Şimdi Ara

iPad İçin Favori Türkçe E-Kitap Siteleriniz (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
87
Favori
115.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://harrypotterhikayeci.blogspot.com/p/turkce-epub.html burda Harry Potter'ın bütün serisi mevcut direk ePub formatında. Yazım hataları var ama güzel yinede ben okuyorum. Birde direk iPad e ePub indirebileceğim site bulamadım fazla. Pc de USB çalışmayınca mecbur direk iPad den indirmek zorundayim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var, Pdf dosyasına gömülü sesli bir e-kitap indirdim, bilgisayarda açarken sorun yok, play ikonu var ona basınca ingilizce olarak ses geliyor, yani sorunsuz açıyor fakat İpad 2 ye attığımda denemediğim proğram kalmadı, o play ikonunu resim olarak gördüğü için ses dosyasını çalmıyor...bu konuda yardımınızı bekliyorum, çok güzel ingilizce öğrenmek için eğitim pdf leri buldum eğer bunu yapabilirsek sizlerlede paylaşcam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var, Pdf dosyasına gömülü sesli bir e-kitap indirdim, bilgisayarda açarken sorun yok, play ikonu var ona basınca ingilizce olarak ses geliyor, yani sorunsuz açıyor fakat İpad 2 ye attığımda denemediğim proğram kalmadı, o play ikonunu resim olarak gördüğü için ses dosyasını çalmıyor...bu konuda yardımınızı bekliyorum, çok güzel ingilizce öğrenmek için eğitim pdf leri buldum eğer bunu yapabilirsek sizlerlede paylaşcam...

Bildiğimden değil, düz mantık yürütüyorum;

Bahsettiğin Play ikonu ve okuma özelliği büyük ihtimalle flash özelliğidir.

Bilgisayarda Adobe Acrobat Reader ile okuyorsan sorun çıkmaması gayet normaldir.

Ancak iOS cihazlar flash desteklememektedir.

• Yok flash uygulaması değil, bilgisayarda ACrobat pro ile açıp dosyanın DNA sını inceledim :) ordaki ses düğmesine basınca çalan ses, aslında içine gömülü bir mp3 dosyası. Yalnız bilgisayarda reader proğramı ile bu pdf deki sesi çaldığımda kodek olarak aşağıda bir kodek simgesi beliriyor, o yüzden ipad çalmıyor olabilir diye düşündüm ama belki daha önce başına böyle bişey gelmiş arkadaşlar vardır diye, yaw yazık olacak valla 100'e yakın level1-level2 eğitim kitapları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

Yok flash uygulaması değil, bilgisayarda ACrobat pro ile açıp dosyanın DNA sını inceledim :) ordaki ses düğmesine basınca çalan ses, aslında içine gömülü bir mp3 dosyası. Yalnız bilgisayarda reader proğramı ile bu pdf deki sesi çaldığımda kodek olarak aşağıda bir kodek simgesi beliriyor, o yüzden ipad çalmıyor olabilir diye düşündüm ama belki daha önce başına böyle bişey gelmiş arkadaşlar vardır diye, yaw yazık olacak valla 100'e yakın level1-level2 eğitim kitapları.

Hocam ses gömülü **** dosyası olabilir.

Ancak o ses dosyasını çalan düzenleme belki Flash yazılımıdır.

Dediğiniz gibi Codec sorunu da olabilir.

Başka bir e-kitap uygulaması deneyebilirsiniz belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stue.

Önceden takip ettiğim bir site nedenini bilmediğim şekilde pat diye kapanmıştı yeniden açılmış destek verilmeli bence. Hergün 06.00 civarı yeni kitap yayınlanıyor ve şuana kadar yayınlananlarda Türkçe karakter hatasına rastlamadım ve İçindekiler kısmı sayfa tasarımı çok iyi bence idefix kitaplarına 10 basar. Ayrıca site sahibi baya ilgili her sorduğunuza cevap veriyor ve istediğiniz bir kitap varsa onu kaliteli biçimde size yolluyor. Bir kenarda dursun umarım 1-2 sene kapanmadan devam eder şöyle 500-600 kitaplık kaliteli Türkçe eserler görebiliriz.

www.nakkal.net

maalesef bugun itibariyle site tekrar geçici süre hizmet dışı olmuş. Ancak buna rağmen daha önceki uploadlar hala site üzerinde duruyor.

• Beyler ben şimdi bir zorrent indirdim içinde 600 tane kitap var. Fakat bir sorun var, adam bazı kitap adlarını .epub olarak değil de .EPU olarak adlandırmış dolayısıyla itunes .EPU olanları göremiyor.

Ben şimdi bu .EPU yazanların hepsini aynı anda .epub olarak nasıl değiştirebilirim.

Örnek vermek gerekirse şöyle ;

kitap adı.epub
    kitap adı.epub
    kitap adı.EPU
    kitap adı.epub
    kitap adı.Epu

Ben bunların adlarındaki sadece .Epu -ları .epub yapmak istiyorum. Tek tek yapmaktan daha kolay bir yol var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Beyler ben şimdi bir zorrent indirdim içinde 600 tane kitap var. Fakat bir sorun var, adam bazı kitap adlarını .epub olarak değil de .EPU olarak adlandırmış dolayısıyla itunes .EPU olanları göremiyor.

Ben şimdi bu .EPU yazanların hepsini aynı anda .epub olarak nasıl değiştirebilirim.

Örnek vermek gerekirse şöyle ;

kitap adı.epub
    kitap adı.epub
    kitap adı.EPU
    kitap adı.epub
    kitap adı.Epu

Ben bunların adlarındaki sadece .Epu -ları .epub yapmak istiyorum. Tek tek yapmaktan daha kolay bir yol var mı ?

Start-Run'a cmd yazıp enter'a bas.
    cd \dosylarin\durdugu\dizin -> komut penceresi içinde ilgili dizine geçiş yap
    ren *.epu *.epub yazıp Enter'a basarsan hepsi bir defada değişir.

• birde su var iapfree yi indirin, dmags uygulamasındaki dergileri beleşe cekebilirsiniz
  • D&r ve idefix gibi sitelerdeki ekitaplari nereden bulabiliriz?

• George Armstrong / Rothschild Para İmparatorluğu (Derin Yahudi Devleti) arkadaşlar bu kitabın epub formatlı olanı lazım varsa paylaşırsanız sevinirim
  • daha önce verildi mi bilmiyorum ama

http://www.kuflu.com/e-kitap/

bu sitede epey yayın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinarbey

daha önce verildi mi bilmiyorum ama

http://www.kuflu.com/e-kitap/

bu sitede epey yayın var.

Teşekkürler.

Fakat forumda şöyle bir üst konu var "Epsilon, Pegasus, Koridor, Martı, Artemis ve Beyaz Dizi Kitapları Hakkında Duyuru"

Yani; Epsilon, Pegasus, Koridor, Martı, Artemis yayınevleri uyarmış ve bunların kitaplarını kaldırmışlar.

Polisiye/Gerilim seven biriyim ve asıl güzel eserler bu yayınevlerinden çıkıyor.

Doğrusu siteye bir heyecanla girdim; ancak hüsrana uğradım.

• @Pulstar haklısın, o yayınevlerinin kitapları önceden vardı, uyarı vs. yüzünden biz de özler olduk...

çizgiroman vs. alanında cizgidiyari.com çok düzgün iş yapıyor.
  • Beyler, Batman ve Örümcek Adam'ın çizgi romanlarını epub olarak nereden bulabiliriz ? Yeni nesil çizgi romanlarından bahsetmiyorum orijinal olanlardan bahsediyorum.
  • http://eskikitaplarim.com/ tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Beyler, Batman ve Örümcek Adam'ın çizgi romanlarını epub olarak nereden bulabiliriz ? Yeni nesil çizgi romanlarından bahsetmiyorum orijinal olanlardan bahsediyorum.

çizgidiyarı
  • Paylasimlar icin tesekkurler

• Bu internette yayınlanan e-kitaplar çok düzensiz şekilde veriliyor. Çok fazla imla hatası oluyor. Temiz düzenli bir e-kitap sitesi var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.