Şimdi Ara

Ip adresim ve ping dalgalanması hk. (CGN Havuzu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Türknet kullanıcısıyım,

uzun süredir yaşadığım bir problemi paylaşmak istiyorum. Hattımın tüm kontrolleri yapıldı hızım stabil. hat değerlerim göre aldığım hız uygun şekilde ulaşıyor fakat hattım da sürekli özellikle gündüzleri (11:00-23:30 arası) aşırı ping dalgalanması sorunu meydana geliyor.

Biraz araştırma yaptım fakat tam emin olmadım sizinle paylaşmak istedim. Modem de ki ip ile web sitesi üzerinden kontrol ettiğim ip uyuşmuyor. Modem de ki ip 100.69.138.xx başlıyor ise ip sorgulama sitelerinden aldığım ip 188.119.34.xxx çıkıyor. Yani bu durumda ben CGN havuzunda mı oluyorum? peki yaşadığım bu dalgalanma bu nedenle mi oluşuyor? statik ip bu problemi mi ortadan kaldırır mı?

hattım da sorun olsa şuan bu saatte internetim olması gerektiğinden iyi bir şekilde çalışıp gayet değişmeyen ping değeri ile keyifle kullanabiliyorum.

Konu hakkında bilgili arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Gece (00:00-05:00 arası ping değerleri.)

Gündüz (11:00-23:30 arası yoğun saatler.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impiousgoat -- 4 Eylül 2019; 2:20:7 >

• Güncel
  • Hocam bu ping olayı neredeyse herkesin derdi ama çözmek niyetinde değiller. Şimdi burdaki temsilci ilgileniyor gibi bana kullanıcı no.nuzu atın ilgileneceğim diyecek. En az 1 ay sürünecek sizin şikayet sonra biri arayıp "size verebildiğimiz min ping bu" diyip olayı kapatacak. Siz de 1 ay beklediğinizle kalacaksınız.
  • turuncu_ kullanıcısına yanıt
    1 ay süre ile statik ip alıp deneme yapacağım. Bakalım sorun bu şekilde de devam edecek mi merak ettim. Sonuçları paylaşırım.
  • impiousgoat kullanıcısına yanıt
    Statik ip 3,5 ila 5 ms arası düşürüyor hocam pingi. Spoiler vermek gibi olmasın da... Pek işe yaramayacak benden söylemesi.
    Aslında benim pingimin düşmesinden ziyade ben bu yoğun saatler de ki dalgalanma da bir etkisi olacak mı diye kontrol edeceğim. valla pingim 100 olsun da dalgalanma olmasın. çok rezalet bir durum.
    O da değişmeyecek hocam Ama umarım ben haksız çıkarım. Azminize hayran kaldım.
    :D umarım dostum ya. valla 6 aydır keyifle bir internetin tadını çıkaramadım. Tamamen umudu kesmek yerine bende türlü arayışlar içerisindeyim. Çünkü acayip bir strese girip kafama takılıyor. Yoksa bana ne yok statik ipsiymiş yok cgn bilmem nesiymiş. Ama ne yazık ki böyle dandik kurumlar bizi bu duruma soktular. Ama onlarında hesap verecek zamanı gelir dileği ile.
    turuncu_ kullanıcısına yanıt
    Dostum bugün ip adresim aktif oldu. şuan için dalgalanma yok. statik ip den sonra pingim 13-15 arası düştü. umarım stabil olarak bu şekilde kalır.

Öncesi :

Sonrası :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impiousgoat -- 5 Eylül 2019; 12:54:40 >

Hayırlı olsun. Umarım böyle devam eder.
    Teşekkürler :) umarım ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: impiousgoat

Teşekkürler :) umarım ya.
    Merhabalar hocam sonrasında memnun kaldınız mı statik ip den yoksa sorununuz devam ettimi ?
  • AliveFoto kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, sorunun muhatabı başkası fakat ben cevaplayayım, statik ip hiçbir soruna çözüm olmuyor :) Beni yaşadığım ping ve packet loss problemleri devam ediyor.
  • AliveFoto kullanıcısına yanıt
    Şu anki güncel paket loss sorununa çözüm olur mu bilmiyorum ama benim ping problemimi tamamen çözmüştü 2 sene Statik IP ile Turknet kullandım hiç ping problemi yaşamadım.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Olmuyor. Denendi.
    Bunun çözümü de Turknet'ten ayrılmak malesef. Türk Telekoma geçtim 1 ay oldu inanılmaz memnunum. Hız/Ping/Trace rotası herşey en iyisi gerçekten ama pahalı işte.
    Olmadı hızımı düşürüp TTnet'e geçeceğim artık ben de zaten Turknet'te, hız konusunda da 24mbpslik paket gibi davranıyor 35mbpslik paket :)
    TT 50/8 tarife 24 saat hiç dalgalanmayan hızım:

Turknet nakilden önce son günler 35/4 tarife:

50/8'e ne kadar ödüyorsunuz hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ev telefonu hariç sadece internet 120 civarıydı sanırım ilk 35 anlaşıp sonradan yükselttim tam fiyatını bilmiyorum o yüzden. Bu arada normalde 50/4 tarife 1 haziranda eski hızına dönücek diyolar ama bakalım belki kalıcı olur bir sürpriz yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 17 Mayıs 2020; 15:22:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.