Şimdi Ara

İnternetten indireceğim Bluray filmleri PS3'de seyretmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda dolaştım ancak aradığıma net bir cevap bulamadım. Ben kaçırdıysam ve varsa şimdiden mesaj kalabalığı için kusura bakmayınız.

Cevap aradığım sorum şu..
    Bir şekilde indireceğim bluray formatlı filmleri, external bir (1tb veya 2tb) HDD'ye alıp USB bağlantısı ile PS3 üzerinden seyretme şansım var mı?

Herhangi bir format değişikliği yapmam gerekiyor mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

İlgi ve alakanıza peşinen teşekkürler..

İyi Günler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukefuzu -- 3 Ekim 2008; 11:39:26 >

• Zaten indireceğin sitelerde özel bir kategori vardır ps diye ordan indirebilirsin.adres filan lazımsa pm at bi kaç adres gönderebilirim.
  • İlginize teşekkürler, mesaj gönderdim.
  • tehparadox taki bd filmler için r.share linklerini çalıştıramıyorum. normalde yaptığım gibi flashget linkleri kopyaladığım anda açılıyor, indir dediğimde bütün dosyaları sıraya alıyor. ancak dosyların her biri 5 er kb

işin bir püf noktası mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerwo -- 3 Ekim 2008; 18:50:13 >
  • flashgette indir dediğin ekranda server login e rapidshare user ve passini girmen lazım
    veya rapidshare download manageri kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratremix

flashgette indir dediğin ekranda server login e**** user ve passini girmen lazım
    veya**** download manageri kullan

o ayarlar zaten yapılı, aktif olarak kullanıyorum rapidshare f.get üzerinden

sorun şu ki dosyaları indir dediğim zaman49 parç rar dosyası her biri 5 er kb oalrak görünüyo ve btn dosyalar 1 dakikada iniveriyor. haliyle rar arşivi bozuk uyarısı alıyorum :)

eğer bildiğiniz çalışn linkvarsa pm ile yollar mısınız test edeyim, belki ben tesadüfen hep ölü linklere denk geldim...
  • İndirdigin MKV Formatındaki filimleri tsMuxerGUI ile BluRay'a rahatlıkla çevirebilirsin çevirme süresi enfazla 5 dakkika Tamammen Bluraya çeviriyor yada Blu-ray to DVD Pro ilede yapabilirsin yaptıgın diskler tüm BluRay oynatıcılarında ps3 dahil seyredebilirsin çok çok basit sen sadece Mkv Uzantılı filimleri bu iki programdan birine ver sana 5 daakikada bluray disk yapıp versin denenmiştir sorunsuz çalışmakta

Not Filimler H.264 Codecli olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 5 Ekim 2008; 22:30:53 >

• Bu konu şurada tartışılmaktadır: donanimhaber ps
    Bende PS3 yok. Oradaki yazılardan anladığım, mkv dosyaları 720p formatında ise daha az sorun çıkmakla birlikte m2ts formatına çevrilirse (encode işlemi gerekmeden makul bir hızda oluyormuş), PS3'de izlenebiliyor. Ancak altyazı konmak istendiğinde sorunlar çıkabiliyor, hatta film üzerinde altyazı olacak şekilde göstermek için saatlerce encode gerekebiliyor (muş).
    Ben DVD-Film dosyalarını hard-diske atıp seyredemeyeceğimi anladığım için PS3 işini erteledim. BD okuyucuyu DVD-Film için yormak istemem.
    quote:

Orjinalden alıntı: bilek

İndirdigin MKV Formatındaki filimleri tsMuxerGUI ile BluRay'a rahatlıkla çevirebilirsin çevirme süresi enfazla 5 dakkika Tamammen Bluraya çeviriyor yada Blu-ray to DVD Pro ilede yapabilirsin yaptıgın diskler tüm BluRay oynatıcılarında ps3 dahil seyredebilirsin çok çok basit sen sadece Mkv Uzantılı filimleri bu iki programdan birine ver sana 5 daakikada bluray disk yapıp versin denenmiştir sorunsuz çalışmakta

• asus, link için teşekkürler.
    esas sorunum linkleri buldum, flasgt ile dosyaları indirmek istediğimde toplu almıyor.. ayarların hepsi tamam nerde hata yapıyor olabilirim..
  • Eğer MKV filmleri indirmeyi kastediyorsanız, ben film için yıllardır emule kullanıyorum. ADSL hızınız 1MB'e çıktığı için artık modlu e-mule aramaya da gerek yok. Upload hızını 16-18k verince istediğim kadar download edebiliyorum. Yani katıra yüklet, getirsin.
    PS3 bana hala uzak gözüküyor, önümüzdeki 1 sene için amd 790gx micro-atx anakartla (hdmi çıkışını kullanmak ve ek grafik kartı almayarak) htpc toplama fikrine daha sıcak bakıyorum. ASUS'un DVD yazıcı + BD-R okuyucusunun fiyatı da makul seviyeye gelirse takarım.
    quote:

Orjinalden alıntı: mukefuzu
    asus, link için teşekkürler.
    esas sorunum linkleri buldum, flasgt ile dosyaları indirmek istediğimde toplu almıyor.. ayarların hepsi tamam nerde hata yapıyor olabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 8 Ekim 2008; 13:17:23 >

• Hayır encode işlemi gerektirmiyor degigim gibi sana bire bir bluray yapıp veriyor en fazla 5,10 dakika filimin boyutuna göre bu program Blu-ray to DVD Pro yani isdedigin kadar altyazı ve ses eklemene izin veriyor vede bunları oynatıcıda seçe biliyorsun menülü yapıyor

not Video uzantısı : h264,avc1,ts,m2ts,mvk gibi codec'li olması yeter

quote:

Orjinalden alıntı: Asus535

Bu konu şurada tartışılmaktadır: donanimhaber ps
    Bende PS3 yok. Oradaki yazılardan anladığım, mkv dosyaları 720p formatında ise daha az sorun çıkmakla birlikte m2ts formatına çevrilirse (encode işlemi gerekmeden makul bir hızda oluyormuş), PS3'de izlenebiliyor. Ancak altyazı konmak istendiğinde sorunlar çıkabiliyor, hatta film üzerinde altyazı olacak şekilde göstermek için saatlerce encode gerekebiliyor (muş).
    Ben DVD-Film dosyalarını hard-diske atıp seyredemeyeceğimi anladığım için PS3 işini erteledim. BD okuyucuyu DVD-Film için yormak istemem.
    quote:

Orjinalden alıntı: bilek

İndirdigin MKV Formatındaki filimleri tsMuxerGUI ile BluRay'a rahatlıkla çevirebilirsin çevirme süresi enfazla 5 dakkika Tamammen Bluraya çeviriyor yada Blu-ray to DVD Pro ilede yapabilirsin yaptıgın diskler tüm BluRay oynatıcılarında ps3 dahil seyredebilirsin çok çok basit sen sadece Mkv Uzantılı filimleri bu iki programdan birine ver sana 5 daakikada bluray disk yapıp versin denenmiştir sorunsuz çalışmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 9 Ekim 2008; 12:43:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.