Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.666
Cevap
120
Favori
882.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben dün geceden beri Apple Music'i deniyorum fakat ses kalitesi ve ses seiyesi olarak asla spotify ve deezer'a yaklaşamaz..yani itunes üzerinden indirdiğimiz albümlerin ses kalitesi ile alakası yok,belki de kısıtlama koydular bu 3 aylık period için. Ancak arkadaşın dediği gibi ''olmazsa olmaz'' birşey değil.. spotify ve deezer da rahat rahat iş görür.

ve evet..ses seviyesi de tatmin edici değil. aynı desibel'de spotify ve deezer da daha yüksek ses alabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: International

quote:

Orijinalden alıntı: solasguitarra

quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

Işte ben de buna veryansın ediyorum.. Orta Doğu mantığı ile yürümez bu işler.. Adamların daha Türkiyeden haberi yok. Arap sanıyorlar bizi.. Orta Doğu grubuna atmışlar bizi.. Gerçi şimdi orada da yokuz.. Apple Music artık ne zaman gelir muamma.. Epey de heyecan yapmıştık.. Canım sıkıldı bu duruma gerçekten

Gocunulcak bisey yok aslinda. Turkiyenin Avrupa oldugunu savunmak daha bi sacma geliyo bana. Bayagi asyadayiz abi biz. Orda dogu demek cok normal. Ama tabi zihniyete gelecek olursak orasi gercekten traji komik iste. O konuda hak vermeden edemiycem. Ben ne zaman kitap, muzik, video satin almaya kalksam herhangi bir platformdan, sadece IOS de degil, herzaman bu hizmet ulkenizde desteklenmiyor uyari almisimdir. Nedir bu hizmetlerden korkumuz anlamadim ben.

Kıbrısı avrupada sayıyorlarsa eğer türkiye avrupanın göbeğindedir.birazda bu açıdan bakmak lazım olaya.

Güney Kıbrıs Avrupa birliğine üyedir..

Geçen hafta uruguaydan geldim. Avrupalı göçmenlerin kurduğu bir ülke. Yani uzak avrupa diyebiliriz. Taksi şöförüyle sohbet ederken türkiyede insanların elleri kesiliyor demesiyle şoke oldum. Yani dünyada türkiyenin orta doğu ülkesi olduğu yönünde bir algı var. Fakat dünyayı gezmiş bir insan olarak türkiye, en azından şimdilik kesinlikle avrupa ülkesi. Son yıllarda akp iktidarıyla orta doğuya kayış var ve malesef bu kayma türk ırkının araplaştırılmasıyla yaşanıyor. Sokakta suriyelileri hepimiz görüyoruz ki gayriresmi olarak sayıları altı miyon civarındadır. 2012 den beri binlerce konut araplara satılmış ve satılmaktadır. Bence tayyip efendi osmanlıca masalıyla arap harflerini getirene kadar avrupa ülkesiyiz. Son olarak ülkemize ve sahip olduğumuz değerlere sahip çıkalım. Sonra iran gibi otobüse binerken kadına önce sen geç dediğinizde kimse size fırça atmasın, konuyu çarpıttığım için özür dilerim sayfa sahibi kusuruma bakmasın. Teşekkürler iyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• APPLE'ın en üstün yanı hatta tek üstün yanı kurduğu EKOSİSTEM dir.

Ses kalitesi teneke bile olsa kurduğu EKOSİSTEM sayesinde APPLE MÜZİK eğer sanatçılarımız da ikna olursa kullanılabilir diye düşünmekteyim.
  • Bende halen music aktif olmadı o yüzden deneyemiyorum fakat spotify kullanan arkadaşlar genelde kalite seçeneklerini yapmadan stream/indirme yapıyor. Buna dikkat etmek gerek, ses kalitesi gayet iyi klasik 320kbps işte.
  • 8.4 ü yukleyemedim %50 + şarj istiyo ._.

Edi: bide bende ABD Üyeliği var, apple music e ordan ulaşabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 2 Temmuz 2015; 12:33:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün ios 8.4 güncellemesi yaptım.Sonra telefonu i tunes a bağla uyarısı çıktı,bağladım fakat ne yaptımsa telefonumu bir daha açamadım.Ne yapmalıyım?? Acil yardım.
    Not: Telefonum i phone 5 , geri yükle,güncelle vs herseyi denedim.
  • HIFI'yi bi tarafa bıraktım Apple 256 Kbps AAC formatında hizmet sunarken TIDAL 320 Kbps AAC formatında hizmet sunuyor.

sabahta bu yana neden apple muziği tercih etmeliyim diye sebep arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 2 Temmuz 2015; 12:58:25 >
  • -Database
    -iTunes gibi yılların medya oynatıcısı. Tidal'in daha resimde de görüldüğü gibi beta oynatıcısı çok sıkıntılı hocam ayrıca yerel dosyalarını oynatamıyorsun falan.
    -Ayrıca apple music iTunes Match'i de içeriyor anladığım kadarıyla.
    -Cihazlar arası senkronizasyon...

daha uzarda :) yani sonuç olarak Tidal'in ses kalitesi haricinde en azından henüz diğerlerine hiçbir alanda bir üstünlüğü yok diğerlerinde de kayıpsız streaming yok işte. Yani sebep çok ama sebeplerin kişisel önem sırası tercihleri belirleyecektir. Ayrıca sıradan dinleyici (büyük bir yüzde bu) Tidalin tek üstünlüğü olan ses kalitesi farkını duyup ayırt edemeyecektir bile.
  • IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    ulaşabilirsin ücretsiz denemeyi başlatmak için de geçerli bir ödeme yöntemi tanımlamış olman lazım.

Edit : Sadece Türkiye'den Beat1 Radyosunu kullanamazsın . O sorunu da "VPN" kullanarak aşabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekin G. -- 2 Temmuz 2015; 13:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekin G.

-Database
    -iTunes gibi yılların medya oynatıcısı. Tidal'in daha resimde de görüldüğü gibi beta oynatıcısı çok sıkıntılı hocam ayrıca yerel dosyalarını oynatamıyorsun falan.
    -Ayrıca apple music iTunes Match'i de içeriyor anladığım kadarıyla.
    -Cihazlar arası senkronizasyon...

daha uzarda :) yani sonuç olarak Tidal'in ses kalitesi haricinde en azından henüz diğerlerine hiçbir alanda bir üstünlüğü yok diğerlerinde de kayıpsız streaming yok işte. Yani sebep çok ama sebeplerin kişisel önem sırası tercihleri belirleyecektir. Ayrıca sıradan dinleyici (büyük bir yüzde bu) Tidalin tek üstünlüğü olan ses kalitesi farkını duyup ayırt edemeyecektir bile.

son cümlende haklısın ama ben müzikte aldığım ses kalitesine çok önem veririm zaten durum böyle olmasa gider radyo dinlerim.arka plan seslerini enstrümantal seslerini net duyamadıktan sonra gerisini pek önemsemem.

player beta olduğundan fazla kullanmıyorum ss koymak için açtım sadece, web arayüzünü kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 2 Temmuz 2015; 13:45:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 18_Eren

8.3 > 8.4

Keşke geçmeseydim.

+1
  • Arkadaşlar dün aksamdan beri 8.4 kullanıyorum fakat 8.3 gibi kesinlikle dayanmıyor şarjı sizdede böyle mi ?

Şöyle örnek vereyim

normalde 9-4 arası derste oluyorum eve gecerken %40 larda oluyor

bugun 9-4 arası dersteydim %10 civarındaydı ve doğru düzgün oynamadım bile..

Bu yuzden dfu mode a alıp downgrade yapmaya çalıştım ama bir türlü beceremedim oyüzden baştan 8.4 e geçiyorum.. Başka önerisi olan ?
  • lostkate34 kullanıcısına yanıt
    Bence 8.4'ün şarjı daha iyi. Performansı da daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lostkate34

Arkadaşlar dün aksamdan beri 8.4 kullanıyorum fakat 8.3 gibi kesinlikle dayanmıyor şarjı sizdede böyle mi ?

Şöyle örnek vereyim

normalde 9-4 arası derste oluyorum eve gecerken %40 larda oluyor

bugun 9-4 arası dersteydim %10 civarındaydı ve doğru düzgün oynamadım bile..

Bu yuzden dfu mode a alıp downgrade yapmaya çalıştım ama bir türlü beceremedim oyüzden baştan 8.4 e geçiyorum.. Başka önerisi olan ?

Model nedir?
  • antofagasta A kullanıcısına yanıt
    lafı ağzımdan aldın..estağfurullah :)

söylemek istediğim de bunlardı ancak konuyu saptırmamak için söylemedim..daha doğrusu söyleyemedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Orijinalden alıntı: Kılıç60

Arkadaşlar iphone 6 ios 8.4 şarj değeri bana iyi gibi geldi yalnız app storede uygulamaları güncelleyemedim

Hocam benim gözlemlerime göre de 8.4'te pil performansı daha iyi.

Aşağıda paylaşmış olduğum ekran görüntüsü iPhone 6'ya aittir.

Nasıl yüklediniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cLevo.

quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Orijinalden alıntı: Kılıç60

Arkadaşlar iphone 6 ios 8.4 şarj değeri bana iyi gibi geldi yalnız app storede uygulamaları güncelleyemedim

Hocam benim gözlemlerime göre de 8.4'te pil performansı daha iyi.

Aşağıda paylaşmış olduğum ekran görüntüsü iPhone 6'ya aittir.

Nasıl yüklediniz hocam

Doğrudan telefondan güncelledim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tekin G. kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ama benim telefonda bir aksilik olduğu aşikar.
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    6 64 gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: International

quote:

Orijinalden alıntı: solasguitarra

quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

Işte ben de buna veryansın ediyorum.. Orta Doğu mantığı ile yürümez bu işler.. Adamların daha Türkiyeden haberi yok. Arap sanıyorlar bizi.. Orta Doğu grubuna atmışlar bizi.. Gerçi şimdi orada da yokuz.. Apple Music artık ne zaman gelir muamma.. Epey de heyecan yapmıştık.. Canım sıkıldı bu duruma gerçekten

Gocunulcak bisey yok aslinda. Turkiyenin Avrupa oldugunu savunmak daha bi sacma geliyo bana. Bayagi asyadayiz abi biz. Orda dogu demek cok normal. Ama tabi zihniyete gelecek olursak orasi gercekten traji komik iste. O konuda hak vermeden edemiycem. Ben ne zaman kitap, muzik, video satin almaya kalksam herhangi bir platformdan, sadece IOS de degil, herzaman bu hizmet ulkenizde desteklenmiyor uyari almisimdir. Nedir bu hizmetlerden korkumuz anlamadim ben.

Kıbrısı avrupada sayıyorlarsa eğer türkiye avrupanın göbeğindedir.birazda bu açıdan bakmak lazım olaya.

Güney Kıbrıs Avrupa birliğine üyedir..

Onu bende biliyorum.Genel olarak bütün şekilde kıbrıs adasını kastetmiştim.Sonuçta kıbrıs adası türkiye ile kıyaslanıldığında avrupa kıtasına çok daha uzakta.ama gel gör ki ab ye üye.temel olarak anlatmak istediğim buydu.

• 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.