırken. Biraz daha erken gelebilir. Eğer pupa'ya falan gelirse kalemi iptal eder onlardan alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam erkenden almisin hayirli ugurlu olur ins..hangi modeli aldin ?
    Birde hocam zorluda satis warmdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

Hocam erkenden almisin hayirli ugurlu olur ins..hangi modeli aldin ?

Zorlu'da satis var. Ben su an Bursa'da olduğum icin online store'dan aldim. 128 sim kartlı modeli

• quote:

Orijinalden alıntı: soulmate

quote:

Zorlu'da satis var. Ben su an Bursa'da olduğum icin online store'dan aldim. 128 sim kartlı modeli

HOCAM öneriyormusun peki? degermi 3000 tl vermeye?
  • quote:

quote:

quote:

2-3 saattir kullanıyorum. İnanılmaz bir alet gerçekten. Klavye ve kalemi deneyimleyemedim ama gerçekten iPad deneyiminden biraz daha farklı bir cihaz ortaya çıkmış kesinlikle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

2-3 saattir kullanıyorum. İnanılmaz bir alet gerçekten. Klavye ve kalemi deneyimleyemedim ama gerçekten iPad deneyiminden biraz daha farklı bir cihaz ortaya çıkmış kesinlikle.

Alinabilirtesi var diorsaniz alicagim...Ufak bir inceleme yaparmisin hocam? minicik bir video da olur 5dk lik mesela...bu arada zorluda yok şu an cumartesi satişa çikicak..

• Bu fiyat ne boyle ya allahin tabletine bu kadar verilir mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alinabilirtesi var diorsaniz alicagim...Ufak bir inceleme yaparmisin hocam? minicik bir video da olur 5dk lik mesela...bu arada zorluda yok şu an cumartesi satişa çikicak..

Yani şu an dışardayım ama isterseniz sorularınız varsa cevaplayabilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Biliyorsun beni zaten iphone 6 s plus kullaniyorum ipad air 2 yi sormustum sana alinirmi diye sen gerek yok degmez demiştin...pro için degermi peki? Ve bir sorumda şu hocam....facebook olsun ne bilim diger sosyal ugulamalar pronun ekranina uygunmudur yoksa kenarlarda boşlukmu kaliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: etimonster

quote:

Orijinalden alıntı: carman

829 dolara satılan 3gli ipadden neden daha pahalı anlamadım giti şaçma bir fiyatlandırma olmuş bence aynı klasman genelde 200 tl farkla TR ye geliyordu şimdi nedense 700 tlye yakın fark var

Herkes ülkemizi öğrendi. 100.000 tl lik otomobilin vergilerle 250.000 olduğunu.

+ Kimsenin gıkının çıkmadığını.

Keriz mi onlar 250-300 tl karla satsınlar

Ha ha ha hocam hakikaten doğru bir tespit yapmışsın, adamlar bulmuşlar enayileri üç kuruş kar ile satarlarmı, veriyorlar kazık fiyatları bakıyorlar bizim halk memnun seside çıkmıyor, köküne kadar ittiriyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Biliyorsun beni zaten iphone 6 s plus kullaniyorum ipad air 2 yi sormustum sana alinirmi diye sen gerek yok degmez demiştin...pro için degermi peki? Ve bir sorumda şu hocam....facebook olsun ne bilim diger sosyal ugulamalar pronun ekranina uygunmudur yoksa kenarlarda boşlukmu kaliyor?

Twitter'da uyumlu. Boşluk olmuyor ekran buyuyor sadece iPhone 5 uygulamasını 6 da açmak gibi uyumsuz uygulamalarda. Spotify hiç çalışmıyor.

Adobe ve Apple uygulamaları şahane. Ben safari ve Twitter cok kullanıyorum. Bir de bazen makale okuyorum. Google translate'in de cift ekran desteği var. İsime yarıyor safari ile beraber.

Hoparlörleri inanilmaz. Gerçekten sadece ses yüksekliği değil dengesi de müthiş. Cihaz film izlemek için su an piyasadaki en iyi aletlerden biri olabilir.

iPad Pro gerçekten büyük. Gerçekten. Masadan iki elle kaldırıyorsun diyelim. Laptop'a yakın. Ben bir de silikon kılıf taktım.

En kolay kullanım sekli smart coveri masaya ucgen açılayıp iPadi masaya paralel kullanmak. Bu şekilde klavye de cok rahat.

Yazılımsal olarak klavyesi güzel. Numerik tuşlarla beraber oldukça rahat.

Apple Pencil henüz stoklarda yok. Haftaya gelecek. Online'ım sipariş verdim bekliyorum. Onu da yazarım.

Bence gelecek vaadeden güzel bir cihaz.

Pek cok insanın bulut depolama bu kadar ilerlemişken pc ihtiyacını fazlasıyla karşılar fikrindeyim.

• soulmate kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz icin ve aciklamalar icin tesekkurler ...bir cihazi incelesinler alicagim yada gidip ben inceleyim

• Bugün mağazada kurulumlarını yaptım ve bayağı inceledim...Eski merakım olsaydı , kutu incelemesini çeker , her ayrıntısını paylaşırdım ...

1 Saat'lik tamamiyle iPad Pro Deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum

İlk Deneyim Yorumlarım

Öncelikle bu ürünle birlikte Apple , bizlere farklı segmentlerde ürün çıkaracağının sinyalini vermiş bulunmakta. Cihaz , kutudan çıkarken aynen yeni MacBook'larda olduğu gibi Mat bir Jelatin ile geliyor.Cihazı kutudan çıkarttığınızda , ilk dikkatinizi çeken bu kadar büyük bir tablet / ekran hacmine göre insanı kesinlikle yormayacak ergonomiye sahip bir ağırlık.Kesinlikle sizi yormuyor ...Boyut olarak , daha önce belki vardır ancak hiç böyle güçlü bir aleti elimde tutmamıştım.Çok kısa bir süre sonra , iPad Mini ve iPad Air gözüme fazlasıyla küçük geldi.

Çizimler Hakkında ;

Cihaz , inanılmaz hızlı.Demo olarak ; AutoCad , iMovie , Çizim ve bir kaç fotoğraf/ oyun uygulaması denedim ve çok beğendim...AutoCad ve çizim özürlüsü biri olarak özellikle ''Kalem olmaksızın - ki bunu diğer iPad'lerde yapabiliyor '' gayet güzel çizimler yaptım.
    Autocad'de 3 boyutlu çok basit bir kaç deneme içeriği oluşturdum.
    Notlarda bulunan Çizim aracındaki '' CETVEL '' ile gerçekten çok keyifli bir ev modeli çizdim.Inanın bir cin ali bile çizemeyen ben , çok farklı bir model çizebildim.Bu beni çok etkiledi.
    Ek olarak , belki diğer iPad'lerde de mevcuttur ancak şunu tüm samimiyetim ile söyleyebilirim ki ekran dokunmatiği inanılmaz hassas...Çok ufak 1 santimden az uzunlukları , çok ufak dokunuşlarla algılaması benim en sevdiğim özelliği oldu. Kalem ile , neler yapılabileceğini hayal etmeye başladım.

Video Editleme Hakkında ;

Cihaz içerisine , kısa bir demo film yükledim ve bununla alakalı güzel bir montaj yaptım.Çizimde kötü olabilirim ama video editlemede çok iyiyimdir .Şaka bir yana , iMovie ve F.Cut Pro kullanan biri olarak , iPad Pro beni bu konuda çok etkiledi...Büyük ekranda dokunma hareketleri ile inanılmaz işler yapabiliyoruz.Ek olarak Apple'in iMovie uygulaması bile gayet profesyonel bir uygulama ve iPad Pro'ya göre bence çok düşük kalmış.Yakında Final Cut Pro'yu App Store'da görmezsek şaşırmayın

Müzik Yaşamdır ;

Eğer 3.000 Tl param olursa , sadece iPad Pro'yu müzik dinlemek için satın alacağım.Allah'ım , bu kadar berrak bir ses / tiz oranı olamaz.İçerisine yüklediğim 320kbps iTunes ortamından satın alınan müzikler ile resmen müziği yeni keşfetmiş gibi hissettim. Kesinlikle sadece '' müzik için '' satın alacağımı paylaşmak istiyorum.
    En farklı özellik ise , cihazın 4 tarafında da hopörler mevcut.Bunların hepsi dinamik bir şekilde , siz cihazı sağa - sola - yukarı - aşağı çevirdiğinizde dönüyor ve inanılmaz farklı hissetmenize yarıyor . Doğrusu beni en en enn çok etkileyen özellik bu oldu

Oyun Oynayamamak ;

Oyun konusunda şuanlık fiyasko bana göre.Ekran çok büyük olduğu için elleri küçük olanlar kesinlikle oyun oynayamacak , bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Haa ' Clash of Clans ' vb. platform oyunları efsane olur ancak , diğerleri ne yazık ki havuz... :)

Şuan için benden bu kadar.Detayları diğer kullanıcı arkadaşlar paylaşabilirler

• Almaya gittim, zorluya henüz gelmemiş. Yarın ya da cumartesi diyordu oradaki eleman. Yarın almak için bir yol yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 12 Kasım 2015; 21:37:25 >
  • Ben proyu alcak olsam bile şimdi almam. iPhone 6 ve plus için bile hala bir çok uygulama çözünürlük uyumlu değil. Pro için çok erken. Koca ekrana yakışmayan bir uygulama açmak sinir bozucu olur. Alanlar deneyimlerini paylaşır.

• Bir kaç detay;

İçinden çıkan kablo oldukça uzun.
    12w şarj aleti ile geliyor. iPad Air 2 10w idi.
    Şarjı gayet güzel dayanıyor.

• Konuya hakim kullanıcılara bir sorum var. Benim cihazı Abd'den getirtme şansım var. 128 gb wifi+cell olanı. Tr fiyatı 4100 lira Abd fiyatı 1070 dolar. Cihazı oradan getirtmemin bir sakıncası var mı? Prizlerin uyumsuz olduğunu söyleyen var, cihazın Türkçe olmayacağını söyleyen var. Gerçekten bunlar söz konusu mu? Ya da bilmediğim başka sıkıntılar var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

• goodwin kullanıcısına yanıt
    Priz işi 2-3 liralık çevirici bir aparatla halledilir. Cihaz sen hangi dile ayarlardan o dilde çalışır, sorun olmaz. Sadece satın alacak kişinin bulunduğu eyalete göre %7-8 gibi bir vergi eklenebilir o fiyata. Yine sim kartın çalışması için pasaport kaydı ücreti var 115 lira idi en son. Benim Amerika'dan alma şansım var ama buradan alıp geçeceğim uğraşmamak için. Aradaki fark değer diyorsan getirt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 13 Kasım 2015; 13:26:34 >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgiler için. Bu bahsettiğiniz vergi ve pasaport masrafı ile cazibesini yitirdi cihaz. Arada çok bir fark kalmıyor. Direk buradan almak daha mantıklı gibi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.