Şimdi Ara

İnternetten Alınan Yedek Parçaların Güvenilirliği ? ( Renault )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Polen filtremi değiştirmek istiyordum. Bu sefer internetten orjinal karbon filtre almaya karar verdim. Araştırırken bakım setlerini orjinal olduğunu iddia eden satıcılara rastladım.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/orjinal-renault-mais-clio-4-1-5-dci-filtre-bakim-seti-305066716
    https://urun.n11.com/filtre-setleri/clio-iv-4-bakim-filtre-seti-mazot-hava-yag-polen-filtresi-15-dci-P207163389?gclid=EAIaIQobChMIn_3Z9uKL2QIVbpPtCh3euAznEAQYAyABEgK7WfD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/orjinal-renault-clio-4-15-dci-filtre-bakim-seti-P146995700?gclid=EAIaIQobChMIn_3Z9uKL2QIVbpPtCh3euAznEAQYAiABEgLlSvD_BwE&gclsrc=aw.ds

130 tl civarına hava polen yağ mazot filtresi satılması ve yan sanayi olmayışı mümkün mü ?
    Renaultun orjinal valeo ve delphi markalı filtreleri kullandığını biliyorum. Ve bunlar gerçekten pahalı. Serviste bir mazot filtresi 130 tl :)
    Sanayide filtre , parça satan birsürü dükkan var. Onlarda fiyatları araştırmadım.
    Replika denilen illete bulaşmak istemiyorum. Orjinal parça tedarik edebileceğimiz güvenilir site bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fascism -- 4 Şubat 2018; 11:17:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne sanıyorsunuzki hocam.maliyeti 3 5 lirayı geçmez.geçen polo 4 e bosch yağ filtresi aldım 15tl.orjinali bosch mi bilmiyorum ama kaliteli

• quote:

Orijinalden alıntı: ie36

Ne sanıyorsunuzki hocam.maliyeti 3 5 lirayı geçmez.geçen polo 4 e bosch yağ filtresi aldım 15tl.orjinali bosch mi bilmiyorum ama kaliteli

Serviste kitledikleri fiyatlardan sonra bu çok uygun fiyatlı gibi geldi.

Gittigidiyorda 1 tane olumsuz yorum var. O da kutusuna iyi para harcamislar ama taklit gibi bir şey demiş :)

• Delphi mazot filtresini 1.5 dci için orjinal parçacıdan 60 liraya aldım hocam.

• Kutusunda Renault yazıyor diye internet ortamına güvenilmez. Polen filtresini valeo karbonlu, yağ ve yakıt filtresini de uygun referanstaki Bosch ile değiştirirsiniz. Yağ olarak rn720 yi karşılayan shell helix 5w30 alırsınız olur biter. Bu parçalarda risk alınmaz. Şunu da belirtelim yıllarca Renault kullandım ve hala kullanıyorum, Fiat veya Ford da böyle rahat bir ortam bulamazsınız, krank kasnağından komple edc sıfır şanzımana kadar herşey 1/3 fiyatına renaulttoptancısı, renaultparcacısı vs. isimli sitelerde ve İkitelli, Ataşehir gibi sanayi merkezli ziyaret ettiğim depolarında bulunuyor. Laguna mın paspasına 265 tl fiyat çıkardı servis gidip bunlardan 85 liraya aldım orijinal barkodlu ambalajıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen orijinal parçadır ama orijinal parçanın da üretim ülkesine göre kalite farkları var yıllar önce bir reno aracimda kutusu bile aynı 2 parça arasında farkı tamirci göstermişti parçada ön teker rulmanı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orjinal olma ihtimali yüksek. Hesaplayıncada aşağı yukarı 15-20 lira kâr bırakır hatta. Renault araçlarda uzun ve kısa tip olarak iki çeşit yağ filtresi var bunu kontrol edin sonra sıkıntı olabiliyor. Bosch filtre setlerine de bakmanızı öneririm daha uygun fiyatı oluyorlar.

• araba parçasını bende internetten aldığım oldu daha ucuza geldi ama bunu böyle gittigdiyor sahibinden v.s gibi sitelerden değil de aracınızın parçasını satan yetkili sitelerden almanız lazım. mesela benim aracım citreon nemo sadece bu araca parça satan siteler var o tip yerleden almak daha güvenli ve sağlıklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Kutusunda Renault yazıyor diye internet ortamına güvenilmez. Polen filtresini valeo karbonlu, yağ ve yakıt filtresini de uygun referanstaki Bosch ile değiştirirsiniz. Yağ olarak rn720 yi karşılayan shell helix 5w30 alırsınız olur biter. Bu parçalarda risk alınmaz. Şunu da belirtelim yıllarca Renault kullandım ve hala kullanıyorum, Fiat veya Ford da böyle rahat bir ortam bulamazsınız, krank kasnağından komple edc sıfır şanzımana kadar herşey 1/3 fiyatına renaulttoptancısı, renaultparcacısı vs. isimli sitelerde ve İkitelli, Ataşehir gibi sanayi merkezli ziyaret ettiğim depolarında bulunuyor. Laguna mın paspasına 265 tl fiyat çıkardı servis gidip bunlardan 85 liraya aldım orijinal barkodlu ambalajıyla.

aynen dostum forumdaki renault düşmanlarına inat renault orta gelirli için candır diyorum bende de 2014 megane 3 var aracta olmayan sonradan ekleme birçok donanım ekledim fiyat olarak ta bulunabilirlik olarakta hiç sorun yaşamadım.( orjinal jant , kararan dikiz aynası , deri dikişli direksiyon vs.)

• Reno candir

Servisle arasinda fiyat farki var diyorsunuz da en ucuz servis fiyatlari yine renoda,

Bi arkadasimda VAG bi arkadasimda PSA araci var ikisi de benden fazla servis ucreti odemislerdi.

Fiat servis ucreti renodan bi tik daha fazla ama arabaya ic dis yapiyolar ve daha detayli inceliyorlar.

Kiyasladigim servisler Reno: inanlar fiat:deha-erkay

• sharkemre kullanıcısına yanıt
    Marka değil de model bazında fiyat/performans verimliliğine bakıyorum ben. 45 bine nasıl bir Honda veya vw alınacağı malum, bu paraya alınabilen bir Lagunanın bir otomobilden beklenenleri ne ölçüde karşıladığı da ortada. Clio3 35 binden fazla ediyor mesela ama bana göre hiçbir özelliği bulunmuyor. Sadece Laguna nın hatırına bile olsa gönlümde Renault nun yeri başkadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

quote:

Orijinalden alıntı: ie36

Ne sanıyorsunuzki hocam.maliyeti 3 5 lirayı geçmez.geçen polo 4 e bosch yağ filtresi aldım 15tl.orjinali bosch mi bilmiyorum ama kaliteli

Serviste kitledikleri fiyatlardan sonra bu çok uygun fiyatlı gibi geldi.

Gittigidiyorda 1 tane olumsuz yorum var. O da kutusuna iyi para harcamislar ama taklit gibi bir şey demiş :)

Hocam benimde kendi aracım Megane 2 yağ filtrelerimiz aşağı yukarı aynı ben kendim yedek parçacıdan orjinalini 15TL'ye alıyorum. Hava ve Polen filtresinin orjinalleri ikisi toplam 65TL civarlarına denk geliyor. Yani size verilen fiyat normal hatta kendiniz ruhsatınızla gidip en yakın sanayi bölgesindeki yedek parçacıdan temin etseniz daha da ucuza gelir.

• servite 110 tl dedikleri yağ filitresini sanayide 20 tl ye aldım hiçbir sorun yok

İnternetten Alınan Yedek Parçaların Güvenilirliği ? ( Renault )
  • 807280 8 kullanıcısına yanıt
    Bir de siz perakende müşterisiniz, toptan alınca acaba kaça alıyor servisler? En fazla 10 tl...

Ondan sonra 4000 tl hasar kaydı olan araca burun kıvrılıyor, servisler öyle faturalar çıkartıyorlar ki onarıma bakıma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 8 Şubat 2018; 12:20:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.