Şimdi Ara

IP Camera Sistemi için Fiyat/Performans PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

60 adet 8mp 4K H265 kameram nvr kayıt cihazına bağlı, nvr kayıt cihazımdan 4K 60Hz tv den görüntüleri izliyorum.
    Şimdi 100 mt ileride bir ofisten izlemek için kullanacağım bir bilgisayar toplamak istiyorum.
    NVR kayıt cihazının fiber girişinden çıkıp toplayacağım bilgisayara 10 Gbit sfp+ modülle network üzerinden kamera görüntülerini aktarıp program ile izleyeceğim.
    Her bir kamera 20 FPS ve 4096 Bitrate ayarladım. Buda ağda her bir kamera için 40MB/sn anlamına geliyor.

Sistem intel olmak zorunda çünkü donanım hızlandırma ve H26x codeclerini intel destekliyor.
    Yine aynı şekilde ekran kartı codec desteğinden dolayı minimum GTX 1060 olmak zorunda.
    Şimdi aşağıdaki birleşenleri netleştirdim. Sizlerden minimum 650 PSU, mikro ATX kasa yorum rica ediyorum.

CPU : INTEL Core i7 9700K
    M/B : GIGABYTE Z390 M GAMING
    GPU : GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6 192 Bit
    RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2B3200C16R
    HDD : WD Blue SN500 NVMe PCIe M.2 250GB WDS250G1B0C . Aslında Crucial MX 500 250GB da olabilir.
    CASE : Anakart mikro ATX olduğu için mikro ATX fazla yer kaplamayan fakat ekran kartının sığabileceği bir kasa tavsiyesi
    PSU : Minimum 650W olmalı. M/B da 8+4 pin girişi olacağı için overclock yapmayacağım ama 7/24 çalışacak PC olacağından sistemi güç olarak net beslemek istiyorum.
    CPU C/L : Cpu stock fan yeterli ise kalabilir. Değilse önerilerinize açığım.
    CASE C/L : Kasa içerisinde öne emiş için bir, egsoz için RPM yüksek düşük DB olan fan tavsiyelerinizede açığım.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakyalin -- 1 Mart 2020; 12:24:30 >

• Ne güzel bir müşteri,

i7 7700hq 60ad 1080p h264 calistirabiliyor 2048kbit degerinde. Ekran karti cok önemli değil zira onun için basit işlem burada iş işlemciye düşuyor.

60ad 8mp baya işlemci gücü isteyecektir. 9700k fazlasiyla yeterli gelir. Kesin olsun dersen 9900k biçilmiş kaftan.

Kameraların dahua, hikvision veya türevi kalitede bi yazilima sahiptir diye düşünüyorum.

Nvr inda 64ch olsa nvr ın içerisinde i3 bile yok nasil çalıştırabiliyor dersen stream geçişi sayesinde.

Nvr ın 1 ve 4 ch de main stream yani 4ad 8mp ekrana basabiliyor. (2mp olsa daha fazla)

Çoklu ekranlarda sub stream yani d1, 960h analog çözünürlük basıyor (cif tavsiye ederim) .

Bu yüzden i3, i5 normal bi laptopla bile client yaziliminda stream geçişini aktif ederek kullanabilirsin. (Cms destekliyor ise)

Daha fazla detay istersen yazman yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.