Şimdi Ara

ipad mini klavye sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler bugün ipad mini kullanmaya başladım daha sıfır ama klavyede yazarken ben bir harfe basıyorum birkaç harf başka yerlerden yazıyor acaba sorun nedir bilen varmı? Ekran da sorun varsa ne kadara yapılır? Hediye geldi, faturası yok, garanti belgesi var ama kaşe falan yok bu haldeyken garantiden faydalanabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayarlar genel hakkında kısmındaki numara ile şu siteden garantisini kontrol et :https://selfsolve.apple.com/

Garantisi devam ediyorsa, randevu alıp Apple'a götürebilirsin (Eğer aşağıdakilerden sonuç alamazsan)

- Sorun şarja takılıyken mi oluyor? Eğer öyleyse kablo orjinal olmayabilir.
    - Ekran daha önce değişmiş mi bir bak, yapıştırma mantığıyla değiştiği için ipad ekranları çıkıklık varsa kenarlarda hemen anlarsın, orjinal olmadığı için bu sorunu yaratabilir ekran
    - bu ikisi ile ilgili bir şey yoksa cihazı itunes'a bağlayıp restore et(geri yükle seçeneği)
    - hala çözüm olmadıysa sıvı teması olup olmadığına bak (yanlış hatırlamıyorsam kulaklık ve şarj giriş yerlerinde beyaz etiket oluyor kırmızıya döndüyse sıvı teması var demektir)
    - tüm bunlardan çözüm olamadıysan randevu alıp apple store'a götürmekten başka çaren yok, eğer sorun cihaz kaynaklıysa direk değişim alırsın
    - Apple garantin bitmiş yada yoksa dışarıda servislere götürebilirsin, ilk nesil ipad miniyse yüksek rakamlar isterlerse yaptırma parana yazık.

• Yazdiklarin için teşekkürler, şardan kaynaklı sanıyorum fişten çekince düzeldi. Garantiye baktım 2 yıl geçerli gözüküyor. sanırım ürün orjinal ama Ekrana biraz bastırınca içe göçüyor , orjinal ürünlerde ekranı değiştirmiş olabiliyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasago

Yazdiklarin için teşekkürler, şardan kaynaklı sanıyorum fişten çekince düzeldi. Garantiye baktım 2 yıl geçerli gözüküyor. sanırım ürün orjinal ama Ekrana biraz bastırınca içe göçüyor , orjinal ürünlerde ekranı değiştirmiş olabiliyorlar mı?

Mesajlarda alinti yaparsan bildirim gelir bize boylece mesajini gormus oluruz hocam dikkat edersen daha iyi olur

Hayir orjinal ekran da biraz iceri gocer tabi yuzey alani genis oldugundan dolayi esnemesi normal, garantisi de 2 yil gozukuyorsa bir sorun yok demektir, priz kaynakli bir sorun da olabilir baska bir priz ve baska bir kablo+adaptor ile deneyip sonucu buraya yazin, eger bunlardan kaynakli degilse cihazda bir kisa devre, kacak olabilir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

quote:

Yazdiklarin için teşekkürler, şardan kaynaklı sanıyorum fişten çekince düzeldi. Garantiye baktım 2 yıl geçerli gözüküyor. sanırım ürün orjinal ama Ekrana biraz bastırınca içe göçüyor , orjinal ürünlerde ekranı değiştirmiş olabiliyorlar mı?

Mesajlarda alinti yaparsan bildirim gelir bize boylece mesajini gormus oluruz hocam dikkat edersen daha iyi olur

Hayir orjinal ekran da biraz iceri gocer tabi yuzey alani genis oldugundan dolayi esnemesi normal, garantisi de 2 yil gozukuyorsa bir sorun yok demektir, priz kaynakli bir sorun da olabilir baska bir priz ve baska bir kablo+adaptor ile deneyip sonucu buraya yazin, eger bunlardan kaynakli degilse cihazda bir kisa devre, kacak olabilir belki

Başka prize taktım şimdilik sorun yok gibi. Apple cahili olduğum için son bir soru internette 2 yıl garanti gözüküyordu bu garanti için yeterli mi? Birde sorun olursa garantiye vermenin tek yolu apple store dan randevu alıp mı ürünü teslim etmek, yoksa kargoyla teknik servise gönderilebilir mı?

• yasago Y kullanıcısına yanıt
    Estagf. cahillikle ne alakasi var, cihazi goturmeniz yeterli faturaya vs. gerek yok, apple in resmi olarak yetkilendigi bazi servisler de var istanbulda ornegin efor, + bilisim gibi servisler onlar randevusuz da bakiyor ancak degisim sureci uzun suruyor, apple da direk orada degisim oluyo, serviste 3-5 gunu bulabiliyor, kargoyla teslimat var mi bilmiyorum

• quote:

Estagf. cahillikle ne alakasi var, cihazi goturmeniz yeterli faturaya vs. gerek yok, apple in resmi olarak yetkilendigi bazi servisler de var istanbulda ornegin efor, + bilisim gibi servisler onlar randevusuz da bakiyor ancak degisim sureci uzun suruyor, apple da direk orada degisim oluyo, serviste 3-5 gunu bulabiliyor, kargoyla teslimat var mi bilmiyorum

Tüm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Tüm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Rica ederim, iyi günler diliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.