Şimdi Ara

İpad İle Hangi Programı Kullanarak Media Server da Yer Alan Filmlere Ulaşıp Seyredebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Airties 5650Vdsl modem aldım usb den harici disk takıp media server olarak kullanabiliyorsunuz fakat ipad üzerinden bağlanıp film seyretmek istiyorum bununla ilgili hangi program tavsiye edersiniz? Airties ile görüştüm temsilciler hiç bir halt bilmiyor Airties da tanıdık biri buldum o da ML PLAYER LİTE programı dedi fakat o da dosyaları görüyor bilinmeyen format diyor. Ne bir film ne resim ne de mp3 açıyor. Bu konuda DLNA destekleyen media server a bağlanıp kullanabilecek bir program lazım acilen lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modem indekslemeyi yapmadığı için dosyaları açmıyormuş fakat şuan resim ve mp3 leri açıyor sorun yok ama video konusu önemli benim için ve hiç bir video dosyasını, formatını açamıyorum hala :(

• quote:

Orijinalden alıntı: exelance_alper

Modem indekslemeyi yapmadığı için dosyaları açmıyormuş fakat şuan resim ve mp3 leri açıyor sorun yok ama video konusu önemli benim için ve hiç bir video dosyasını, formatını açamıyorum hala :(

Hocam media server degilde bilgisayarin hdd si uzerindeki vidolari, alt yazili videolar dahil air video server ile izleyebilirsiniz. Ucretsiz versiyonu deneyin, ucretsizden tek farki paylasim klasorune 3 dosya atma siniri olmasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: s60_doctor

quote:

Orijinalden alıntı: exelance_alper

Modem indekslemeyi yapmadığı için dosyaları açmıyormuş fakat şuan resim ve mp3 leri açıyor sorun yok ama video konusu önemli benim için ve hiç bir video dosyasını, formatını açamıyorum hala :(

Hocam media server degilde bilgisayarin hdd si uzerindeki vidolari, alt yazili videolar dahil air video server ile izleyebilirsiniz. Ucretsiz versiyonu deneyin, ucretsizden tek farki paylasim klasorune 3 dosya atma siniri olmasi.

Teşekkürler fakat dediğin tarzda oplayer yada vlc playerdan da yapma şansım var fakat mesele pc kullanmamak zaten. Aldığım modemin özelliği usb üzerinden takdığın harici diski media server olarak çalıştırması ve tv üzerinden kablosuz bağlanıp seyredebiliyorum ama yapmak istediğim aynı şekilde ipad üzerinden seyretmek. Mutlaka bir yolu var ama işte hangi program onu bulmam lazım. Belki kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olur diye konu açtım bekliyorum gelecek güzel haberleri

• exelance_alper kullanıcısına yanıt
    AcePlayer veya GoodPlayer işinizi görür.

ek: iMediaShare de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 15 Haziran 2013; 3:59:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Çok teşekkürler henüz deneme imkanım yok işteyim ama öğlen gider gitmez ilk işim hemen bunları denemek olacak çok sağol

• quote:

Programlar gerçekten harica ve hızları çok iyi fakat açtığım hiç bir video dosyasında ses çıkmıyor malesef :( müzik açıyorum sorun yok ama video dosyalarında ses çıkmıyor. 1-2 tane mov uzantılı vardı onları gayet normal açtı sesiyle falan oynattı sorun yok ama dvix avi mpeg ve diğer formatta bir çok video da çıkmıyor. Bunun nedeni yada çözümü nedir? imediaserver gayet iyi bağlanıyor fakat o da açmak istediğinizde illa tv ye bağlanmak istiyor sadece ipad üzerinden açmıyor ağda tv bulamadığı içinde oynatmıyor malesef. Başka program önerisi olan yada ses sorununa çözüm sunabilecek arkadaşlar mesajlarınızı bekliyorum lütfen

Şansıma, şimdiye kadar sesiyle açmadığı film çıkmadı.
    Aceplayer'ın son versiyonlarda AC3 ses desteği kalktı. Çözüm olarak Ac3killer diye bir uygulama var. Seçtiğiniz klasördeki filmleri tarayor, bulduğu Ac3 ler içinden seçtiklerinizi AAC ye çevirerek sorunu çözüyor. (bilgi:http://ranysoft.wordpress.com/ )

son dakika: arşivimde 3 tane Ac3 yakaladım, şimdi onları da çeviriyorum.
  • quote:

Şansıma, şimdiye kadar sesiyle açmadığı film çıkmadı.
    Aceplayer'ın son versiyonlarda AC3 ses desteği kalktı. Çözüm olarak Ac3killer diye bir uygulama var. Seçtiğiniz klasördeki filmleri tarayor, bulduğu Ac3 ler içinden seçtiklerinizi AAC ye çevirerek sorunu çözüyor. (bilgi:http://ranysoft.wordpress.com/ )

son dakika: arşivimde 3 tane Ac3 yakaladım, şimdi onları da çeviriyorum.

İlginiz için teşekkür ederim şuan deneme yapamıyorum ama yarın mutlaka uygulayıp kontrolünü yapıcam hemen çok sağolun

GPlayer'ı da listeye ekleyebilirsiniz.

Konudan bağımsız ama, mms://50.7.241.42/artibir adresini safariye girerek GPlayer üzerinden arti bir tv yi izliyorum şu an iPadde.
  • FB file browserı deneyebilirsiniz.
    Hortlatmak gibi oldu ama.

Bende airties 5453 modem aldım. Modeme taktığım hard diski lg tvmde çok rahat oynatıyorum.

İpad ile bunu nasıl yapacağımı henüz bulamadım.

Çözüme ulaştınız mı?

ÇÖZÜLDÜ

İpade imediashare kurdum. Local network bölümüne tıklayarak açtım. Sevinçten uçuyorum.

İpad İle Hangi Programı Kullanarak Media Server da Yer Alan Filmlere Ulaşıp Seyredebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 1 Eylül 2014; 19:27:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.