Şimdi Ara

iPad Pro iddiaları yeniden gündemde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kalem destegi olmazsa olmaz. Apple stylus un kralini yapabilecek bir firma. Cok iyi isler çıkarabilir kalemle. Ancak neden hala yapmiyorlar anlamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalem olmazsa iPad zevk işinden oteye gecemez. O kalemle cok hassas bir sekilde istenilen yapilabiliyor. Ben tablet alacak olsam kalem olmasini isterim. Diger isleri telefonumdan yaparim zaten. Kalem isteyen ya samsung ya da nvidia shield tablet almak zorunda. (Baska bilmedigim markalar da vardir muhtemelen) Samsung tercih etmedigimden fonksiyonellik olarak tek nvidia kaliyor. Apple musteri cekmek ve profesyonel bir cihaz ortaya koymak istiyorsa kalem koymali.

• Evet katılıyorum, artık bir kalem istiyoruz...
  • Apple dan sacmalardan secmeler,

Ipad pro os x isletim sistemiyle gelmeli ki surface pro ya rakip olsun, gidip paintde iphone`u buyuttugun gibi ipad air de buyuteceksen hic zahmete girme bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılımsal destek olmadan pronun anlamı olmaz

• Apple artık amaçsızca ürün çıkarmakta olduğuna göre buda gelebilir ama kim için ne için kullanılacağı söylenmez bilinmez ..

• akmac A kullanıcısına yanıt
    Bahsettigimiz olay buyuk bir olay. Ilk deneyen microsoft oldu. Sonucta arayuz evrim gecirecek ve bu olacak. Dusunsenize mouse ilk icat edildigi gibi illaki degisim olacaktir. Kisa zamanda olmayabilir

• mac os beklememek lazım çünkü bugün macos kullanan dokunmatik cihaz olmadığından altyapısı yoktur, bir kere işletim sistemi bu işe hazır değil büyük ihtimal çoklu pencere vs ios 9 artık ne isim verirlerse öyle bir sistemle getirip sırf bu cihaz için macos'u özelleştirmezler kanaatindeyim yine şahsi fikrim şuan ios 10 inch üzeri bir cihaz için yetersiz özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 3 Kasım 2014; 13:33:48 >
  • OSX isteyenler neyin kafasını yaşıyor? iPad iOS ile geldi, iOS ile devam edecek bu kadar. Apple siz istediniz diye OSX yapmayacak. Ofis işleri lazımsa zaten Appstore'da Microsoft Office programları var indir kullan.

• Sony

http://forum.donanimhaber.com/m_98765136/f_//tm.htm

Bir de büyük ihtimalle surface pro 4 de gelir, daha az güç tüketimli verimli bir x86 cpu ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 3 Kasım 2014; 15:35:02 >
  • Sony ise alırım bi dal. Güze bir cihaz çıkarırlar kesin, kalem de en az 1024 seviye basınç hassasiyetli olursa çok iyi olur. Fakat ben yine de yeni Note tabletlerini bekliyorum, Samsung bence bu işi iyi yapıyor.

• Wacom digitizer sistemi ile gelirse 1024 seviye basınç mutlaka olur. Bunun için ekrana kapasitif dokunmatik digitizer katmanından ayrıca bir de wacom kalem algılayıcı katman yerleştirilmesi gerekiyor.
    Yani ekran sistemlerini de ona göre ayarlarlarsa neden olmasın. Sonradan bu sistemin eklenmesi bu digitizer katmanı olmaması yüzünden mümkün değil.
    Şu an bu sistem note, wacom tabletler ve surface pro modellerinde var. Daha çok modelde görmek isterim açıkcası, üretkenlik uygulamaları için çok gerekli bir eklenti bence.
    Parmakla bir şekil çizmek, excelde ufacık bir hücreye tam isabetli tıklamak, şema tablo çizmek işkence. O yüzden eğitim yada birşeyler ortaya çıkarmak, iş yapmak için kullanılan bir tablete bu teknoloji şart bence.
  • Birilerim bazı işleri çok kolay sanıyor. İlkokul bilgisiyle burada saçmalayacaksan hiç uğraşma insanın sinirlerini bozuyorsun. Anlatmaya çalıştığın şeye lafım yok da, dilin ilkokul havasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Umarım birgün tabletler, notebook un yapabildiklerini yapar hale gelir.

Bu konuyu firmalardan çok geliştiriciler çözecek gibi geliyor bana. Mobil ekosistemden geliştirici olarak kar sağlamak çok daha az yatırım gerektiriyor. Hali hazırda uygulama marketleri ve kullanıcı kitlesi de oturmuşken, tabletlerin notebook'larla yarışabilecek kabiliyetlere kavuşması sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor.
    En azından ben böyle düşünüyorum. Air 2'nin tanıtımında gösterilen bağımsız fotoğraf ve video editing uygulamaları da bunun göstergesi. Profesyonel uygulamalarla yarışabilecek düzeyde olmasalar da büyük firmaları bu pazara çekme ihtimalleri var.
  • Artık çok fonksiyonlu bir kalem ve tek ekranda çoklu uygulama görmek istiyoruz !

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Birilerim bazı işleri çok kolay sanıyor. İlkokul bilgisiyle burada saçmalayacaksan hiç uğraşma insanın sinirlerini bozuyorsun. Anlatmaya çalıştığın şeye lafım yok da, dilin ilkokul havasında.

2000 li yillarin baslarinda biz Apple`i batmakta olan bir sirket olarak bilirdik meger microsoftun yardim etmesiyle kurtulmus. O paraya da gidip sony walkmanini taklit ederek ipodu sanki yeryuzunde hic benzeri ve daha iyisi yokmus gibi tum dunyaya yaydi.

Bugun iphone 6 plus`ı inceledim hayatimda gordugum en cirkin telefondu. Acik ve net iphone 6 nin paint terk modeliyd-. Anlatimin bu kadar basit cunku ortada ifade edecegim birsey yok. Daha dune kadar Sony`nin cercevesine laf edenler simdilerde iphone 6 plus`ın alt ve ustte 2 hektarlık alanını goremiyorlar mı? :) Ustelik 1.33 Ghz + 980 mb ram + 128 gb = 3500 TL lik telefona omg, bu bir devrim dediler :)

Evet Apple nin bu sacmaliklari artik rahatsiz etmeye basladi dahası hic bir bulusu olmayan sadece varolan urunler uzerinden dusunup yeni urun cikarmakta marifet degil, bunun modasi coktan gecti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Birilerim bazı işleri çok kolay sanıyor. İlkokul bilgisiyle burada saçmalayacaksan hiç uğraşma insanın sinirlerini bozuyorsun. Anlatmaya çalıştığın şeye lafım yok da, dilin ilkokul havasında.

2000 li yillarin baslarinda biz Apple`i batmakta olan bir sirket olarak bilirdik meger microsoftun yardim etmesiyle kurtulmus. O paraya da gidip sony walkmanini taklit ederek ipodu sanki yeryuzunde hic benzeri ve daha iyisi yokmus gibi tum dunyaya yaydi.

Bugun iphone 6 plus`ı inceledim hayatimda gordugum en cirkin telefondu. Acik ve net iphone 6 nin paint terk modeliyd-. Anlatimin bu kadar basit cunku ortada ifade edecegim birsey yok. Daha dune kadar Sony`nin cercevesine laf edenler simdilerde iphone 6 plus`ın alt ve ustte 2 hektarlık alanını goremiyorlar mı? :) Ustelik 1.33 Ghz + 980 mb ram + 128 gb = 3500 TL lik telefona omg, bu bir devrim dediler :)

Evet Apple nin bu sacmaliklari artik rahatsiz etmeye basladi dahası hic bir bulusu olmayan sadece varolan urunler uzerinden dusunup yeni urun cikarmakta marifet degil, bunun modasi coktan gecti.

iPhone 6 plus bence de güzel değil çirkin bir tasarıma sahip ama arkadaş bazı şeyleri bilerek yazın ya cahilliğinizi belli etmeyin. 1.33 ghz demişsin o işlemcinin mimarisinden haberin var mı senin? Şu an en iyi işlemcileri Apple üretiyor biraz araştırın gözünüzü seveyim yazmak için yazmayın şu foruma ya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• "Paint terk" nedir arkadaş? Bu gibi söz grupları insanı rahatsız ediyor. Seviyeyi düşürüyor. Düşüncelerin fazlasıyla yüzeysel, öncelikle tasarım konusunun her zaman göreceli olduğunu düşünmüş ve savunmuşumdur. Hala da savunuyorum.
    Tasarım ekranın çerçeveye oranıyla ölçülebilecek kadar basit bir element değil. Bu oranın yüksekliğini tasarım başarısı olarak görenlere güler geçerim.
    Öte yandan iPhone 6+'ın tasarımının bekleneni veremediğini düşünüyorum. Ancak bu konuyu böylesine söz gruplarıyla ifade etmem. Tasarım ekiplerinin nasıl çalıştığı hakkında az çok bilgim var.
    6+'ın çirkin olduğunu düşünürsün, düşünmezsin umurumda değil. Ama ondan sonra 3 kuruşluk donanım bilginle de konuşup durmuşsun. Performans aynı seviyede ve hatta daha yüksek olduğu sürece işlemcinin saat hızı seni ilgilendiren bir faktör değil. Ha ilgileniyorsan da biraz mimari öğrenirsin, yada en azından piyasa bilgisi edinirsin işler nasıl işliyor az çok anlarsın konuşursun. Sana kalsa koyalım 3-3.5 ghz Pentium 4'ü, sonra ondan kralı yok. İşlemcinin i'sini bilmeden konuşan bir insanı ben neden sallıyorsam artık o da ayrı konu tabi.
    Ram konusunda da, arkadaş karşılaştırdığın cihazların üzerilerinde çalışan işletim sistemleri aynı değil. İkisi her konuda bambaşka alemler. Eğer sen o 1 GB ram ile daha iyi bir deneyim elde ediyorsan, geliştiriciler de ram ile problem yaşamıyorsa sıkıntı nerede? Yok. Hala telefonda 1 GB ramde ısrarcı olmaları iOS kullanıcıları için üzücü olsa da, kalkıp da başka platformlarla direk kıyaslayacak bir konu değil.
    Gerek Apple'ı, gerekse başka bir şirketi yeri gelince ben de eleştiririm. Ama eleştirmeyi hak etmeyecek bir bilgi seviyesiyle her kafadan bir ses çıkmasından bıktım artık. Zaten bu gidişle forumdan tamamen kopacağım. Eskiden buradan bir şeyler öğrenebilirken şimdi sadece sinirlerimi geriyor.

Teknik bilgin kadar yakın tarih bilgilerin de çok zayıf. Apple'ın batmakta olduğu dönemdeki yönetimden haberin yok herhalde. Yada birçok insana göre Windows fikrinin temelinde Macintosh projesinin yattığından da haberin yoktur muhtemelen.
    iPod konusunu da walkman taklidi diye kestirip atıyorsan bravo. Neyse hiç açıklamakla uğraşamayacağım. Kısaca geçip mesajı bitireyim. Basitlik, kolay anlaşılabilirlik, iTunes gibi dev bir online müzik servisi ve bunun gibi şeyler. İşte iPod'u bunlar başarılı kıldı.

Neyse, madem senin için her şey bu kadar kolay. Git sen de taklit et birilerini, milyarlar değil milyonlar bile kazansan, gelip önünde eğileceğim.

• Güzel Bir Tabled

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.